உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • career
    • »
    • CBSE Board 12th Result 2021: CBSEএ ঘোষণা কৰিলে দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ ফলাফল, ৯৯.৩৭ শতাংশ শিক্ষাৰ্থী উত্তীৰ্ণ...

    CBSE Board 12th Result 2021: CBSEএ ঘোষণা কৰিলে দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ ফলাফল, ৯৯.৩৭ শতাংশ শিক্ষাৰ্থী উত্তীৰ্ণ...

    CBSE Board 12th Result 2021: CBSEয়ে দ্বাদশৰ ফলাফল ঘোষণা কৰিছে। ৯৯.৩৭ জন শিক্ষাৰ্থীক দ্বাদশ শ্ৰেণীত সফল বুলি ঘোষণা কৰা হৈছে। চিবিএছই দ্বাদশ শিক্ষাৰ্থীয়ে ব'ৰ্ডৰ cbseresults.nic.in অফিচিয়েল ৱেবছাইট ৱেবছাইটত তেওঁলোকৰ ফলাফল পৰীক্ষা কৰিব পাৰে। 

    CBSE Board 12th Result 2021: CBSEয়ে দ্বাদশৰ ফলাফল ঘোষণা কৰিছে। ৯৯.৩৭ জন শিক্ষাৰ্থীক দ্বাদশ শ্ৰেণীত সফল বুলি ঘোষণা কৰা হৈছে। চিবিএছই দ্বাদশ শিক্ষাৰ্থীয়ে ব'ৰ্ডৰ cbseresults.nic.in অফিচিয়েল ৱেবছাইট ৱেবছাইটত তেওঁলোকৰ ফলাফল পৰীক্ষা কৰিব পাৰে। 

    CBSE Board 12th Result 2021: CBSEয়ে দ্বাদশৰ ফলাফল ঘোষণা কৰিছে। ৯৯.৩৭ জন শিক্ষাৰ্থীক দ্বাদশ শ্ৰেণীত সফল বুলি ঘোষণা কৰা হৈছে। চিবিএছই দ্বাদশ শিক্ষাৰ্থীয়ে ব'ৰ্ডৰ cbseresults.nic.in অফিচিয়েল ৱেবছাইট ৱেবছাইটত তেওঁলোকৰ ফলাফল পৰীক্ষা কৰিব পাৰে। 

    • Share this:
    CBSEয়ে দ্বাদশৰ ফলাফল ঘোষণা কৰিছে। ৯৯.৩৭ জন শিক্ষাৰ্থীক দ্বাদশ শ্ৰেণীত সফল বুলি ঘোষণা কৰা হৈছে। চিবিএছই দ্বাদশ শিক্ষাৰ্থীয়ে ব'ৰ্ডৰ cbseresults.nic.in অফিচিয়েল ৱেবছাইট ৱেবছাইটত তেওঁলোকৰ ফলাফল পৰীক্ষা কৰিব পাৰে।

    Covid-19ৰ ঘটনাৰ বাবে চিবিএছইয়ে দশম আৰু দ্বাদশ ব'ৰ্ড পৰীক্ষা বাতিল কৰিছিল। চিবিএছইয়ে আজি অৰ্থাৎ ৩০ জুলাইত দ্বাদশৰ ফলাফল ঘোষণা কৰিছে। এইবাৰ চিবিএছই দ্বাদশ ব'ৰ্ড পৰীক্ষাৰ বাবে ১৪লাখতকৈও অধিক শিক্ষাৰ্থীয়ে পঞ্জীয়ন কৰিছিল, যিসকলে পৰীক্ষা বাতিল হোৱাৰ পিছত ফলাফলৰ বাবে আগ্ৰহেৰে অপেক্ষা কৰি আছিল। এইবাৰ ৯৯.৩৭ শতাংশ শিক্ষাৰ্থীক দ্বাদশ শ্ৰেণীত সফল বুলি ঘোষণা কৰা হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: