• Home
  • »
  • News
  • »
  • career
  • »
  • Green Heroes: শিক্ষাৰ্থীৰ পৰিৱেশ সজাগতা ! চৰকাৰী বিদ্যালয়ৰ শিক্ষাৰ্থীয়ে বিদ্যালয় চৌহদক ৰূপান্তৰিত কৰিলে এখন ধুনীয়া বাগিছালৈ...

Green Heroes: শিক্ষাৰ্থীৰ পৰিৱেশ সজাগতা ! চৰকাৰী বিদ্যালয়ৰ শিক্ষাৰ্থীয়ে বিদ্যালয় চৌহদক ৰূপান্তৰিত কৰিলে এখন ধুনীয়া বাগিছালৈ...

School Student Turns Campus into Garden: কপ্পাল জিলাৰ এখন চৰকাৰী বিদ্যালয়ৰ চৌহদ শিক্ষক আৰু শিক্ষাৰ্থীয়ে এখন সুন্দৰ বাগিচালৈ পৰিৱৰ্তন কৰিছে।

School Student Turns Campus into Garden: কপ্পাল জিলাৰ এখন চৰকাৰী বিদ্যালয়ৰ চৌহদ শিক্ষক আৰু শিক্ষাৰ্থীয়ে এখন সুন্দৰ বাগিচালৈ পৰিৱৰ্তন কৰিছে।

School Student Turns Campus into Garden: কপ্পাল জিলাৰ এখন চৰকাৰী বিদ্যালয়ৰ চৌহদ শিক্ষক আৰু শিক্ষাৰ্থীয়ে এখন সুন্দৰ বাগিচালৈ পৰিৱৰ্তন কৰিছে।

  • Share this:
ীSchool Student Turns Campus into Garden: কপ্পাল জিলাৰ এখন চৰকাৰী বিদ্যালয়ৰ চৌহদ শিক্ষক আৰু শিক্ষাৰ্থীয়ে এখন সুন্দৰ বাগিচালৈ পৰিৱৰ্তন কৰিছে। লকডাউনৰ মাজতে, গংগাৱতী তালুক লক্ষ্মীকাম্প চৰকাৰী বিদ্যালয়ৰ শিক্ষক আৰু শিক্ষাৰ্থীসকলে তালৈ গৈছিল আৰু উদ্ভিদবোৰত পানী দিছিল।

ইয়াক এতিয়া বহুতো গছ আৰু আলংকাৰিক উদ্ভিদে আগুৰি ধৰিছে। বিদ্যালয় চৌহদত প্ৰায় ২০০ বিধ উদ্ভিদ ৰোপণ কৰা হৈছে, যাৰ বেছিভাগেই আলংকাৰিক উদ্ভিদ। কাঠবাদাম, কোনা কৰ্পছ, লাংগাষ্ট, নিম, কৰি উইড, হেব্বেভু আদি বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ গছ ৰোপণ কৰা হয়। বিদ্যালয়খনৰ প্ৰাক্তন ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলেও বৰ্তমানৰ শিক্ষাৰ্থীসকলৰ সৈতে হাত মিলাইছে। তেওঁলোকে উদ্ভিদ দান কৰি আৰু বাগিচাখন ৰক্ষণাবেক্ষণৰ বাবে পুঁজি যোগান ধৰি এই কামত অৰিহণা যোগায়।
Published by:Kokil Sarma
First published: