• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • PF একাউণ্টলৈ সুতৰ ধন কেতিয়া আহিব ? একাউণ্ট ধাৰকৰ প্ৰশ্নৰ পিছত ইপিএফঅ'য়ে কি উত্তৰ দিলে ?

PF একাউণ্টলৈ সুতৰ ধন কেতিয়া আহিব ? একাউণ্ট ধাৰকৰ প্ৰশ্নৰ পিছত ইপিএফঅ'য়ে কি উত্তৰ দিলে ?

পিএফৰ সুত এতিয়াও একাউণ্ট ধাৰকৰ একাউণ্টত উপনীত হোৱা নাই। ইয়াৰ বাবে অসন্তুষ্ট হৈ, পিএফ একাউণ্ট ধাৰকসকলে টুইটাৰত ইপিএফঅ'ক টেগ কৰি তেওঁলোকৰ খং প্ৰকাশ কৰিছে।

পিএফৰ সুত এতিয়াও একাউণ্ট ধাৰকৰ একাউণ্টত উপনীত হোৱা নাই। ইয়াৰ বাবে অসন্তুষ্ট হৈ, পিএফ একাউণ্ট ধাৰকসকলে টুইটাৰত ইপিএফঅ'ক টেগ কৰি তেওঁলোকৰ খং প্ৰকাশ কৰিছে।

পিএফৰ সুত এতিয়াও একাউণ্ট ধাৰকৰ একাউণ্টত উপনীত হোৱা নাই। ইয়াৰ বাবে অসন্তুষ্ট হৈ, পিএফ একাউণ্ট ধাৰকসকলে টুইটাৰত ইপিএফঅ'ক টেগ কৰি তেওঁলোকৰ খং প্ৰকাশ কৰিছে।

  • Share this:
পিএফৰ সুত এতিয়াও একাউণ্ট ধাৰকৰ একাউণ্টত উপনীত হোৱা নাই। ইয়াৰ বাবে অসন্তুষ্ট হৈ, পিএফ একাউণ্ট ধাৰকসকলে টুইটাৰত ইপিএফঅ'ক টেগ কৰি তেওঁলোকৰ খং প্ৰকাশ কৰিছে। এজন টুইটাৰ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে EPFO, বিত্ত মন্ত্ৰালয় আৰু পিএমঅ' ইণ্ডিয়াক টেগ কৰি লিখিছে, "ইপিএফঅ'য়ে এতিয়ালৈকে ২০২১-২২ বৰ্ষৰ অৱদানৰ ওপৰত সুত পৰিশোধ কৰা নাই। এই লুণ্ঠন বন্ধ কৰক আৰু মানুহক তেওঁলোকৰ ধন দিয়ক। এইটো দুখজনক যে বিৰোধীয়েও এই বিষয়ে নীৰৱ হৈ বহি আছে। ডিচেম্বৰ আহি পাইছে। যদি আপুনি সুত পৰিশোধ কৰিব নোৱাৰে, শ্ৰমিক শ্ৰেণীৰ ধন লোৱা বন্ধ কৰক।

ইয়াৰ উপৰিও, @Nikumbhhvns নামৰ এটা টুইটাৰ হেণ্ডেলকো সুতৰ বিষয়ে সোধা হৈছে। ইয়াৰ প্ৰতি সঁহাৰি জনাই EPFOএ লিখিছে, "মৰমৰ সদস্য, সুত জমা কৰাৰ প্ৰক্ৰিয়া চলি আছে আৰু ই সোনকালেই আপোনাৰ একাউণ্টত প্ৰতিফলিত হ'ব। যেতিয়াই সুত জমা কৰা হয়, ইয়াক সম্পূৰ্ণ পৰিশোধ কৰা হ'ব। কোনো সুত হেৰুওৱা নহ'ব।"

এইটো ৮.১ শতাংশ হাৰত উপলব্ধ
EPFOএ বছৰটোৰ বাবে সুতৰ হাৰ ৮.১ শতাংশত ৰাখিছে। EPFOএ অক্টোবৰত এটা টুইটত কৈছিল যে পিএফৰ সুতৰ স্থানান্তৰ প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ হৈছে আৰু ই সোনকালেই একাউণ্ট ধাৰকসকলৰ বাবে উপলব্ধ হ'ব। অৱশ্যে, এতিয়ালৈকে পিএফ একাউণ্ট ধাৰকসকলে এনে কোনো ভাল খবৰ পোৱা নাই। একাউণ্ট ধাৰকসকলে সামাজিক মাধ্যমৰ জৰিয়তে এই খং প্ৰকাশ কৰিছে। বিত্ত মন্ত্ৰালয়ে এই সন্দৰ্ভত অক্টোবৰত সঁহাৰি জনাইছিল। মন্ত্ৰালয়ে কৈছে যে আপোনাৰ সুত একাউণ্টলৈ স্থানান্তৰ কৰা হৈছে কিন্তু এইটো বিবৃতিত দৃশ্যমান নহয়। মন্ত্ৰালয়ৰ মতে, ইয়াৰ কাৰণ হৈছে ইপিএফঅ'য়ে ছফ্টৱেৰটো আপডেট কৰি আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি