உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • career
    • »
    • CBSE 12th Result 2021 Date: ৩১ জুলাইৰ ভিতৰত প্ৰকাশ হ'বনে ফলাফল ? CBSEয়ে ২২ জুলাইৰ ভিতৰত দ্বাদশৰ মূল্য়াংকন প্ৰকাশ কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছে বিদ্যালয়সমূহক ...

    CBSE 12th Result 2021 Date: ৩১ জুলাইৰ ভিতৰত প্ৰকাশ হ'বনে ফলাফল ? CBSEয়ে ২২ জুলাইৰ ভিতৰত দ্বাদশৰ মূল্য়াংকন প্ৰকাশ কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছে বিদ্যালয়সমূহক ...

    cbse class 12th results: কেন্দ্ৰীয় মাধ্যমিক পৰীক্ষা পৰিষদে ২২ জুলাইৰ মাজনিশাৰ ভিতৰত একাদশ, দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ শিক্ষাৰ্থীৰ ফলাফল উন্নীত কৰিবলৈ ব'ৰ্ডৰ সৈতে জড়িত বিদ্যালয়সমূহৰ অধ্যক্ষসকললৈ পত্ৰ লিখিছে।

    cbse class 12th results: কেন্দ্ৰীয় মাধ্যমিক পৰীক্ষা পৰিষদে ২২ জুলাইৰ মাজনিশাৰ ভিতৰত একাদশ, দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ শিক্ষাৰ্থীৰ ফলাফল উন্নীত কৰিবলৈ ব'ৰ্ডৰ সৈতে জড়িত বিদ্যালয়সমূহৰ অধ্যক্ষসকললৈ পত্ৰ লিখিছে।

    cbse class 12th results: কেন্দ্ৰীয় মাধ্যমিক পৰীক্ষা পৰিষদে ২২ জুলাইৰ মাজনিশাৰ ভিতৰত একাদশ, দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ শিক্ষাৰ্থীৰ ফলাফল উন্নীত কৰিবলৈ ব'ৰ্ডৰ সৈতে জড়িত বিদ্যালয়সমূহৰ অধ্যক্ষসকললৈ পত্ৰ লিখিছে।

    • Share this:
    চিবিএছই দ্বাদশ ফলাফল ২০২১ তাৰিখঃ কেন্দ্ৰীয় মাধ্যমিক পৰীক্ষা পৰিষদে ২২ জুলাইৰ মাজনিশাৰ ভিতৰত একাদশ, দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ শিক্ষাৰ্থীৰ ফলাফল উন্নীত কৰিবলৈ ব'ৰ্ডৰ সৈতে জড়িত বিদ্যালয়সমূহৰ অধ্যক্ষসকললৈ পত্ৰ লিখিছে। চিবিএছই বোৰ্ড পৰ্টেলটোৱে কাইলৈৰ পৰা কাম কৰা আৰম্ভ কৰিব। চিবিএছই বোৰ্ডে সকলো বিদ্যালয়ক নিৰ্ধাৰিত সময়ৰ ভিতৰত ফলাফল প্ৰকাশ কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছে যাতে ফলাফলটো ৩১ জুলাইৰ আগতে পৰিষদে আনুষ্ঠানিকভাৱে প্ৰকাশ কৰিব পাৰে।

    পূৰ্বে দশম শ্ৰেণীৰ শিক্ষাৰ্থীৰ ফলাফল ১৫ জুলাইৰ ভিতৰত প্ৰকাশ কৰা হ'ব বুলি আশা কৰা হৈছিল। কিন্তু কেন্দ্ৰীয় মাধ্যমিক শিক্ষা পৰিষদে (CBSE) জনাইছিল যে বিদ্যালয়সমূহে সকলো শিক্ষাৰ্থীৰ নম্বৰ দাখিল নকৰাৰ বাবে বোৰ্ডে এই সপ্তাহত দশম শ্ৰেণীৰ ফলাফল ঘোষণা নকৰে। চিবিএছই পৰীক্ষা নিয়ন্ত্ৰকে কৈছিল, 'ফলাফল এই সপ্তাহত নহ'ব। আমি আজি পৰিষদত নম্বৰ দাখিল নকৰা বিদ্যালয়সমূহৰ বাবেও এক বিজ্ঞপ্তি জাৰি কৰিম। আমি এনে বিদ্যালয়সমূহৰ বাবে জাননী জাৰী কৰিম।"

    তদুপৰি, বোৰ্ডে কৈছে যে দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ ফলাফল ৩১ জুলাইৰ ভিতৰত ঘোষণা কৰা হ'ব।

    চিবিএছই দশম ব'ৰ্ড পৰীক্ষা ২০২১-ৰ মূল্যাঙ্কন
    চিবিএছই দশম ব'ৰ্ড পৰীক্ষা ২০২১ ৰ প্ৰতিটো বিষয়ৰ বাবে সৰ্বাধিক ১০০ নম্বৰ মূল্যায়ন কৰা হ'ব। ইয়াত আভ্যন্তৰীণ মূল্যায়নৰ বাবে ২০ নম্বৰ আৰু বছৰৰ শেষত ব'ৰ্ড পৰীক্ষাৰ বাবে ৮০ নম্বৰ থাকিব।

    এই ভিত্তিত দ্বাদশ ফলাফলৰ মূল্যাঙ্কন
    চি.বি.এছ.ই.-য়ে ক্ৰমান্বয়ে দশম শ্ৰেণী, একাদশ আৰু দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ ফলাফলৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি ৩০:৩০:৪০ ৰ সূত্ৰৰ ওপৰত দ্বাদশৰ মূল্যাঙ্কন কৰি আছে।

    নতুন পৰীক্ষাৰ আৰ্হি ঘোষণা
    চিবিএছইয়ে শেহতীয়াকৈ দশম শ্ৰেণী আৰু দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ ব'ৰ্ড পৰীক্ষাৰ বাবে নতুন পৰীক্ষাৰ আৰ্হি ঘোষণা কৰিছিল। ২০২১-২২ শিক্ষাবৰ্ষৰ বাবে চিবিএছইয়ে ঘোষণা কৰা নতুন পৰীক্ষাৰ আৰ্হি অনুসৰি, প্ৰতিটো ছেচনৰ বাবে কম পাঠ্যক্ৰমৰ সৈতে চিবিএছই ব'ৰ্ড পৰীক্ষা বছৰত দুবাৰকৈ অনুষ্ঠিত কৰা হ'ব। হ্ৰাস কৰা পাঠ্যক্ৰমটো ২০২১ চনৰ জুলাইত মুকলি কৰা হ'ব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: