• Home
  • »
  • News
  • »
  • career
  • »
  • JEE Advanced 2022 Rescheduled: JEE Advanced 2022 পৰীক্ষা ৩ জুলাইত নহয়, আগষ্টত অনুষ্ঠিত হ'ব ! এয়া সম্পূৰ্ণ ডেটশ্বীট ...

JEE Advanced 2022 Rescheduled: JEE Advanced 2022 পৰীক্ষা ৩ জুলাইত নহয়, আগষ্টত অনুষ্ঠিত হ'ব ! এয়া সম্পূৰ্ণ ডেটশ্বীট ...

যুটীয়া প্ৰৱেশ পৰীক্ষা JEE Advanced 2022 পৰীক্ষাৰ তাৰিখ সলনি কৰা হৈছে। এতিয়া ইণ্ডিয়ান ইনষ্টিটিউট অৱ টেকন'লজী (IIT) বোম্বেই ২৮ আগষ্টত জেইই এডভান্সড ২০২২ পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰিব।

যুটীয়া প্ৰৱেশ পৰীক্ষা JEE Advanced 2022 পৰীক্ষাৰ তাৰিখ সলনি কৰা হৈছে। এতিয়া ইণ্ডিয়ান ইনষ্টিটিউট অৱ টেকন'লজী (IIT) বোম্বেই ২৮ আগষ্টত জেইই এডভান্সড ২০২২ পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰিব।

যুটীয়া প্ৰৱেশ পৰীক্ষা JEE Advanced 2022 পৰীক্ষাৰ তাৰিখ সলনি কৰা হৈছে। এতিয়া ইণ্ডিয়ান ইনষ্টিটিউট অৱ টেকন'লজী (IIT) বোম্বেই ২৮ আগষ্টত জেইই এডভান্সড ২০২২ পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰিব।

  • Share this:
যুটীয়া প্ৰৱেশ পৰীক্ষা JEE Advanced 2022 পৰীক্ষাৰ তাৰিখ সলনি কৰা হৈছে। এতিয়া ইণ্ডিয়ান ইনষ্টিটিউট অৱ টেকন'লজী (IIT) বোম্বেই ২৮ আগষ্টত জেইই এডভান্সড ২০২২ পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰিব। পৰীক্ষাটো আগতে ৩ জুলাইত অনুষ্ঠিত হোৱাৰ কথা আছিল।

জেইই এডভান্সড ২০২২-ৰ বাবে আবেদন প্ৰক্ৰিয়া ৭ ৰ পৰা ১১ আগষ্ট, ২০২২ লৈ অনুষ্ঠিত হ'ব। আবেদন মাচুল পৰিশোধৰ তাৰিখ হৈছে ১২ আগষ্ট। জেইই এডভান্সড ২০২২-ত অৱতীৰ্ণ কৰিব বিচৰা প্ৰাৰ্থীসকলে জেইই এডভান্সড jeeadv.ac.in অফিচিয়েল ৱেবছাইট লৈ ২৩ ৰ পৰা ২৮ আগষ্ট,২০২২ লৈ তেওঁলোকৰ প্ৰৱেশ পত্ৰ ডাউনলোড কৰিব পাৰে।

JEE Advanced ২০২২ পৰীক্ষা ৰাতিপুৱা আৰু আবেলিৰ শ্বিফ্টত অনুষ্ঠিত হ'ব। পেপাৰ ১ পুৱা ৯ বজাৰ পৰা দুপৰীয়া ১২ বজালৈ অনুষ্ঠিত হ'ব, আনহাতে পেপাৰ ২ আবেলি ২.৩০ বজাৰ পৰা সন্ধিয়া ৫.৩০ বজালৈ অনুষ্ঠিত হ'ব। JEE Advanced ২০২২ ৰ ফলাফল ১১ ছেপ্টেম্বৰত মুকলি কৰা হ'ব। মুকলি কৰা অনুসূচী অনুসৰি, "প্ৰভিজনেল এঞ্চাৰ ৩ ছেপ্টেম্বৰত মুকলি কৰা হ'ব, প্ৰাৰ্থীসকলে ৩ ৰ পৰা ৪ ছেপ্টেম্বৰৰ ভিতৰত প্ৰভিজনেল এঞ্চাৰৰ ওপৰত আপত্তি উত্থাপন কৰিব পাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: