• Home
  • »
  • News
  • »
  • career
  • »
  • শেষ তাৰিখ ৩০ নৱেম্বৰ, এই সময়ৰ ভিতৰতে কৰি লওক এনে গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম, পাহৰিলে হ'ব পাৰে সমস্যা

শেষ তাৰিখ ৩০ নৱেম্বৰ, এই সময়ৰ ভিতৰতে কৰি লওক এনে গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম, পাহৰিলে হ'ব পাৰে সমস্যা

নৱেম্বৰ মাহত আন কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম আছে, যিবোৰ আপুনি সময়মতে নিষ্পত্তি কৰাৰ বাবে অন্তিম তাৰিখ ৩০ নৱেম্বৰ।

নৱেম্বৰ মাহত আন কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম আছে, যিবোৰ আপুনি সময়মতে নিষ্পত্তি কৰাৰ বাবে অন্তিম তাৰিখ ৩০ নৱেম্বৰ।

নৱেম্বৰ মাহত আন কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম আছে, যিবোৰ আপুনি সময়মতে নিষ্পত্তি কৰাৰ বাবে অন্তিম তাৰিখ ৩০ নৱেম্বৰ।

  • Share this:

নৱেম্বৰ মাহটো অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ পেন্সনাৰসকলৰ বাবে। কিয়নো তেওঁলোকে এই সময়ছোৱাত তেওঁলোকৰ জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰিব লাগে। কিবা কাৰণত এনে নকৰিলে তেওঁলোকৰ পেন্সন বন্ধ হ'ব পাৰে। তদুপৰি নৱেম্বৰ মাহত আন কিছুমান গুৰুত্বপূৰ্ণ কাম আছে, যিবোৰ আপুনি সময়মতে নিষ্পত্তি কৰিলে আপোনাৰ লোকচান হ'ব পাৰে।


জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰক


পেন্সনাৰসকলে কোনো বাধা অবিহনে তেওঁলোকৰ পেন্সন লাভ কৰি থাকিবলৈ প্ৰতিবছৰে ৩০ নৱেম্বৰৰ ভিতৰত তেওঁলোকৰ জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰিব লাগিব। যদি কোনো কাৰণত পেন্সনাৰসকলে এনে কৰিবলৈ সক্ষম নহয়, তেওঁলোকৰ পেন্সন বন্ধ কৰা হ'ব পাৰে, ফলত তেওঁলোকৰ সমস্যা হ'ব পাৰে।


পেন্সনাৰসকলে বেংক শাখা বা ডাকঘৰলৈ গৈ তেওঁলোকৰ জীৱনৰ প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰিব পাৰে। জীৱন প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰা মানে পেন্সনপ্ৰাপ্ত কৰা ব্যক্তিজন জীয়াই আছে নে নাই তাৰ প্ৰমাণ। সেয়েহে, প্ৰমাণপত্ৰ দাখিল কৰাৰ পিছতহে তেওঁলোকৰ পেন্সন মুকলি কৰা হয়।


জৱাহৰ নবোদয় বিদ্যালয়ত নামভৰ্তিৰ বাবে পঞ্জীয়ন


জৱাহৰ নবোদয় বিদ্যালয়ৰ নৱম শ্ৰেণীত নামভৰ্তিৰ বাবে অনুষ্ঠিত হ'ব লগা পৰীক্ষাৰ বাবে আবেদন কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ হৈছে ৩০ নৱেম্বৰ। নামভৰ্তিৰ বাবে ৩০ এপ্ৰিল, ২০২২ তাৰিখে বাছনি পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰা হ'ব।


এইক্ষেত্ৰত, ৩০ নৱেম্বৰৰ ভিতৰত নৱোদয় বিদ্যালয় সমিতিৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইট (https://navodaya.gov.in/) দৰ্শন কৰি অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰি। এনে ক্ষেত্ৰত যদি আপুনি আপোনাৰ সন্তানক জৱাহৰ নবোদয় বিদ্যালয়ত ভৰ্তি কৰাব বিচাৰে, তেন্তে ৩০ নৱেম্বৰৰ ভিতৰত পঞ্জীয়ন কৰিব লাগিব।


গৃহ ঋণৰ বাবে আবেদন কৰক, পিছত সূত বৃদ্ধি হ'ব পাৰে


লগতে, যদি আপুনি এল আই চি হাউছিং ফাইনেন্সত গৃহ ঋণৰ বাবে আবেদন কৰিব বিচাৰে, আপুনি ৩০ নৱেম্বৰৰ আগতে আবেদন কৰি ইয়াৰ পৰা লাভান্বিত হ'ব পাৰে। দৰাচলতে, এল আই চি হাউছিং ফাইনেন্সে গৃহ ঋণৰ ২ কোটি টকালৈ সূতৰ হাৰ ৬.৬৬ শতাংশলৈ হ্ৰাস কৰিছে আৰু এই প্ৰস্তাৱ কেৱল ৩০ নৱেম্বৰলৈকে লোৱা গৃহ ঋণৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰযোজ্য হ'ব। কোম্পানীটোৱে তেতিয়া সূতৰ হাৰ বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। অৰ্থাৎ যদি আপুনি গৃহ ঋণৰ বাবে আবেদন কৰিব বিচাৰে, আপুনি ৩০ নৱেম্বৰৰ ভিতৰত এই কামটো সম্পূৰ্ণ কৰিব লাগিব।

Published by:Gautam Barman
First published: