உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • Price Hike: TV, AC, ফ্ৰীজ, LED বাল্ব, মোবাইল সকলোৰে দাম বাঢ়িব ! জানি লওক ১ এপ্ৰিলৰ পৰা আৰু কি কি পৰিৱৰ্তন হ'ব ?

    Price Hike: TV, AC, ফ্ৰীজ, LED বাল্ব, মোবাইল সকলোৰে দাম বাঢ়িব ! জানি লওক ১ এপ্ৰিলৰ পৰা আৰু কি কি পৰিৱৰ্তন হ'ব ?

    বাজেট ২০২২-ত (Budget 2022) কৰা কিছুমান ব্যৱস্থাৰ বাবে, গ্ৰাহকৰ ওপৰত মুদ্ৰাস্ফীতিৰ (Price Hike) বোজা ১ এপ্ৰিলৰ পৰা আৰু বৃদ্ধি হ'ব। কাইলৈৰ পৰা, টিভিৰ সৈতে ম'বাইল , এচি, ফ্ৰিজো (TV,AC, LED Bulb) ব্যয়বহুল হ'ব।

    বাজেট ২০২২-ত (Budget 2022) কৰা কিছুমান ব্যৱস্থাৰ বাবে, গ্ৰাহকৰ ওপৰত মুদ্ৰাস্ফীতিৰ (Price Hike) বোজা ১ এপ্ৰিলৰ পৰা আৰু বৃদ্ধি হ'ব। কাইলৈৰ পৰা, টিভিৰ সৈতে ম'বাইল , এচি, ফ্ৰিজো (TV,AC, LED Bulb) ব্যয়বহুল হ'ব।

    বাজেট ২০২২-ত (Budget 2022) কৰা কিছুমান ব্যৱস্থাৰ বাবে, গ্ৰাহকৰ ওপৰত মুদ্ৰাস্ফীতিৰ (Price Hike) বোজা ১ এপ্ৰিলৰ পৰা আৰু বৃদ্ধি হ'ব। কাইলৈৰ পৰা, টিভিৰ সৈতে ম'বাইল , এচি, ফ্ৰিজো (TV,AC, LED Bulb) ব্যয়বহুল হ'ব।

    • Share this:
    বাজেট ২০২২-ত (Budget 2022) কৰা কিছুমান ব্যৱস্থাৰ বাবে, গ্ৰাহকৰ ওপৰত মুদ্ৰাস্ফীতিৰ (Price Hike) বোজা ১ এপ্ৰিলৰ পৰা আৰু বৃদ্ধি হ'ব। কাইলৈৰ পৰা, টিভিৰ সৈতে ম'বাইল , এচি, ফ্ৰিজো (TV,AC, LED Bulb) ব্যয়বহুল হ'ব।

    দৰাচলতে, বিত্ত মন্ত্ৰী নিৰ্মলা সীতাৰমণে এই বছৰৰ ফেব্ৰুৱাৰীত উপস্থাপন কৰা বাজেটত কেইবাটাও সামগ্ৰীৰ আমদানি শুল্ক বৃদ্ধি কৰিছিল, আনহাতে ইয়াক কিছুমানৰ ওপৰত হ্ৰাস কৰা হৈছিল। নতুন মাচুল ১ এপ্ৰিলৰ পৰা কাৰ্যকৰী হ'ব। সেয়েহে, কেঁচা সামগ্ৰীৰ মূল্য যাৰ ওপৰত আবকাৰী শুল্ক বৃদ্ধি কৰা হৈছে সেইবোৰৰ সৈতে সম্পৰ্কিত সামগ্ৰীৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ বাবে নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে বুলি বিশ্বাস কৰা হয়।

    গতিকে টিভি, এচি, ফ্ৰিজ ব্যয়বহুল হ'ব

    চৰকাৰে এলুমিনিয়াম আকৰিকৰ ওপৰত ৩০ শতাংশ আমদানি শুল্ক আৰোপ কৰিছে আৰু ১ এপ্ৰিলৰ পৰা মনোনিৱেশ কৰিছে। ইয়াক টিভি, এচি আৰু ফ্ৰিজৰ হাৰ্ডৱেৰ তৈয়াৰ কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়। কেঁচা সামগ্ৰীৰ ব্যয়বহুল যোগানৰ বাবে, কোম্পানীবোৰৰ উৎপাদন ব্যয় বৃদ্ধি হ'ব আৰু প্ৰত্যক্ষ বোজা গ্ৰাহকৰ ওপৰত হ'ব। ইয়াৰ উপৰিও, কম্প্ৰেচাৰত ব্যৱহৃত অংশবোৰৰ আমদানি শুল্কও বৃদ্ধি কৰা হৈছে, যি ৰেফ্ৰিজেৰেটৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰিব।

    এলইডি বাল্বৰ মূল্যও বৃদ্ধি পাব।

    চৰকাৰে এলইডি বাল্ব তৈয়াৰ কৰাত ব্যৱহৃত সামগ্ৰীৰ ওপৰত মৌলিক শুল্কৰ সৈতে ৬ শতাংশ পৰিশোধ মাচুল বিচাৰিছে। ১ এপ্ৰিলৰ পৰা নতুন নিয়ম কাৰ্যকৰী হোৱাৰ পিছত এলইডি বাল্ববোৰো ব্যয়বহুল হৈ পৰিব।

    চৰকাৰে ৰূপৰ ওপৰত আমদানি শুল্কও সলনি কৰিছে, যি ১ এপ্ৰিলৰ পিছত ৰূপ আৰু ইয়াৰ সামগ্ৰীবোৰ ব্যয়বহুল কৰি তুলিব। ইয়াৰ উপৰিও, ষ্টীলৰ সামগ্ৰীবোৰো মুদ্ৰাস্ফীতিৰ দ্বাৰা প্ৰভাৱিত হ'ব আৰু কাইলৈৰ পৰা, ষ্টীলেৰে নিৰ্মিত বাচনবোৰ ব্যয়বহুল হ'ব।

    মবাইলে পকেটৰ বোজা বঢ়াব

    চৰকাৰে মোবাইল ফোন তৈয়াৰ কৰাত ব্যৱহৃত মুদ্ৰিত বৰ্তনী বোৰ্ডৰ ওপৰতো শুল্ক আৰোপ কৰিছে। অৰ্থাৎ, বাহিৰৰ পৰা এই সামগ্ৰীৰ আমদানি এতিয়া ব্যয়বহুল হ'ব, যি কোম্পানীবোৰৰ উৎপাদন ব্যয়ৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পেলাব।

    টেলিকম কোম্পানীবোৰেও আঘাত দিব

    টেলিকম কোম্পানীবোৰে যিবোৰে এতিয়ালৈকে তেওঁলোকৰ গ্ৰাহকসকলক বিনামূলীয়া সীমাহীন ডাটা আৰু কলিং সুবিধা আগবঢ়াই আছে। তেওঁলোকে ৩১ মাৰ্চত এই সেৱাসমূহ সমাপ্ত কৰিব। এনে পৰিস্থিতিত, 4জি বজাৰত বৰ্ধিত প্ৰতিযোগিতাৰ মাজত, এনে গ্ৰাহকসকলে এতিয়া এটা শুল্ক আঁচনি বাছনি কৰিব লাগিব আৰু সেইবোৰত ম'বাইল চলোৱাৰ ব্যয়ো স্বতঃস্ফূৰ্তভাৱে বৃদ্ধি পাব।

    ৱায়াৰলেচ ইয়াৰবাড আৰু হেডফোন ব্যয়বহুল হ'ব

    চৰকাৰে বাজেটত ৱায়াৰলেচ ইয়াৰবাডত ব্যৱহৃত কিছুমান ডিভাইচৰ আমদানি শুল্ক বৃদ্ধি কৰিছে, যি তেওঁলোকৰ উৎপাদন ব্যয়বহুল কৰি তুলিব। এইটো বিশ্বাস কৰা হয় যে এপ্ৰিলৰ পৰা, ৱায়াৰলেচ ইয়াৰবাড নিৰ্মাণ কৰা কোম্পানীবোৰেও তেওঁলোকৰ সামগ্ৰীৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। ইয়াৰ উপৰিও, প্ৰিমিয়াম হেডফোনৰ আগমনৰ পিছত মাচুল বৃদ্ধি হ'ব, যাৰ ফলত গ্ৰাহকসকলে ১ এপ্ৰিলৰ পিছত হেডফোন ক্ৰয় কৰাটো ব্যয়বহুল হ'ব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: