• Home
  • »
  • News
  • »
  • career
  • »
  • NEET 2022: চিকিৎসক হ'ব বিচৰাসকলৰ বাবে এটা ভাল খবৰ ! NEET পৰীক্ষাৰ্থীৰ উৰ্ধতম বয়সৰ সীমা শিথিল কৰা হৈছে ...

NEET 2022: চিকিৎসক হ'ব বিচৰাসকলৰ বাবে এটা ভাল খবৰ ! NEET পৰীক্ষাৰ্থীৰ উৰ্ধতম বয়সৰ সীমা শিথিল কৰা হৈছে ...

ৰাষ্ট্ৰীয় চিকিৎসা পৰিষদে (National Medical Council) NEET (National Eligibility cum Entrance Test) পৰীক্ষাৰ (NEET 2022) বাবে উৰ্ধতম বয়সৰ সীমা শিথিল কৰিছে। কেৱল বয়সৰ সীমা বৃদ্ধি কৰা হোৱা নাই, লগতে প্ৰাৰ্থীসকলে পৰীক্ষাত বহিবলৈ যোগ্যতাৰ চৰ্তও (eligibility criteria) সলনি কৰা হৈছে।

ৰাষ্ট্ৰীয় চিকিৎসা পৰিষদে (National Medical Council) NEET (National Eligibility cum Entrance Test) পৰীক্ষাৰ (NEET 2022) বাবে উৰ্ধতম বয়সৰ সীমা শিথিল কৰিছে। কেৱল বয়সৰ সীমা বৃদ্ধি কৰা হোৱা নাই, লগতে প্ৰাৰ্থীসকলে পৰীক্ষাত বহিবলৈ যোগ্যতাৰ চৰ্তও (eligibility criteria) সলনি কৰা হৈছে।

ৰাষ্ট্ৰীয় চিকিৎসা পৰিষদে (National Medical Council) NEET (National Eligibility cum Entrance Test) পৰীক্ষাৰ (NEET 2022) বাবে উৰ্ধতম বয়সৰ সীমা শিথিল কৰিছে। কেৱল বয়সৰ সীমা বৃদ্ধি কৰা হোৱা নাই, লগতে প্ৰাৰ্থীসকলে পৰীক্ষাত বহিবলৈ যোগ্যতাৰ চৰ্তও (eligibility criteria) সলনি কৰা হৈছে।

  • Share this:
চিকিৎসক হ'ব বিচৰাসকলৰ বাবে ভাল খবৰ। ৰাষ্ট্ৰীয় চিকিৎসা পৰিষদে (National Medical Council) NEET (National Eligibility cum Entrance Test) পৰীক্ষাৰ (NEET 2022) বাবে উৰ্ধতম বয়সৰ সীমা শিথিল কৰিছে। কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডৱিয়াই বুধবাৰে উৰ্ধসীমা শিথিল কৰাৰ বিষয়ে টুইট কৰিছে। কেৱল উৰ্ধতম বয়সৰ সীমা বৃদ্ধি কৰা হোৱা নাই, লগতে প্ৰাৰ্থীসকলে পৰীক্ষাত বহিবলৈ যোগ্যতাৰ চৰ্তও (eligibility criteria) সলনি কৰা হৈছে।

যদি এই অধিসূচনা কাৰ্যকৰী হয়, এনইইটি পৰীক্ষাত বহিবলৈ চিকিৎসকসকলৰ ওপৰত চাপ যথেষ্ট হ্ৰাস হ'ব। ৰাষ্ট্ৰীয় চিকিৎসা পৰিষদে মেডিকেলৰ স্নাতক পৰ্যায়ত নামভৰ্তি পৰীক্ষাৰ বাবে ২৫ বছৰলৈকে উচ্চ বয়সৰ সীমা আৰোপ কৰিছিল। গোচৰটো উচ্চতম ন্যায়ালয়ত চলি আছে। এইবাৰ বাধাটো ভাঙিবলৈ গৈ আছে। ফলস্বৰূপে, বয়সৰ সীমা অতিক্ৰম কৰাৰ বাবে চিকিৎসা স্নাতক পৰ্যায়ৰ পৰীক্ষাত বহিব নোৱাৰা বহু প্ৰাৰ্থীয়ে পুনৰ পৰীক্ষাত বহিবলৈ সুযোগ পাব।
Published by:Kokil Sarma
First published: