• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • OMG News : আজৱ খবৰ! এইগৰাকী মহিলাই অনলাইনত পাদি উপাৰ্জন কৰিছে লাখ লাখ টকা, এবাৰত লয় ১৩০০০ টকা

OMG News : আজৱ খবৰ! এইগৰাকী মহিলাই অনলাইনত পাদি উপাৰ্জন কৰিছে লাখ লাখ টকা, এবাৰত লয় ১৩০০০ টকা

আজিকালি ছচিয়েল মিডিয়াত লুছ বটানিষ্ট (Lush Botanist) নামৰ এগৰাকী মহিলাৰ খুউব চৰ্চা হৈছে। এই মহিলাগৰাকীয়ে এক অতি অদ্ভুত কামৰ জৰিয়তে অনলাইনত লাখ লাখ টকা উপাৰ্জন কৰিছে । লুছে অনলাইনত বেয়া গোন্ধ (Fart) এৰি টকা ঘটিছে।

আজিকালি ছচিয়েল মিডিয়াত লুছ বটানিষ্ট (Lush Botanist) নামৰ এগৰাকী মহিলাৰ খুউব চৰ্চা হৈছে। এই মহিলাগৰাকীয়ে এক অতি অদ্ভুত কামৰ জৰিয়তে অনলাইনত লাখ লাখ টকা উপাৰ্জন কৰিছে । লুছে অনলাইনত বেয়া গোন্ধ (Fart) এৰি টকা ঘটিছে।

আজিকালি ছচিয়েল মিডিয়াত লুছ বটানিষ্ট (Lush Botanist) নামৰ এগৰাকী মহিলাৰ খুউব চৰ্চা হৈছে। এই মহিলাগৰাকীয়ে এক অতি অদ্ভুত কামৰ জৰিয়তে অনলাইনত লাখ লাখ টকা উপাৰ্জন কৰিছে । লুছে অনলাইনত বেয়া গোন্ধ (Fart) এৰি টকা ঘটিছে।

  • Share this:
টকা ঘটাৰো যে কিমান অভিনৱ উপায় থাকিব পাৰে! সঁচাকৈ ধন উপাৰ্জন কৰাৰ বহুতো উপায় আছে। মানুহে আজিৰ সময়ত কঠোৰ পৰিশ্ৰম কৰি টকা উপাৰ্জন কৰে। অৱশ্যে, কিছুমান লোক আছে যিসকলে অদ্ভুত উপায়েৰে টকা উপাৰ্জন কৰে। এই মানুহবোৰে যি আচৰিত ধৰণে টকা উপাৰ্জন কৰে জানিলে স্তম্ভিত হ'ব লাগে। আজিকালি এই তালিকাত লুছ বটানিষ্ট (Lush Botanist) নামৰ এগৰাকী মহিলা চৰ্চাত আছে। লুছে যি কাম কৰি ধন ঘটিছে সেই কাম সকলোৱেই দিন-ৰাতি কৰি থাকে, কিন্তু তাকে কৰি ধন ঘটিব পাৰিছে কেৱল লুছ বটানিষ্টে। লুছে 'পাদি' (Farting) অনলাইনত বহুত টকা উপাৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে।  এতিয়া লুছে সামাজিক মাধ্যমত তেওঁৰ এই অদ্ভুত কামৰ বিষয়ে পোষ্ট কৰিছে।

লুছে নিজকে ইণ্টাৰনেটত 'পাদ'ৰ ৰাণী (Fart Queen) বুলি কয়। তেওঁ কৈছে কেনেকৈ তেওঁ কেমেৰাৰ সন্মুখত পাদি টকা উপাৰ্জন কৰে। লুছে চেনেল-4ৰ এখন তথ্যচিত্ৰত তেওঁৰ বৃত্তিৰ কথা উল্লেখ কৰিছিল। তেওঁ ইয়াকো কয় যে কেনেকৈ তেওঁ এই অদ্ভুত কামটো আৰম্ভ কৰিছিল। নিজৰ অভিজ্ঞতা শ্বেয়াৰ কৰি লুছে কয় যে এবাৰ তেওঁৰ এজন বন্ধুৱে তাইক অনলাইনত পাদিবলৈ কৈছিল আৰু সেই ভিডিঅ'টো মানুহে ইমানেই লাইক কৰিছিল যে এনে দাবীৰে কমেণ্ট বক্স ভৰি পৰিছিল। তাৰ পাছৰ পৰাই লুছে ইয়াক এক উপাৰ্জনৰ পথ ৰূপে বাছি লয়।

লাখ লাখ উপাৰ্জন কৰে কেৱল পাদি

C-4ক দিয়া এক সাক্ষাৎকাৰত লুছে কৈছিল যে তেওঁ এই কামৰ জৰিয়তে লাখ লাখ টকা উপাৰ্জন কৰিছে। এবাৰ এগৰাকী মহিলাই ১২৫০০ টকা দিছিল।  লুছে কয় যে তেওঁৰ পাদৰ শব্দ হেনো মানুহে ভাল পায়। তেওঁক বিভিন্ন ভংগীমাত পাদিবলৈ দিয়াৰ প্ৰস্তাৱ পায়। লুছে মাইকটো খুব ওচৰত ৰাখে আৰু কেতিয়াবা  ইমান ডাঙৰ শব্দ কৰে যে তেওঁৰ নিজৰ কাণতেই আঘাত কৰে।

বিশেষ আহাৰ

লুছে কয় যে অনলাইনত ইয়াৰ চাহিদা পূৰণ কৰিবলৈ তেওঁ নিজৰ আহাৰৰ বিশেষত্ব বজাই ৰাখিব লাগিব। তেওঁ বিশেষ খাদ্য খায় যাতে তাইৰ পেটত গেছ সৃষ্টি হয় আৰু বেছিকৈ পাদ ওলায়। অনলাইনত তেওঁৰ অনুৰাগীসকলে তেওঁক আচৰিতভাৱে  পাদিবলৈ অনুৰোধ কৰে, যিটো পূৰণ কৰাৰ বিনিময়ত লুছে যথেষ্ট পৰিমাণৰ ধন আদায় কৰে।
Published by:Manjumoni Borah
First published: