• Home
  • »
  • News
  • »
  • career
  • »
  • BYJU’S Young Genius ছীজন ২ৰ এই নতুন খণ্ডটোত ভাৰতৰ দুটা কোণৰ দুজন কিশোৰৰ সফলতা দেখুওৱা হৈছে

BYJU’S Young Genius ছীজন ২ৰ এই নতুন খণ্ডটোত ভাৰতৰ দুটা কোণৰ দুজন কিশোৰৰ সফলতা দেখুওৱা হৈছে

2018 চনত কালাৰ ব্লিজাৰ্ড নামৰ কানাডাত অনুষ্ঠিত তেওঁৰ প্ৰদৰ্শনীত তেওঁৰ 32 খন চিত্ৰৰ সকলোবোৰ চাৰি দিনৰ ভিতৰত বিক্ৰী হোৱা দেখা গৈছিল।

2018 চনত কালাৰ ব্লিজাৰ্ড নামৰ কানাডাত অনুষ্ঠিত তেওঁৰ প্ৰদৰ্শনীত তেওঁৰ 32 খন চিত্ৰৰ সকলোবোৰ চাৰি দিনৰ ভিতৰত বিক্ৰী হোৱা দেখা গৈছিল।

2018 চনত কালাৰ ব্লিজাৰ্ড নামৰ কানাডাত অনুষ্ঠিত তেওঁৰ প্ৰদৰ্শনীত তেওঁৰ 32 খন চিত্ৰৰ সকলোবোৰ চাৰি দিনৰ ভিতৰত বিক্ৰী হোৱা দেখা গৈছিল।

  • Share this:
আজিৰ পৃথিৱীত কোনো এক প্ৰভাৱ পেলাবৰ বাবে দুটা নিশ্চিত উপায় আছে। এটা হ'ল ঈশ্বৰ প্ৰদত্ত প্ৰতিভা লাভ কৰা আৰু সেইটোক চিনাক্ত কৰা, যিটো বিশ্ববাসীৰ আগত প্ৰদৰ্শন কৰিব পাৰি। আনটো হ'ল দৃঢ় হোৱা আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰমক আপোনাৰ ভাগ্যৰ গতিপথ সলনি কৰিবলৈ দিয়া।

দৰ্শকসকলক #BYJUSYoungGenius2 চলিত খণ্ডত এই দুয়োটাৰে সৈতে চিনাকি কৰাই দিয়া হয় য'ত এজন যুৱ মল্লযোদ্ধাই ৰাষ্ট্ৰীয় প্ৰতীক'বলৈ সকলো প্ৰতিকূলতাৰ বিৰুদ্ধে যুঁজ দিয়ে আৰু ইয়াত এজন অকালপক্ক যুৱকৰ কাহিনীও দেখুওৱা হৈছে যিয়ে চাৰিখন কলা প্ৰদৰ্শনী অনুষ্ঠিত কৰিছে আৰু মাত্ৰ দুবছৰ বয়সৰ পৰা আৰম্ভ কৰি তেওঁৰ বহুতো ভাৱাত্মক কলা চিত্ৰ বিক্ৰী কৰিছে!

তেওঁলোকৰ অবিশ্বাস্য যাত্ৰাৰ বিষয়ে পঢ়ক আৰু অনুপ্ৰাণিত হওক।

চঞ্চলা কুমাৰীৰ সৈতে ওজন আৰু প্ৰত্যাশাৰ উত্তোলন –

ভাৰতৰ উদীয়মান প্ৰতিভাৰ বিষয়েতো কিবা এষাৰ ক'বই লাগিব যি আদৰ্শত-পৰিপন্থী পৰিৱেশকো প্ৰতিবন্ধকতা হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰে, আৰু তাৰ পৰিৱৰ্তে কেৱল তেওঁলোকৰ জীৱন ধাৰণৰ পৰিস্থিতিয়েই নহয়, লগতে তেওঁলোকৰ সমগ্ৰ সম্প্ৰদায়কো উন্নত কৰাৰ দিশত কাম কৰে। 15 বছৰীয়া চঞ্চলা কুমাৰী হৈছে বিস্ময়কৰ যুৱ প্ৰতিভাৰ এই বৰ্ধিত প্ৰৱণতাৰ এক মুখ্য উদাহৰণ যিয়ে দুৰ্বল পটভূমিৰ পৰা উঠি ৰাষ্ট্ৰীয় চৰ্চালৈ আহিছে।

চঞ্চলা ঝাৰখণ্ডৰ হাটৱাল নামৰ এখন সৰু ঠাইৰ পৰা আহিছে। তাইৰ পিতৃ-মাতৃয়ে তাইক কেৰিয়াৰ হিচাপে ক্ৰীড়া গ্ৰহণ কৰিবলৈ উৎসাহিত কৰিছিল কিয়নো ক্ৰীড়া একাডেমীয়ে বিনামূলীয়া কৈ থকা, খাদ্য, স্কুলীয়া শিক্ষা আৰু প্ৰশিক্ষণ নিশ্চিত কৰে।

সকলো ক্ৰীড়াৰ ভিতৰত চঞ্চলাই উৎসাহেৰে মল্লযুদ্ধক বাছনি কৰিছিল আৰু আৱিষ্কাৰ কৰিছিল যে তাইৰ ওচৰত প্ৰাকৃতিক শক্তি আৰু সৰ্বোচ্চ স্তৰৰ প্ৰতিযোগিতাত ভাগ লোৱাৰ বাবে প্ৰয়োজনীয় দক্ষতা আছে।চঞ্চলাই ইতিমধ্যে কেইবাটাও সোণৰ পদক জিকিছে যাৰ ভিতৰত আছে কুস্তিত ৰাষ্ট্ৰীয় স্বৰ্ণ পদক আৰু যোৱা বছৰ বুডাপেষ্টত বিশ্ব কেডেট কুস্তি চেম্পিয়নশ্বিপৰ 17-অনুৰ্ধ, 40 কিলোগ্ৰাম শাখাত ভাৰতক প্ৰতিনিধিত্ব কৰিছিল।

তাইৰ বাৰ্তালাপৰ সময়ত চঞ্চলাই প্ৰকাশ কৰিছিল যে তাই ফোগট ভগ্নীসকলৰ পৰা যথেষ্ট অনুপ্ৰেৰণা লাভ কৰে যাৰ কাহিনীৰে দংগল চিনেমাখনৰ চিত্ৰনাট্য তৈয়াৰ কৰা হৈছিল। সেই খণ্ডটোতে গীতা ফোগটে বিশেষ অতিথি হিচাপে চঞ্চলাৰ সৈতে যোগদান কৰি তাইক আচৰিত কৰাও দেখা গৈছে। দুয়োজনে আনকি কেইটামান মল্লযুদ্ধৰ শৈলীও প্ৰদৰ্শন কৰিছিল যাৰ বাবে সূত্ৰধাৰ আনন্দ নৰসিংহনে তেওঁলোকক অনুৰোধ কৰিছিল। আটাইতকৈ অবিশ্বাস্য মুহূৰ্তটো ঘটে যেতিয়া চঞ্চলাই ফোগটক অনায়াসে তুলি লয়।

চঞ্চলাই বৰ্তমান 15 বছৰৰ তলৰ শ্ৰেণীত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ পৰীক্ষণৰ বাবে প্ৰশিক্ষণ লৈ আছে আৰু তাইৰ লক্ষ্য হৈছে অলিম্পিক 2024 ত পদক জয় কৰা।তাইৰ শান্ত কিন্তু তীব্ৰ সংকল্প দেখি আমাৰ কোনো সন্দেহ নাই যে তাই সময়তকৈ আগতেই তাত উপস্থিত হ'ব।

অদ্বৈতৰ সৈতে পৃথিৱীক ৰং দিয়া –

আপুনি হয়তো আশা নকৰে যে এজন সাত বছৰীয়া শিশুৱে বিমূৰ্ত কলাৰ বিষয়ে কথা পাতিব আৰু এনেদৰে ক', "মই যিটো তাৰকাপুঞ্জ হিচাপে দেখিছোঁ, আপুনি হয়তো সাগৰ হিচাপে দেখিব পাৰে" কিন্তু ঠিক সেই কথাটোৱেই অদ্বৈত কোলাৰকাৰক ইমান বিশেষ কৰি তুলিছে।

অদ্বৈতে মাত্ৰ এবছৰ বয়সতে ছবি আঁকিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল আৰু মাত্ৰ দুবছৰ বয়সতে তেওঁৰ প্ৰথম প্ৰদৰ্শনী অনুষ্ঠিত কৰিছিল। পিতৃ-মাতৃৰ উৎসাহৰ সৈতে অদ্বৈতে ভাৱাত্মক কলা আঁকিবলৈ আৰম্ভ কৰে আৰু ইতিমধ্যে আমেৰিকা যুক্তৰাজ্য, কানাডা, লণ্ডন আৰু তুৰ্কীত তেওঁৰ চিত্ৰ বিক্ৰী কৰিছে।

2018 চনত কালাৰ ব্লিজাৰ্ড নামৰ কানাডাত অনুষ্ঠিত তেওঁৰ প্ৰদৰ্শনীত তেওঁৰ 32 খন চিত্ৰৰ সকলোবোৰ চাৰি দিনৰ ভিতৰত বিক্ৰী হোৱা দেখা গৈছিল।পৰৱৰ্তী সময়ত একে বছৰতে তেওঁ নিউয়ৰ্কৰ আৰ্টেক্সপ'ত প্ৰদৰ্শন কৰা আটাইতকৈ কনিষ্ঠ শিল্পী হিচাপে পৰিগণিত হয়।

অদ্বৈতে ভাৱাত্মক চিত্ৰকলা ভাল পায় কাৰণ ইয়াক যিকোনো ধৰণে ব্যাখ্যা কৰিব পাৰি। তথাপিও তেওঁ এতিয়া ডাইনোচৰ, মহাকাশ, পানীৰ তলৰ পৃথিৱী কল্পনা কৰা আৰু আন বহুতোৰ পৰা অনুপ্ৰেৰণা লোৱাৰ সময়ত তেওঁৰ প্ৰতিখন চিত্ৰত বিষয়বস্তু আৱণ্টন কৰে। তেওঁ এইটোও কয় যে তেওঁৰ প্ৰিয় ৰং ক'লা কাৰণ ই শক্তিশালী আৰু সাহসী।

খণ্ডটোত তেওঁ পদ্মশ্ৰী পৰেশ মাইটিক তেওঁৰ কিছুমান চিত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰে যি অদ্বৈতৰ প্ৰতিভা আৰু ইমান কোমল বয়সতে তেওঁৰ শিল্পকলাৰ জ্ঞান দেখি আচৰিত আৰু উৎসাহিত হয়।

যদিও অদ্বৈতে চিত্ৰাংকন অব্যাহত ৰাখিব বিচাৰে, তেওঁৰ বয়সৰ আন যিকোনো যুৱকৰ দৰে তেওঁ কয় যে তেওঁ এজন জীৱবিজ্ঞানী হ'ব বিচাৰে আৰু ডাইনোচৰৰ নতুন প্ৰজাতি আৱিষ্কাৰ কৰিব বিচাৰে আৰু এজন লেখক হ'ব বিচাৰে।কলাজগতত তেওঁৰ প্ৰাৰম্ভিক আৰম্ভণিলৈ চাই অদ্বৈতে সেই সকলোবোৰ প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে!

আজিৰ যুৱ প্ৰজন্মৰ এই ধৰণৰ সপোন আৰু আকাংক্ষাসমূহ BYJU’S Young Genius চিজন 2-ত ইমান ধুনীয়াকৈ ধৰি ৰখা হৈছে। কেৱল দৃঢ় চঞ্চলাক আৰু ঈশ্বৰ প্ৰদত্ত প্ৰতিভা লাভ কৰা অদ্বৈতক চাই আৰু শুনি আপুনি নিজকে অধিক জোৰ দিব বিচাৰিব আৰু তেওঁলোকে কৰাৰ দৰেই এক মাইলৰ খুঁটি এৰি যাব খুজিব।

এতিয়াই গোটেই খণ্ডটো চাওক!
Published by:Gautam Barman
First published: