• Home
  • »
  • News
  • »
  • career
  • »
  • Assam Police Recruitment 2021: অসম আৰক্ষীত নিযুক্তি, ২ সহস্ৰাধিক পদৰ বাবে বিজ্ঞাপন, এনেদৰে কৰিব পাৰিব আৱেদন ...

Assam Police Recruitment 2021: অসম আৰক্ষীত নিযুক্তি, ২ সহস্ৰাধিক পদৰ বাবে বিজ্ঞাপন, এনেদৰে কৰিব পাৰিব আৱেদন ...

অসম আৰক্ষীত ২১৩৪ পদত নিযুক্তিৰ বিজ্ঞাপন

অসম আৰক্ষীত ২১৩৪ পদত নিযুক্তিৰ বিজ্ঞাপন

অসম আৰক্ষী নিযুক্তি ২০২১ (Assam Police Recruitment 2021) ৰ অধিসূচনা অফিচিয়েল ৱেবছাইটত প্ৰকাশ কৰা হৈছে। মুঠ খালী পদৰ সংখ্যা যাৰ বাবে নিযুক্তি প্ৰক্ৰিয়া অনুষ্ঠিত কৰা হ'ব সেয়া হৈছে ২৪৫০। police.assam.gov.in অধিক বিতং তথ্য পোৱা যাব।

  • Share this:
অসম আৰক্ষী নিযুক্তি ২০২১ (Assam Police Recruitment 2021) ৰ অধিসূচনা অফিচিয়েল ৱেবছাইটত প্ৰকাশ কৰা হৈছে। মুঠ খালী পদৰ সংখ্যা যাৰ বাবে নিযুক্তি প্ৰক্ৰিয়া অনুষ্ঠিত কৰা হ'ব সেয়া হৈছে ২৪৫০। police.assam.gov.in অধিক বিতং তথ্য পোৱা যাব।

কনিষ্টবল এ.বি., পুৰুষ আৰু ট্ৰেন্সজেণ্ডাৰ, মহিলা আৰু নাৰ্চিং পদৰ বাবে নিযুক্তি অধিসূচনা আৰম্ভ হৈছে। পদসমূহৰ বাবে আবেদন কৰিবলৈ, প্ৰাৰ্থীসকলৰ বয়স নিম্নতম ১৮ বছৰ আৰু সৰ্বাধিক ২১ বছৰ বয়স, ১ জানুৱাৰী, ২০২১ তাৰিখত হ'ব লাগিব। অৱশ্যে, নিয়ম অনুসৰি, কিছুমান বয়সৰ ৰেহাইৰ অনুমতি দিয়া হয়। অনুসূচীত জাতি, অনুসূচীত জনজাতিৰ প্ৰাৰ্থীৰ বাবে, উৰ্ধতম বয়সৰ সীমা ৫ বছৰলৈকে শিথিল কৰিব পাৰিব। অ'বিচি প্ৰাৰ্থীৰ বাবে, উৰ্ধতম বয়সৰ সীমা ৩ বছৰলৈকে শিথিল কৰিব পাৰিব।

মন কৰিবলগীয়া যে নতুনকৈ সৃষ্টি হোৱা অসম কমাণ্ডো বেটেলিয়নৰ বাবে বিভিন্ন খালী পদ পূৰণৰ বাবে আবেদন প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ হৈছে। পদটোৰ বাবে দৰমহাৰ স্কেল হৈছে ১৪,০০০-৬০,৫০০ টকা। আবেদন পত্ৰ পূৰণ কৰোঁতে প্ৰাৰ্থীসকলৰ বাবে কোনো আবেদন মাচুল নাথাকিব।

আৱেদনৰ তাৰিখ: ১৩ ডিচেম্বৰ ২০২১ৰ পৰা ১২ জানুৱাৰী ২০২২ তাৰিখলৈ আৱেদন কৰিব পাৰিব।

Steps to Apply-
* অফিচিয়েল ৱেবছাইটলৈ যাওক- police.assam.gov.in
* Career and Recruitment tabলৈ যাওক।
* প্ৰাৰ্থীসকলে এতিয়া নতুনকৈ সৃষ্টি কৰা অসম কমাণ্ডো বেটেলিয়নৰ বাবে কনিষ্টবল AB (পুৰুষ আৰু ট্ৰেন্সজেণ্ডাৰ - ২২২০, মহিলা - ১৮০ আৰু নাৰ্চিং - ৫০)ৰ ২৪৫০ টা পদৰ বিজ্ঞাপন নিয়োগত ক্লিক কৰিব লাগে।
* এখন নতুন উইণ্ডো খুলিব।
* প্ৰাৰ্থীসকলে প্ৰথমে পঞ্জীয়ন কৰিব লাগে আৰু তাৰ পিছত আবেদন পত্ৰ পূৰণ কৰিব লাগে।
* প্ৰাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ ইমেইল আইডি আৰু ম'বাইল নম্বৰৰ সৈতে পূৰণ কৰি পঞ্জীয়ন কৰিব লাগিব।
* প্ৰয়োজনীয় বিৱৰণেৰে আৱেদন প্ৰপত্ৰ পূৰণ কৰাৰ পিছত, প্ৰাৰ্থীসকলে ভৱিষ্যতৰ প্ৰসংগৰ বাবে আবেদন পত্ৰৰ এটা প্ৰতিলিপি ৰাখিব লাগে।

প্ৰাৰ্থীসকলে মন কৰিব লাগে যে আয়োগে শাৰীৰিক দক্ষতা পৰীক্ষা আৰু শাৰীৰিক মানক পৰীক্ষা অনুষ্ঠিত কৰিব। যিসকল প্ৰাৰ্থীয়ে পি.এছ.টি. আৰু পি.ই.টি. উত্তীৰ্ণ হয়, তেওঁলোকেও চাইকোমেট্ৰিক পৰীক্ষাত অৱতীৰ্ণ হ'ব লাগিব। প্ৰাৰ্থীসকলক পদসমূহৰ বাবে আবেদন কৰাৰ আগতে বিতং চৰকাৰী অধিসূচনাৰ মাজেৰে যাবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হ'ল।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published: