• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Drone camera phone: আপোনাৰ Smartphoneৰ পৰা ওলাব Drone কেমেৰা ! উৰি উৰি গৈ ফটো তুলিব আপোনাৰ...

Drone camera phone: আপোনাৰ Smartphoneৰ পৰা ওলাব Drone কেমেৰা ! উৰি উৰি গৈ ফটো তুলিব আপোনাৰ...

Drone camera phone: কেইদিনমান আগতে, এটা বাতৰি আহিছিল যে ভিভো (Vivo)য়ে এটা ড্ৰোন কেমেৰা ফোন পেটেন্ট কৰিছে। এতিয়া জানিব পৰা গৈছে যে শ্বাওমি (Xiaomi)য়ে এটা ফোনৰ পেটেন্ট লোৱাৰ চেষ্টা কৰিছে য'ত ড্ৰোন কেমেৰা থাকিব।

Drone camera phone: কেইদিনমান আগতে, এটা বাতৰি আহিছিল যে ভিভো (Vivo)য়ে এটা ড্ৰোন কেমেৰা ফোন পেটেন্ট কৰিছে। এতিয়া জানিব পৰা গৈছে যে শ্বাওমি (Xiaomi)য়ে এটা ফোনৰ পেটেন্ট লোৱাৰ চেষ্টা কৰিছে য'ত ড্ৰোন কেমেৰা থাকিব।

Drone camera phone: কেইদিনমান আগতে, এটা বাতৰি আহিছিল যে ভিভো (Vivo)য়ে এটা ড্ৰোন কেমেৰা ফোন পেটেন্ট কৰিছে। এতিয়া জানিব পৰা গৈছে যে শ্বাওমি (Xiaomi)য়ে এটা ফোনৰ পেটেন্ট লোৱাৰ চেষ্টা কৰিছে য'ত ড্ৰোন কেমেৰা থাকিব।

  • Share this:
আমি প্ৰায়ে ফোন নিৰ্মাণকাৰী কোম্পানীবোৰক ফোনত কিবা নতুন কৰিবলৈ বেলেগ ধৰণে পৰীক্ষা কৰা দেখা পাও। আগতে ফোনটোত এটা কেমেৰা আছিল, এতিয়া ৪ টা কেমেৰাও আছে। মেগাপিক্সেললৈ আহোতে, প্ৰথমতে ই ২ মেগাপিক্সেল আছিল, কিন্তু এতিয়া ই ৫০ মেগাপিক্সেলো কম বুলিও কোৱা হয়। বেছিভাগ কোম্পানীয়ে কেৱল ফোন কেমেৰাত হে কাম কৰি আছে। কেইদিনমান আগতে, এটা বাতৰি আহিছিল যে ভিভো (Vivo)য়ে এটা ড্ৰোন কেমেৰা ফোন পেটেন্ট কৰিছে। এতিয়া জানিব পৰা গৈছে যে শ্বাওমি (Xiaomi)য়ে এটা ফোনৰ পেটেন্ট লোৱাৰ চেষ্টা কৰিছে য'ত ড্ৰোন কেমেৰা থাকিব।

ড্ৰোন কেমেৰা ফোনৰ আলোচনাৰ পিছৰে পৰা, মানুহে চাব বিচাৰে যে এই ফোনটো কেনেকুৱা হ'ব আৰু ই কেনেদৰে কাম কৰিব। মানুহৰ কৌতূহল দিনক দিনে বাঢ়ি আহিছে। গতিকে আজি বৰ্ণনা কৰোঁ আহক ড্ৰোন কেমেৰা ফোন কেনেকুৱা হ'ব পাৰে আৰু ইয়াৰ কেমেৰাই কেনেদৰে কাম কৰিব।

ড্ৰোন কেমেৰা কি হয়

কিছুমান মানুহে হয়তো বুজি নাপাব পাৰে যে ফোনটোত ড্ৰোনৰ কাম কি। গতিকে প্ৰথমে একেটা প্ৰশ্নৰ উত্তৰ দিও আহক। ড্ৰোনবোৰ প্ৰকৃততে এটা উৰণীয়া বস্তু যাক নিজে উৰুৱাব আৰু নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰি। আজিকালি ফটোগ্ৰাফাৰসকলে বিশেষ অনুষ্ঠানত এটা উৰণীয়া বস্তু ব্যৱহাৰ কৰে যাৰ অৰ্থ হৈছে ড্ৰোন যাতে তেওঁলোকে প্ৰতিটো কোণৰ পৰা ফটো তুলিব পাৰে বা ভিডিঅ' বনাব পাৰে। আপুনি নিশ্চয় লক্ষ্য কৰিছে যে কেতিয়াবা নিৰ্বাচনী ৰেলীত ড্ৰোন কেমেৰাও ব্যৱহাৰ কৰা হয়। ফোনটোক একে ধৰণৰ ড্ৰোন দিবলৈ চেষ্টা কৰিব যিয়ে কেমেৰাটো আপোনাৰ পৰা আঁতৰাই নিব আৰু তাৰ পৰা আপোনাৰ ফটো তুলিব। এনে প্ৰযুক্তি এতিয়াও কোনো ফোনলৈ অহা নাই।

ড্ৰোন কেমেৰা ফোনবোৰে ড্ৰোন আৰু কেমেৰাৰ হাৰ্ডৱেৰক ফোনৰ পৰা পৃথক কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে। কিয়নো যদি এই হাৰ্ডৱেৰটো ফোনৰ সৈতে ইনষ্টল কৰা হয়, তেন্তে বহুতো সমস্যা হ'ব পাৰে, যেনে ফোন ব্ৰেকিং বা কেমেৰা কৰবাত লাগি যাব পাৰে। লগতে ফোনটো যথেষ্ট গধুৰ হ'ব। এই সকলো বোৰ সমস্যা দূৰ কৰিবলৈ ফোনৰ পৰা পৃথকে ড্ৰোন কেমেৰা বনোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

এইটো জানিব পৰা গৈছে যে পৃথক ড্ৰোনবোৰত এটা পৃথক বেটাৰীও থাকিব যাক পৃথকে চাৰ্জ কৰিব পাৰি। ইয়াৰ উপৰিও, ফোনটোৰ বেটাৰীয়েও ইয়াক চাৰ্জ কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। এই ড্ৰোন কিমান সময় উৰিব আৰু আপোনাৰ কেমেৰাই কিমান সময় কাম কৰি থাকিব সেয়া এতিয়াও নিশ্চিত হোৱা নাই।

যিহেতু এতিয়ালৈকে কোনো কোম্পানীয়ে ইয়াৰ ডিজাইন প্ৰদৰ্শন কৰা নাই, ফোনটোৰ গাঁথনিৰ বিষয়ে একো স্পষ্ট ক'ব নোৱাৰি। এইটো কেৱল কেনে ধৰণৰ ফোন হ'ব পাৰে সেই বিষয়ে অনুমান। কিছুমান বিশেষজ্ঞই 3Dত ড্ৰোন কেমেৰা ফোন ডিজাইন আৰু দেখুৱাবলৈ চেষ্টা কৰিছে।

কিছুমান বিশেষজ্ঞই লগতে কয় যে ফোনটোৰ পৰা পপ-আপ কেমেৰা ওলাই অহাৰ দৰেই এটা ড্ৰোন ওলাই আহিব আৰু ফোনৰ পৰা পৃথক কৰা হ'ব। পপ-আপ ডিভাইচটোত চাৰিটা ফেন থাকিব যি কেমেৰাটো উৰুৱাই দিয়াত সহায় কৰিব। ড্ৰোনটো ফোনৰ দ্বাৰা নিয়ন্ত্ৰণ কৰিব পাৰি।
Published by:Kokil Sarma
First published: