உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • career
    • »
    • Jio Instituteএ ডাটা চাইন্স, ডিজিটেল মিডিয়া আৰু এআইৰ PG পাঠ্যক্ৰমত নামভৰ্তি আৰম্ভ কৰিছে, ২০ মে' হৈছে অন্তিম তাৰিখ ...

    Jio Instituteএ ডাটা চাইন্স, ডিজিটেল মিডিয়া আৰু এআইৰ PG পাঠ্যক্ৰমত নামভৰ্তি আৰম্ভ কৰিছে, ২০ মে' হৈছে অন্তিম তাৰিখ ...

    জিঅ' ইনষ্টিটিউটে (Jio Institute) কৃত্ৰিম বুদ্ধিমত্তা আৰু তথ্য বিজ্ঞান আৰু ডিজিটেল মিডিয়া আৰু বিপণন যোগাযোগৰ উদীয়মান ক্ষেত্ৰত এক বছৰীয়া পূৰ্ণ-সময়ৰ স্নাতকোত্তৰ কাৰ্যসূচীৰ বাবে নামভৰ্তি আৰম্ভ কৰিছে।

    জিঅ' ইনষ্টিটিউটে (Jio Institute) কৃত্ৰিম বুদ্ধিমত্তা আৰু তথ্য বিজ্ঞান আৰু ডিজিটেল মিডিয়া আৰু বিপণন যোগাযোগৰ উদীয়মান ক্ষেত্ৰত এক বছৰীয়া পূৰ্ণ-সময়ৰ স্নাতকোত্তৰ কাৰ্যসূচীৰ বাবে নামভৰ্তি আৰম্ভ কৰিছে।

    জিঅ' ইনষ্টিটিউটে (Jio Institute) কৃত্ৰিম বুদ্ধিমত্তা আৰু তথ্য বিজ্ঞান আৰু ডিজিটেল মিডিয়া আৰু বিপণন যোগাযোগৰ উদীয়মান ক্ষেত্ৰত এক বছৰীয়া পূৰ্ণ-সময়ৰ স্নাতকোত্তৰ কাৰ্যসূচীৰ বাবে নামভৰ্তি আৰম্ভ কৰিছে।

    • Share this:
    জিঅ' ইনষ্টিটিউটে (Jio Institute) কৃত্ৰিম বুদ্ধিমত্তা আৰু তথ্য বিজ্ঞান আৰু ডিজিটেল মিডিয়া আৰু বিপণন যোগাযোগৰ উদীয়মান ক্ষেত্ৰত এক বছৰীয়া পূৰ্ণ-সময়ৰ স্নাতকোত্তৰ কাৰ্যসূচীৰ বাবে নামভৰ্তি আৰম্ভ কৰিছে। প্ৰতিষ্ঠানটোৱে ইয়াৰ বাবে আৱেদন আহ্বান কৰিছে। অন্তিম তাৰিখ ২০ মে, ২০২২ হিচাপে নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে। কৃত্ৰিম বুদ্ধিমত্তা আৰু তথ্য বিজ্ঞানৰ (AI & DS) পিজি পাঠ্যক্ৰমৰ লক্ষ্য হৈছে সমাজ আৰু উদ্যোগসমূহৰ বাবে ব্যৱহাৰিক সমাধান সৃষ্টি কৰা।

    একে সময়তে, ডিজিটেল মিডিয়া এণ্ড মাৰ্কেটিং কমিউনিকেশ্বন (DM & MC) পাঠ্যক্ৰমে শিক্ষাৰ্থীসকলক ডিজিটেল যুগত গ্ৰাহকৰ অভিজ্ঞতা ভালদৰে নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ জ্ঞান বিকাশ কৰাত সহায় কৰিব।
    প্ৰতিষ্ঠানটোৰ মতে, এই পাঠ্যক্ৰমবোৰৰ উদ্দেশ্য হৈছে যুৱসকলক উদীয়মান খণ্ডত নতুন চাকৰিৰ বাবে প্ৰস্তুত কৰা।

    দেশৰ মিডিয়া প্ৰতিষ্ঠান দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি পাইছে
    NASSCOMৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, এআই আৰু ডাটা চাইন্সে ২০২৫ চনৰ ভিতৰত ভাৰতৰ জিডিপিত ৪৫০ ৰ পৰা ৫০০ বিলিয়ন ডলাৰ যোগ কৰিব বুলি আশা কৰা হৈছে। একে সময়তে, দেশৰ সংবাদ মাধ্যম আৰু আন্তঃ-মনোৰঞ্জন উদ্যোগ হৈছে বিশ্বৰ দ্ৰুততম বিকাশশীল খণ্ডসমূহৰ ভিতৰত এটা।

    প্ৰতিটো খণ্ডত এআইৰ বৰ্ধিত ব্যৱহাৰ
    সামগ্ৰী আৰু সেৱা দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি কৰিবলৈ প্ৰতিষ্ঠানসমূহৰ দ্বাৰা এআই দ্ৰুতগতিত গ্ৰহণ কৰা হৈছে। গ্ৰাহকৰ সৈতে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ যোগাযোগ কৰিবলৈ ডাটা আৰু গ্ৰাহকৰ প্ৰ'ফাইল ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে। ই কৃত্ৰিম বুদ্ধিমত্তা, ডাটা বিজ্ঞান, ডিজিটেল মিডিয়া আৰু মাৰ্কেটিং কমিউনিকেশ্বন পেছাদাৰীসকলৰ বাবে উচ্চ-বিকাশৰ চাকৰিৰ ভূমিকা সৃষ্টি কৰিব।

    ২০২১ চনৰ জুন মাহত অনুষ্ঠিত ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজৰ ৪৪ তম বাৰ্ষিক সাধাৰণ সভাত (RIL 44th AGM) ৰিলায়েন্স ফাউণ্ডেচনৰ অধ্যক্ষা আৰু প্ৰতিষ্ঠাপক নীতা আম্বানীয়ে জিঅ' প্ৰতিষ্ঠানৰ বিষয়ে এটা ঘোষণা কৰিছিল। এতিয়া এই প্ৰতিষ্ঠানটো নামভৰ্তিৰ বাবে মুকলি কৰা হৈছে।

    **(অস্বীকাৰ- নেটৱৰ্ক18 আৰু টিভি18 কোম্পানীয়ে চেনেল/ৱেবছাইটটো পৰিচালনা কৰে, যিটো ইণ্ডিপেণ্ডেণ্ট মিডিয়া ট্ৰাষ্টৰ দ্বাৰা নিয়ন্ত্ৰণ কৰা হয়, যাৰ ভিতৰত ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ একমাত্ৰ হিতাধিকাৰী।)
    Published by:Kokil Sarma
    First published: