• Home
  • »
  • News
  • »
  • career
  • »
  • DU 1st Cut-Off List 2021: দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ে প্ৰকাশ কৰিছে প্ৰথমখন কাট অফ তালিকা, আগশাৰীৰ মহাবিদ্যালয়ত নামভৰ্তিৰ বাবে নিম্নতম ১০০% নম্বৰৰ প্ৰয়োজন...

DU 1st Cut-Off List 2021: দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ে প্ৰকাশ কৰিছে প্ৰথমখন কাট অফ তালিকা, আগশাৰীৰ মহাবিদ্যালয়ত নামভৰ্তিৰ বাবে নিম্নতম ১০০% নম্বৰৰ প্ৰয়োজন...

DU 1st Cut-Off List 2021: দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ে এতিয়ালৈকে  সৰ্বাধিক কাট-অফ তালিকাৰ ভিতৰত এখন তালিকা মুকলি কৰিছে য'ত নটা পাঠ্যক্ৰমৰ নামভৰ্তিৰ বাবে নিম্নতম ১০০% নম্বৰৰ প্ৰয়োজন । বি.এ. ৰাজনীতি বিজ্ঞানৰ পৰা বি.কম.-ৰ পৰা বি.এছ.চি. কম্পিউটাৰ বিজ্ঞানলৈকে, শাখা আৰু মহাবিদ্যালয়বোৰত কাট-অফ আকাশচুম্বী হৈছে।

DU 1st Cut-Off List 2021: দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ে এতিয়ালৈকে  সৰ্বাধিক কাট-অফ তালিকাৰ ভিতৰত এখন তালিকা মুকলি কৰিছে য'ত নটা পাঠ্যক্ৰমৰ নামভৰ্তিৰ বাবে নিম্নতম ১০০% নম্বৰৰ প্ৰয়োজন । বি.এ. ৰাজনীতি বিজ্ঞানৰ পৰা বি.কম.-ৰ পৰা বি.এছ.চি. কম্পিউটাৰ বিজ্ঞানলৈকে, শাখা আৰু মহাবিদ্যালয়বোৰত কাট-অফ আকাশচুম্বী হৈছে।

DU 1st Cut-Off List 2021: দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ে এতিয়ালৈকে  সৰ্বাধিক কাট-অফ তালিকাৰ ভিতৰত এখন তালিকা মুকলি কৰিছে য'ত নটা পাঠ্যক্ৰমৰ নামভৰ্তিৰ বাবে নিম্নতম ১০০% নম্বৰৰ প্ৰয়োজন । বি.এ. ৰাজনীতি বিজ্ঞানৰ পৰা বি.কম.-ৰ পৰা বি.এছ.চি. কম্পিউটাৰ বিজ্ঞানলৈকে, শাখা আৰু মহাবিদ্যালয়বোৰত কাট-অফ আকাশচুম্বী হৈছে।

  • Share this:
DU 1st Cut-Off List 2021: দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ে এতিয়ালৈকে  সৰ্বাধিক কাট-অফ তালিকাৰ ভিতৰত এখন তালিকা মুকলি কৰিছে য'ত নটা পাঠ্যক্ৰমৰ নামভৰ্তিৰ বাবে নিম্নতম ১০০% নম্বৰৰ প্ৰয়োজন । বি.এ. ৰাজনীতি বিজ্ঞানৰ পৰা বি.কম.-ৰ পৰা বি.এছ.চি. কম্পিউটাৰ বিজ্ঞানলৈকে, শাখা আৰু মহাবিদ্যালয়বোৰত কাট-অফ আকাশচুম্বী হৈছে।

মহাবিদ্যালয়সমূহত বেছিভাগ জনপ্ৰিয় পাঠ্যক্ৰমৰ বাবে, শিক্ষাৰ্থীসকলক প্ৰথম তালিকাৰ অধীনত প্ৰায় ৯৯% সুৰক্ষিত নামভৰ্তিৰ প্ৰয়োজন হ'ব।
আনকি অ-জনপ্ৰিয় পাঠ্যক্ৰমৰ বাবেও, নিম্নতম চৰ্ত ৯৫%-ৰ ওপৰত। মনোবিজ্ঞান, অৰ্থনীতি, পদাৰ্থ বিজ্ঞান, ইংৰাজীকে ধৰি জনপ্ৰিয় পাঠ্যক্ৰমৰ বাবে প্ৰতিযোগিতা কঠিন হৈ থাকে।

যিসকলৰ কাট অফৰ সমান বা অধিক নম্বৰ আছে তেওঁলোকে নামভৰ্তি বিচাৰিবলৈ যোগ্য হ'ব। নামভৰ্তি প্ৰক্ৰিয়া ৪ অক্টোবৰৰ পৰা du.ac.in আৰম্ভ হ'ব। অভিলেখ উচ্চ সংখ্যক আবেদন - ৪,৩৮,৬৯৬ - আৰু দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ ব'ৰ্ড পৰীক্ষাত ৯০% স্কোৰাৰৰ সংখ্যা বৃদ্ধি হোৱাৰ সৈতে, কাট-অফ নম্বৰ বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছিল।

এতিয়ালৈকে, মাত্ৰ পাঁচখন তালিকা প্ৰকাশ কৰাৰ কথা আছে। যিসকলে প্ৰথমখনত স্থান লাভ কৰিব নোৱাৰিব তেওঁলোকে দ্বিতীয় তালিকাৰ বাবে অপেক্ষা কৰিব লাগিব। উচ্চ সংখ্যক আবেদনৰ বাবে, আসনবোৰ সোনকালে পূৰণ কৰা হ'ব বুলি আশা কৰা হৈছে। যদি আসনবোৰ খালী থাকে, অধিক তালিকা মুকলি কৰা হ'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published: