• Home
  • »
  • News
  • »
  • career
  • »
  • Jobs: Tech Mahindraই ৩০%তকৈ অধিক freshers নিয়োগ কৰিব; কেনেদৰে Apply কৰিব জানক...

Jobs: Tech Mahindraই ৩০%তকৈ অধিক freshers নিয়োগ কৰিব; কেনেদৰে Apply কৰিব জানক...

Jobs in India: ভাৰতীয় তথ্য প্ৰযুক্তি কোম্পানী টেক মহিন্দ্ৰাই (Mahindra) তিনিগুণ অধিক নতুন নিয়োগ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে। কোম্পানীটোৱে কৃত্ৰিম বুদ্ধিমত্তা, বস্তুৰ ইণ্টাৰনেট আৰু মহাকাশ প্ৰযুক্তিৰ বাবে (artificial intelligence, internet of things and space technology) লোক নিয়োগ কৰিব বিচাৰিছে।

Jobs in India: ভাৰতীয় তথ্য প্ৰযুক্তি কোম্পানী টেক মহিন্দ্ৰাই (Mahindra) তিনিগুণ অধিক নতুন নিয়োগ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে। কোম্পানীটোৱে কৃত্ৰিম বুদ্ধিমত্তা, বস্তুৰ ইণ্টাৰনেট আৰু মহাকাশ প্ৰযুক্তিৰ বাবে (artificial intelligence, internet of things and space technology) লোক নিয়োগ কৰিব বিচাৰিছে।

Jobs in India: ভাৰতীয় তথ্য প্ৰযুক্তি কোম্পানী টেক মহিন্দ্ৰাই (Mahindra) তিনিগুণ অধিক নতুন নিয়োগ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে। কোম্পানীটোৱে কৃত্ৰিম বুদ্ধিমত্তা, বস্তুৰ ইণ্টাৰনেট আৰু মহাকাশ প্ৰযুক্তিৰ বাবে (artificial intelligence, internet of things and space technology) লোক নিয়োগ কৰিব বিচাৰিছে।

  • Share this:
কোম্পানীবোৰত নতুনকৈ নিয়োগৰ মনোভাৱ ক্ৰমান্বয়ে উন্নত হৈ আহিছে, কেৱল তথ্য প্ৰযুক্তি খণ্ডই ৩১% প্ৰৱেশ পৰ্যায়ৰ চাকৰি আগবঢ়াইছে। কিছুমান ডিজিটেল/ই-কমাৰ্চ কোম্পানীয়ে কিছুমান সৰ্বাধিক বৃদ্ধি দিয়াৰ পৰিকল্পনা কৰাৰ সৈতে আইটি হৈছে একমাত্ৰ খণ্ড যি দুটা অংকৰ বৃদ্ধি সম্প্ৰসাৰিত কৰিব বুলি আশা কৰা হৈছে।

একেই প্ৰৱণতা অনুসৰণ কৰি, ভাৰতীয় তথ্য প্ৰযুক্তি কোম্পানী টেক মহিন্দ্ৰাই (Mahindra) তিনিগুণ অধিক নতুন নিয়োগ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে। কোম্পানীটোৱে কৃত্ৰিম বুদ্ধিমত্তা, বস্তুৰ ইণ্টাৰনেট আৰু মহাকাশ প্ৰযুক্তিৰ বাবে (artificial intelligence, internet of things and space technology) লোক নিয়োগ কৰিব বিচাৰিছে।

টেক মহিন্দ্ৰাৰ এমডি আৰু চিইঅ' চি পি গুৰনানীয়ে কৈছিল যে কোম্পানীটোৱে ইয়াৰ সামগ্ৰিক শক্তি ১.২৬ লাখতকৈ অধিক লৈ যোৱাৰ বাবে তিনিমাহত ৫,২০০ লোকক নিয়োগ কৰিছিল আৰু বাকী বিত্তীয় বৰ্ষতো একে বা দ্ৰুত গতিত নিয়োগ অব্যাহত ৰাখিব।

আইটি মেজৰ টেক মহিন্দ্ৰাই ২০২১-২২ চনৰ জুন তিনিমাহৰ বাবে একত্ৰিত মুঠ লাভত ৩৯.২% বৃদ্ধি হৈ ১,৩৫৩ কোটি টকা হোৱাৰ প্ৰতিবেদন দিছে। তিনিমাহত কোম্পানীৰ মুঠ উপাৰ্জন মাহে-মাহে ৭% উন্নত হৈ ১০,৪৮৫ কোটি টকা হৈছে আৰু বাকী বিত্তীয় বৰ্ষত বৃদ্ধি অতিক্ৰম কৰাৰ বিষয়ে আত্মবিশ্বাসী।

টেক মহিন্দ্ৰাই ৩ হাজাৰৰো অধিক স্নাতকক দক্ষ পেছাদাৰীলৈ ৰূপান্তৰ কৰিবলৈ এডটেক ষ্টাৰ্ট আপ কেৰিয়াৰলেবৰ সৈতে অংশীদাৰীত্ব কৰিছে। প্ৰশিক্ষণ সফলতাৰে সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পিছত, শিক্ষাৰ্থীসকলে বিভিন্ন উলম্ব ভূমিকাত টেক মহিন্দ্ৰাত স্থান পোৱাৰ সুযোগ পাব। ইয়াত বিৱৰণ চাওক।

কেনেদৰে Apply কৰিব
যদি আপুনি এই সুযোগত আগ্ৰহী, নিজকে পঞ্জীয়ন কৰিবলৈ ইয়াত ক্লিক কৰক।

আৱেদন কৰিবলৈ নিম্নতম প্ৰয়োজনীয়তা
আবেদন কৰিবলৈ সক্ষম হ'বলৈ আপোনাৰ দশম শ্ৰেণী, উচ্চতৰ মাধ্যমিক, স্নাতক আৰু স্নাতকোত্তৰত ৬০% থাকিব লাগিব।

অভিজ্ঞ আইটি পেছাদাৰীসকলৰ বাবে চাকৰিৰ আৰম্ভণি
বৰ্তমান, কোম্পানীটোৱে সমগ্ৰ ভাৰতত জ্যেষ্ঠ অভিযন্তা, জ্যেষ্ঠ ছফ্টৱেৰ অভিযন্তা, পৰীক্ষা নেতৃত্ব আৰু সমৰ্থন পৰামৰ্শদাতা আদিৰ পদৰ বাবে অভিজ্ঞ পেছাদাৰীসকলক নিয়োগ কৰি আছে। বিৱৰণৰ বাবে ইয়াত ক্লিক কৰক।
Published by:Kokil Sarma
First published: