• Home
  • »
  • News
  • »
  • career
  • »
  • DU Admissions 2021: দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ স্নাতকৰ নামভৰ্তিৰ বাবে আবেদন কেতিয়া কৰিব পাৰিব ? কেতিয়া হ'ব স্নাতকোত্তৰ আৰু ডক্টৰেট পাঠ্যক্ৰমৰ পঞ্জীয়ন ? বাতিল হ'ব নেকি CUCET পৰীক্ষা ?

DU Admissions 2021: দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ স্নাতকৰ নামভৰ্তিৰ বাবে আবেদন কেতিয়া কৰিব পাৰিব ? কেতিয়া হ'ব স্নাতকোত্তৰ আৰু ডক্টৰেট পাঠ্যক্ৰমৰ পঞ্জীয়ন ? বাতিল হ'ব নেকি CUCET পৰীক্ষা ?

শেহতীয়া আপডেট অনুসৰি, দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ত যোগ্যতাৰ ভিত্তিত স্নাতক পাঠ্যক্ৰমত নামভৰ্তিৰ বাবে আবেদন কৰাৰ প্ৰক্ৰিয়া ২ আগষ্ট, ২০২১-ৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব পাৰে।

শেহতীয়া আপডেট অনুসৰি, দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ত যোগ্যতাৰ ভিত্তিত স্নাতক পাঠ্যক্ৰমত নামভৰ্তিৰ বাবে আবেদন কৰাৰ প্ৰক্ৰিয়া ২ আগষ্ট, ২০২১-ৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব পাৰে।

শেহতীয়া আপডেট অনুসৰি, দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ত যোগ্যতাৰ ভিত্তিত স্নাতক পাঠ্যক্ৰমত নামভৰ্তিৰ বাবে আবেদন কৰাৰ প্ৰক্ৰিয়া ২ আগষ্ট, ২০২১-ৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব পাৰে।

  • Share this:
দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ত (Delhi University) নামভৰ্তিৰ বতৰ (DU Admissions 2021) আৰম্ভ হ'বলৈ ওলাইছে। শেহতীয়া আপডেট অনুসৰি, দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ত যোগ্যতাৰ ভিত্তিত স্নাতক পাঠ্যক্ৰমত নামভৰ্তিৰ বাবে আবেদন কৰাৰ প্ৰক্ৰিয়া ২ আগষ্ট, ২০২১-ৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব পাৰে। একে সময়তে, এইবাৰ কেন্দ্ৰীয় বিশ্ববিদ্যালয়ৰ উমৈহতীয়া প্ৰৱেশ পৰীক্ষা, CUCET বাতিল কৰা হ'ব পাৰে বুলি অনুমান কৰা হৈছে। শিক্ষাৰ্থীসকলক দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ du.ac.in অফিচিয়েল ৱেবছাইটত চকু ৰাখিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে।

শেহতীয়াকৈ, বিশ্ববিদ্যালয় অনুদান আয়োগ, ইউজিচিয়ে বিশ্ববিদ্যালয়ত নামভৰ্তি পৰীক্ষাৰ বাবে নিৰ্দেশনা জাৰী কৰিছে। এইটোও সম্ভৱ যে দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ে শীঘ্ৰেই এখন সংবাদমেল অনুষ্ঠিত কৰিব পাৰে য'ত ডিইউ নামভৰ্তি ২০২১ ৰ তাৰিখ ঘোষণা কৰা হ'ব পাৰে। অৱশ্যে, দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ দ্বাৰা কোনো আনুষ্ঠানিক তথ্য জাৰী কৰা হোৱা নাই।

ডিইউ নামভৰ্তি ২০২১: তাৰিখ

স্নাতক পাঠ্যক্ৰমত নামভৰ্তি প্ৰক্ৰিয়া: ২ আগষ্ট ২০২১ (সম্ভাৱনা)

স্নাতকোত্তৰ আৰু ডক্টৰেট পাঠ্যক্ৰমৰ বাবে পঞ্জীয়ন প্ৰক্ৰিয়া: জুলাই ২৬, ২০২১ (সম্ভাৱনা)

CUCET পৰীক্ষা বাতিল কৰা হ'ব পাৰে

সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, এই বছৰ পৰীক্ষাটো CUCET বাতিল কৰা হ'ব পাৰে। অৱশ্যে, এই সন্দৰ্ভত এতিয়ালৈকে কোনো আনুষ্ঠানিক তথ্য প্ৰাপ্ত হোৱা নাই। যদি চৰকাৰে ইয়াক অনুষ্ঠিত কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে, চিইউচিইটি পৰীক্ষাও দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ দ্বাৰা অনুষ্ঠিত কৰা হ'ব। আৰু যদি এনে হয়, দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়ত নামভৰ্তি প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ হোৱাৰ তাৰিখ সলনি হ'ব পাৰে। উল্লেখ কৰক যে বিভিন্ন স্নাতক পাঠ্যক্ৰমত নামভৰ্তিৰ বাবে চিইউচিইটি পৰিচালনা কৰা হয়। এইটো সমগ্ৰ দেশতে অনুষ্ঠিত হয়।
Published by:Kokil Sarma
First published: