• Home
  • »
  • News
  • »
  • career
  • »
  • Job Alert! ডাক বিভাগত ৩৯ হাজাৰ পদ খালী, সোনকালে আবেদন কৰক

Job Alert! ডাক বিভাগত ৩৯ হাজাৰ পদ খালী, সোনকালে আবেদন কৰক

বিভাগটোৰ তথ্য অনুসৰি, গ্ৰামীন ডাক সেৱক (জিডিএছ) পদৰ বাবে মুঠ ৩৮,৯২৬ জন যুৱকক নিযুক্তি দিয়া হ’ব। ইয়াৰ বাবে যোগ্য প্ৰাৰ্থীয়ে ৬ জুনলৈকে অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰিব।

বিভাগটোৰ তথ্য অনুসৰি, গ্ৰামীন ডাক সেৱক (জিডিএছ) পদৰ বাবে মুঠ ৩৮,৯২৬ জন যুৱকক নিযুক্তি দিয়া হ’ব। ইয়াৰ বাবে যোগ্য প্ৰাৰ্থীয়ে ৬ জুনলৈকে অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰিব।

বিভাগটোৰ তথ্য অনুসৰি, গ্ৰামীন ডাক সেৱক (জিডিএছ) পদৰ বাবে মুঠ ৩৮,৯২৬ জন যুৱকক নিযুক্তি দিয়া হ’ব। ইয়াৰ বাবে যোগ্য প্ৰাৰ্থীয়ে ৬ জুনলৈকে অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰিব।

  • Share this:
চাকৰি বিচৰা যুৱক-যুৱতীসকলৰ বাবে সুখবৰ। ভাৰতীয় ডাক বিভাগে ৩৯ হাজাৰ যুৱকক নিয়োগ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। বিভাগটোৱে নিজৰ অধিসূচনাত জনাইছে যে এই নিযুক্তিসমূহ ডক সেৱকৰ পদত কৰা হ’ব।

বিভাগটোৰ তথ্য অনুসৰি, গ্ৰামীন ডাক সেৱক (জিডিএছ) পদৰ বাবে মুঠ ৩৮,৯২৬ জন যুৱকক নিযুক্তি দিয়া হ’ব। ইয়াৰ বাবে যোগ্য প্ৰাৰ্থীয়ে ৬ জুনলৈকে অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰিব। আবেদন বিভাগৰ অফিচিয়েল চাইট https://indiapostgdsonline.gov.in উপলব্ধ।

আবেদনত এই অৰ্হতা থাকিব লাগিব
এই পদত আবেদন কৰা সকলৰ বয়স ১৮ বছৰৰ পৰা ৪০ বছৰৰ ভিতৰত হ’ব লাগিব। আবেদনৰ শেষ তাৰিখ অনুসৰি বয়স নিৰ্ধাৰণ কৰা হ’ব। ভাৰতৰ যিকোনো স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত ব’ৰ্ডৰ পৰা দশম স্থানত উত্তীৰ্ণ হোৱা প্ৰাৰ্থীসকলেহে এই পদৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰিব। ইয়াৰ উপৰিও গণিত আৰু ইংৰাজী বিষয়উত্তীৰ্ণ হোৱাটো বাধ্যতামূলক।

কেনেকৈ আবেদন কৰিব
আবেদনৰ বাবে ইচ্ছুক প্ৰাৰ্থীসকলে প্ৰথমে নিজৰ পঞ্জীয়ন কৰিব লাগিব ডাক বিভাগৰ ৱেবছাইট https://indiapostgdsonline.gov.inত। ইয়াৰ বাবে দশম শ্ৰেণীৰ প্ৰমাণ পত্ৰ অনুসৰি পিতৃ–মাতৃৰ নাম পূৰণ কৰিব লাগিব। পঞ্জীয়ন কৰাৰ সময়ত মোবাইল নম্বৰ আৰু ই–মেইল আইডিও দিব লাগিব। ইয়াৰ বাহিৰেও জন্ম তাৰিখ, লিংগ, সম্প্ৰদায়, অক্ষমতাৰ প্ৰমাণ পত্ৰ (যদি আছে), দশম উত্তীৰ্ণ হোৱা ৰাজ্য, দশম উত্তীৰ্ণৰ ভাষা আৰু দশম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণৰ বৰ্ষ পূৰণ কৰিব লাগিব। ইয়াৰ লগতে ফটো আৰু স্বাক্ষৰৰ স্কেন কৰা কপি আপলোড কৰিব লাগিব।

নিৰ্বাচন মেধাৰ ওপৰত হ’ব
আবেদন কৰা প্ৰাৰ্থীৰ নিৰ্বাচন মেধাৰ ভিত্তিত হ’ব। যিসকল আবেদনকাৰীয়ে সকলো মাপকাঠী পূৰণ কৰিব, তেওঁলোকৰ নম্বৰ মেৰিট হ’ব আৰু নিৰ্বাচনৰ পিছত প্ৰাৰ্থীসকলক নথিপত্ৰ পৰীক্ষণৰ বাবে মাতি অনা হ’ব। নিৰ্বাচিত প্ৰাৰ্থীসকলে ফটোকপিৰ সৈতে তেওঁলোকৰ মূল নথি-পত্ৰসহ হাজিৰ হ’ব লাগিব। যদি সকলো নথি-পত্ৰ শুদ্ধ বুলি ধৰা পৰে, তেন্তে এনে নিৰ্বাচিত প্ৰাৰ্থীক অফাৰ লেটাৰ প্ৰদান কৰা হ’ব।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published: