• Home
  • »
  • News
  • »
  • career
  • »
  • Online Admissionৰ সময়ত শিক্ষাৰ্থীসকলে এইসমূহ সাৱধানতা সদায় অৱলম্বন কৰিব ! অন্যথা আপোনাৰ কেৰিয়াৰত পৰিব পাৰে ইয়াৰ প্ৰভাৱ...

Online Admissionৰ সময়ত শিক্ষাৰ্থীসকলে এইসমূহ সাৱধানতা সদায় অৱলম্বন কৰিব ! অন্যথা আপোনাৰ কেৰিয়াৰত পৰিব পাৰে ইয়াৰ প্ৰভাৱ...

বহুতো শিক্ষাৰ্থীয়ে (student) চাইবাৰ কেফেলৈ (Cyber cafe) যায় আৰু তেওঁলোকৰ নামভৰ্তি প্ৰ-পত্ৰ দাখিল কৰে। সেয়েহে, শিক্ষাৰ্থীসকলে অনলাইন আবেদনৰ সময়ত প্ৰ-পত্ৰখনত কেৱল তেওঁলোকৰ নিজৰ ম'বাইল নম্বৰ (Mobile No) আৰু ইমেইল আইডি (email id) প্ৰবিষ্ট কৰিবলৈ বিশেষ যত্ন ল'ব লাগিব।

বহুতো শিক্ষাৰ্থীয়ে (student) চাইবাৰ কেফেলৈ (Cyber cafe) যায় আৰু তেওঁলোকৰ নামভৰ্তি প্ৰ-পত্ৰ দাখিল কৰে। সেয়েহে, শিক্ষাৰ্থীসকলে অনলাইন আবেদনৰ সময়ত প্ৰ-পত্ৰখনত কেৱল তেওঁলোকৰ নিজৰ ম'বাইল নম্বৰ (Mobile No) আৰু ইমেইল আইডি (email id) প্ৰবিষ্ট কৰিবলৈ বিশেষ যত্ন ল'ব লাগিব।

বহুতো শিক্ষাৰ্থীয়ে (student) চাইবাৰ কেফেলৈ (Cyber cafe) যায় আৰু তেওঁলোকৰ নামভৰ্তি প্ৰ-পত্ৰ দাখিল কৰে। সেয়েহে, শিক্ষাৰ্থীসকলে অনলাইন আবেদনৰ সময়ত প্ৰ-পত্ৰখনত কেৱল তেওঁলোকৰ নিজৰ ম'বাইল নম্বৰ (Mobile No) আৰু ইমেইল আইডি (email id) প্ৰবিষ্ট কৰিবলৈ বিশেষ যত্ন ল'ব লাগিব।

  • Share this:
দিল্লী বিশ্ববিদ্যালয়কে ধৰি সকলো বিশ্ববিদ্যালয়ে (DU) বিভিন্ন পাঠ্যক্ৰমৰ (Course) বাবে তেওঁলোকৰ নামভৰ্তি প্ৰক্ৰিয়া (Online Admission Process) আৰম্ভ কৰিছে। বেছিভাগ বিশ্ববিদ্যালয়ে এই বছৰো অনলাইন নামভৰ্তি প্ৰক্ৰিয়াৰ (Online Admission Process) ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰিছে। বহুতো শিক্ষাৰ্থীয়ে (student) চাইবাৰ কেফেলৈ (Cyber cafe) যায় আৰু তেওঁলোকৰ নামভৰ্তি প্ৰ-পত্ৰ দাখিল কৰে। সেয়েহে, শিক্ষাৰ্থীসকলে অনলাইন আবেদনৰ সময়ত প্ৰ-পত্ৰখনত কেৱল তেওঁলোকৰ নিজৰ ম'বাইল নম্বৰ (Mobile No) আৰু ইমেইল আইডি (email id) প্ৰবিষ্ট কৰিবলৈ বিশেষ যত্ন ল'ব লাগিব যাতে তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ ফোন বা ইমেইলত সকলো নামভৰ্তি সম্পৰ্কীয় তথ্য (documents) প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে।

চাইবাৰ কেফেলৈ যোৱা শিক্ষাৰ্থীসকলে বিশেষ মনোযোগ দিয়ক:
সাধাৰণতে দেখা যায় যে বহুতো শিক্ষাৰ্থীয়ে অনলাইন কামৰ বাবে চাইবাৰ কেফেৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে। দ্বাদশ শ্ৰেণীৰ পিছত যিকোনো মহাবিদ্যালয় বা বিশ্ববিদ্যালয়ত নামভৰ্তিৰ বাবে অনলাইন আবেদন কৰোঁতে এনে শিক্ষাৰ্থীসকলে বিশেষভাৱে সাৱধান হোৱা প্ৰয়োজন। দৰাচলতে, বেছিভাগ কেফে মানুহে অনলাইন আবেদন কৰোতে OTPৰ সমস্যা পৰিহাৰ কৰিবলৈ আবেদনকাৰীৰ পৰিৱৰ্তে তেওঁলোকৰ নিজৰ ম'বাইল নম্বৰ বা ইমেইল আইডি প্ৰবিষ্ট কৰে। এনে কৰিলে সেই সময়ত এপ্লিকেচন এটা হয়, কিন্তু তাৰ পিছত সেই ইমেইল বা ম'বাইল নম্বৰত ওলোৱা নামভৰ্তিৰ তথ্যৰ প্ৰতি তেওঁলোকে মনোযোগ নিদিয়ে। শিক্ষাৰ্থীসকলে ইয়াৰ পোনপটীয়া ক্ষতি বহন কৰিব লাগিব।

শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ নিজৰ নম্বৰ আৰু ইমেইল প্ৰবিষ্ট কৰি সতৰ্ক হ'ব:
বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে, অনলাইন আবেদনৰ সময়ত, শিক্ষাৰ্থীসকলে তেওঁলোকৰ নিজা লেপটপ বা কম্পিউটাৰ প্ৰণালীৰ জৰিয়তে অনলাইন আবেদন কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিব লাগে। যদি এনে হয়, তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ তথ্য প্ৰপত্ৰত পূৰণ কৰিব আৰু সকলো নামভৰ্তি অধিসূচনা  পোনপটীয়াকৈ প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। যদি শিক্ষাৰ্থীসকলৰ এই সুবিধা নাই আৰু চাইবাৰ কেফেলৈ যাব লগা হয় আৰু আবেদন কৰিব লগা হয়, তেওঁলোকে তাত বিশেষভাৱে কথা পাতি তেওঁলোকৰ ম'বাইল নম্বৰ আৰু তেওঁলোকৰ নিজা ইমেইল আইডি প্ৰবিষ্ট কৰিব লাগে। ই তেওঁলোকক কোনো নামভৰ্তিৰ সমস্যা থাকিলে তৎক্ষণাৎ তথ্য প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ আৰু তেওঁলোকৰ নামভৰ্তি বাতিল হোৱাটো এৰাই চলিবলৈ সক্ষম কৰিব।
Published by:Kokil Sarma
First published: