உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • career
    • »
    • NEET PG Admit Card 2021: NEET PG পৰীক্ষা 2021ৰ এডমিট কাৰ্ড জাৰি কৰা হৈছে, এনেদৰে ডাউনলোড কৰক...

    NEET PG Admit Card 2021: NEET PG পৰীক্ষা 2021ৰ এডমিট কাৰ্ড জাৰি কৰা হৈছে, এনেদৰে ডাউনলোড কৰক...

    NEET PG পৰীক্ষাৰ (NEET PG Admit Card 2021) এডমিট কাৰ্ড জাৰি কৰা হৈছে। প্ৰাৰ্থীয়ে অফিচিয়েল ৱেবছাইট nbe.edu দৰ্শন কৰক। ইয়াত পঞ্জীয়ন নম্বৰ আৰু পাছৱৰ্ড প্ৰবিষ্ট কৰি লগ ইন কৰক। এডমিট কাৰ্ডখন আপোনাৰ স্ক্ৰীণলৈ আহিব। এতিয়া ইয়াক ডাউনলোড কৰক।

    NEET PG পৰীক্ষাৰ (NEET PG Admit Card 2021) এডমিট কাৰ্ড জাৰি কৰা হৈছে। প্ৰাৰ্থীয়ে অফিচিয়েল ৱেবছাইট nbe.edu দৰ্শন কৰক। ইয়াত পঞ্জীয়ন নম্বৰ আৰু পাছৱৰ্ড প্ৰবিষ্ট কৰি লগ ইন কৰক। এডমিট কাৰ্ডখন আপোনাৰ স্ক্ৰীণলৈ আহিব। এতিয়া ইয়াক ডাউনলোড কৰক।

    NEET PG পৰীক্ষাৰ (NEET PG Admit Card 2021) এডমিট কাৰ্ড জাৰি কৰা হৈছে। প্ৰাৰ্থীয়ে অফিচিয়েল ৱেবছাইট nbe.edu দৰ্শন কৰক। ইয়াত পঞ্জীয়ন নম্বৰ আৰু পাছৱৰ্ড প্ৰবিষ্ট কৰি লগ ইন কৰক। এডমিট কাৰ্ডখন আপোনাৰ স্ক্ৰীণলৈ আহিব। এতিয়া ইয়াক ডাউনলোড কৰক।

    • Share this:
    NEET PG পৰীক্ষাৰ (NEET PG Admit Card 2021) এডমিট কাৰ্ড জাৰি কৰা হৈছে। পৰীক্ষাৰ এডমিট কাৰ্ড ৰাষ্ট্ৰীয় পৰীক্ষা পৰিষদৰ nbe.edu অফিচিয়েল ৱেবছাইটত জাৰি কৰা হ'ব। প্ৰাৰ্থীসকলে ইয়াক অফিচিয়েল ৱেবছাইটৰ পৰা ডাউনলোড কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। পৰীক্ষাটো ১১ ছেপ্টেম্বৰ, ২০২১ তাৰিখে অনুষ্ঠিত হ'ব বুলি কোৱা হৈছে।

    উল্লেখ্য় যে পৰীক্ষাটো আগতে ১৮ এপ্ৰিল, ২০২১ তাৰিখে অনুষ্ঠিত হোৱাৰ কথা আছিল। প্ৰাৰ্থীসকলক এডমিট কাৰ্ডো জাৰি কৰা হৈছিল, কিন্তু কৰোনাৰ ক্ষেত্ৰত পৰীক্ষা পিছুৱাই দিয়া হৈছিল। এতিয়া প্ৰাৰ্থীসকলক এই পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ হ'বলৈ পুনৰ প্ৰৱেশ পত্ৰ ল'ব লাগিব। NEET PG পৰীক্ষা ৰাষ্ট্ৰীয় শিক্ষা পৰিষদৰ দ্বাৰা অনুষ্ঠিত হ'ব। এমডি, এমএছ বা পিজি ডিপ্লোমাৰ সৈতে চিকিৎসা পাঠ্যক্ৰমত নামভৰ্তিৰ বাবে NEET PG পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰা হয়।

    NEET ইউজি পৰীক্ষা ১২ ছেপ্টেম্বৰ, ২০২১ তাৰিখে অনুষ্ঠিত হ'ব। পৰীক্ষাটো ৰাষ্ট্ৰীয় পৰীক্ষা সংস্থাৰ দ্বাৰা অনুষ্ঠিত কৰা হ'ব। বিভিন্ন সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, পৰীক্ষাৰ সম্ভাৱনা বৃদ্ধি কৰা হৈছে। NEET ইউজি পৰীক্ষাৰ এডমিট কাৰ্ডো জাৰি কৰা হৈছে। NEET ইউজি পৰীক্ষা ২০২১ ৰ এডমিট কাৰ্ড এনটিএৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইট neet.nta.nic.in জাৰি কৰা হৈছে।

    NEET PG Admit Card 2021: এডমিট কাৰ্ড ডাউনলোড কৰক
    প্ৰাৰ্থীয়ে অফিচিয়েল ৱেবছাইট nbe.edu দৰ্শন কৰক। ইয়াত পঞ্জীয়ন নম্বৰ আৰু পাছৱৰ্ড প্ৰবিষ্ট কৰি লগ ইন কৰক।
    এডমিট কাৰ্ডখন আপোনাৰ স্ক্ৰীণলৈ আহিব।
    এতিয়া ইয়াক ডাউনলোড কৰক।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: