உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • EPFO: ভাল খবৰ ! পিএফ একাউণ্টৰ গৰাকীয়ে এতিয়া ঘৰতে বহি তেওঁলোকৰ বেঙ্কৰ বিৱৰণ আপডেট কৰিব পাৰিব ! প্ৰক্ৰিয়াটো কি বিশদ জানি লওঁক...

    EPFO: ভাল খবৰ ! পিএফ একাউণ্টৰ গৰাকীয়ে এতিয়া ঘৰতে বহি তেওঁলোকৰ বেঙ্কৰ বিৱৰণ আপডেট কৰিব পাৰিব ! প্ৰক্ৰিয়াটো কি বিশদ জানি লওঁক...

    যদি ভুল বেঙ্ক একাউণ্টৰ বিৱৰণ আপোনাৰ ইউএএনৰ সৈতে সম্পৰ্কিত, চিন্তা কৰাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই। কৰ্মচাৰীসকলে ঘৰত বহি থাকোতে অনলাইন ইউএএনত বেংক একাউণ্টৰ বিৱৰণ আপডেট কৰিব পাৰে।

    যদি ভুল বেঙ্ক একাউণ্টৰ বিৱৰণ আপোনাৰ ইউএএনৰ সৈতে সম্পৰ্কিত, চিন্তা কৰাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই। কৰ্মচাৰীসকলে ঘৰত বহি থাকোতে অনলাইন ইউএএনত বেংক একাউণ্টৰ বিৱৰণ আপডেট কৰিব পাৰে।

    যদি ভুল বেঙ্ক একাউণ্টৰ বিৱৰণ আপোনাৰ ইউএএনৰ সৈতে সম্পৰ্কিত, চিন্তা কৰাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই। কৰ্মচাৰীসকলে ঘৰত বহি থাকোতে অনলাইন ইউএএনত বেংক একাউণ্টৰ বিৱৰণ আপডেট কৰিব পাৰে।

    • Share this:
    কৰ্মচাৰী ভৱিষ্যত নিধিয়ে (EPFO) ইয়াৰ একাউণ্ট ধাৰকসকলক ঘৰত বহি থকা বেঙ্কৰ বিৱৰণ আপডেট কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে। এই ক্ষেত্ৰত, আপুনি আপোনাৰ বেঙ্ক একাউণ্ট অতি সহজে পিএফ একাউণ্টৰ সৈতে আপডেট কৰিব পাৰে। বেঙ্ক একাউণ্টৰ তথ্য আপডেট নোহোৱাৰ বাবে আপুনি আপোনাৰ পিএফ একাউণ্টৰ পৰা টকা উলিয়াব নোৱাৰিব। কেতিয়াবা এনে হয় যে গ্ৰাহকসকলে পিএফ একাউণ্টৰ সৈতে লিংক কৰা বেঙ্ক একাউণ্টটো বন্ধ কৰিছে, কিন্তু নতুন বেঙ্ক একাউণ্টটো পিএফ একাউণ্টৰ সৈতে লিংক কৰিবলৈ পাহৰি যায়।

    যদি ভুল বেঙ্ক একাউণ্টৰ বিৱৰণ আপোনাৰ ইউএএনৰ সৈতে সম্পৰ্কিত, চিন্তা কৰাৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই। কৰ্মচাৰীসকলে ঘৰত বহি থাকোতে অনলাইন ইউএএনত বেংক একাউণ্টৰ বিৱৰণ আপডেট কৰিব পাৰে। গতিকে আপোনাৰ বেংকৰ বিৱৰণ কেনেদৰে আপডেট কৰিব লাগে আহক।

    বেংক একাউণ্টৰ বিৱৰণ এনেকৈ আপডেট কৰক

    >> প্ৰথমে ইপিএফঅ'ৰ একত্ৰিত সদস্য পৰ্টেলৰ https://unifiedportal-mem.epfindia.gov.in/memberinterface/ গৈ ইয়াত ইউএএন আৰু পাছৱৰ্ড স্কেনৰ সৈতে লগ ইন কৰক।
    >> এতিয়া শীৰ্ষ মেনুত থকা 'মেনেজ' বিকল্পলৈ যাওঁক, তাৰ পিছত ড্ৰপ ডাউন মেনুৰ পৰা 'কেৱাইচি' বাছনি কৰক।
    >> এতিয়া আপোনাৰ বেঙ্ক বাছনি কৰক আৰু বেঙ্ক একাউণ্ট নম্বৰ, নাম আৰু আইএফএছচি কোড প্ৰবিষ্ট কৰক আৰু 'সংৰক্ষণ' ক্লিক কৰক।
    >> এই তথ্য নিয়োগকৰ্তাৰ দ্বাৰা অনুমোদিত হোৱাৰ পিছত, আপোনাৰ আপডেট কৰা বেঙ্কৰ বিৱৰণ অনুমোদিত কেৱাইচি শাখাত ওলাব।
    >> তাৰ পিছত আপোনাৰ নিয়োগকৰ্তাৰ ওচৰত দস্তাবেজ প্ৰমাণ দাখিল কৰিব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: