உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • How to Earn 100 Crores : ১০০ কোটিৰ মালিক হ'ব বিচাৰে নেকি? টপ ছিক্ৰেট ফৰ্মূলা- এনেদৰে কৰক আপোনাৰ ধনৰ বিনিয়োগ,

    How to Earn 100 Crores : ১০০ কোটিৰ মালিক হ'ব বিচাৰে নেকি? টপ ছিক্ৰেট ফৰ্মূলা- এনেদৰে কৰক আপোনাৰ ধনৰ বিনিয়োগ,

    যদি আপুনি কম্পাউণ্ডিঙৰ জৰিয়তে ২০ বছৰ বয়সত ১ লাখ টকা বিনিয়োগ কৰে আৰু ই ২০% হাৰত সংযোজিত হয় তেন্তে আপোনাৰ বিনিয়োগৰ ধন ৬৫ বছৰ বয়সলৈ ৯৯ কোটি টকালৈ বৃদ্ধি হ'ব।

    যদি আপুনি কম্পাউণ্ডিঙৰ জৰিয়তে ২০ বছৰ বয়সত ১ লাখ টকা বিনিয়োগ কৰে আৰু ই ২০% হাৰত সংযোজিত হয় তেন্তে আপোনাৰ বিনিয়োগৰ ধন ৬৫ বছৰ বয়সলৈ ৯৯ কোটি টকালৈ বৃদ্ধি হ'ব।

    যদি আপুনি কম্পাউণ্ডিঙৰ জৰিয়তে ২০ বছৰ বয়সত ১ লাখ টকা বিনিয়োগ কৰে আৰু ই ২০% হাৰত সংযোজিত হয় তেন্তে আপোনাৰ বিনিয়োগৰ ধন ৬৫ বছৰ বয়সলৈ ৯৯ কোটি টকালৈ বৃদ্ধি হ'ব।

    • Share this:
    যদি আপুনি বিনিয়োগৰ (Investment planning) পৰিকল্পনা কৰি আছে, ই আপোনাৰ বাবে কামৰ বাতৰি। হয়। যদি আপুনি এজন চাকৰিয়াল তেন্তে আপুনি অৱসৰৰ পিছত জীৱনৰ বাবে এতিয় পৰিকল্পনা (Retirement planning) কৰিব লাগিব। অৱসৰৰ বয়সলৈ, ৬০ বছৰ বয়সৰ পিছত আৰামেৰে জীয়াই থাকিবলৈ আপোনাৰ ওচৰত কমেও পৰ্যাপ্ত ধন থাকিব লাগিব। যদি আপুনি অৱসৰৰ আগতেই যথেষ্ট ধন জমা কৰিব বিচাৰে তেনে ক্ষেত্ৰত বিনিয়োগ কৰাটো এক ভাল বিকল্প হ'ব পাৰে।

    10 লাখ টকাৰ সঠিক বিনিয়োগ কৰি আপুনি অৱসৰৰ সময়ত 100 কোটি (Earn 100 Crores Rupees) টকালৈকে উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। আহক জানি লওক ক'ত, কেনেকৈ, কি সময়ত সঠিকভাৱে বিনিয়োগ কৰিব আৰু লাভালাভ কেনেদৰে পাব...

    যদি আপুনি কম্পাউণ্ডিঙৰ জৰিয়তে ২০ বছৰ বয়সত ১ লাখ টকা বিনিয়োগ কৰে আৰু ই ২০% হাৰত সংযোজিত হয় তেন্তে আপোনাৰ বিনিয়োগৰ ধন ৬৫ বছৰ বয়সলৈ ৯৯ কোটি টকালৈ বৃদ্ধি হ'ব। ধৰি লওঁক আপুনি ২০ বছৰ বয়সত ১ লাখ টকা বিনিয়োগ কৰে আৰু ই ১৫% হাৰত সংযোজিত হয় সেয়েহে আপোনাৰ বয়স ৬০ বছৰ হোৱালৈকে, আপোনাৰ বিনিয়োগ বহুগুণে বৃদ্ধি হৈ কোটি টকা হ'ব। দৰাচলতে, এনে কৰিবলৈ আপুনি এজন বিত্তীয় বিশেষজ্ঞ হ'ব নালাগে। যিকোনো লোকে তেওঁলোকৰ সুবিধাৰ বাবে চক্ৰবৃদ্ধি শক্তি ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে আৰু ইয়াৰ বাবে সম্পূৰ্ণ বিত্তীয় স্বাধীনতা আছে।

    ধৰি লওক আপোনাৰ দেউতাই ২০০১ চনত আইচাৰ মটৰ্ছত ১ লাখ টকা বিনিয়োগ কৰিছিল। আপুনি জানেনে আজি ইয়াৰ মূল্য কিমান? আজিৰ তাৰিখত সেই ১ লাখ টকাৰ মূল্য ১,৪৫,১৯,২৭৪ টকাত হৈছে।

    নাইবা ধৰি লওক আপোনাৰ দেউতাই 1980 চনত উইপ্ৰো শ্বেয়াৰত 10,000 টকা বিনিয়োগ কৰিছিল। আপুনি সেই ১০ হাজাৰ টকাৰ আজিৰ মূল্য অনুমান কৰিব পাৰিবনে? মাত্ৰ ৪১% চক্ৰবৃদ্ধি বাৰ্ষিক বিকাশ হাৰৰ সৈতে ৮০১ কোটি টকা। অৱশ্যে, যোৱা ১০ বছৰত ১০০ৰো অধিক কোম্পানীয়ে পৰামৰ্শ দিছে যে তেওঁলোকে নিৰন্তৰভাৱে ১৫% ৰ পৰা ৫০% লৈ লাভ কৰি আছে। এনে ক্ষেত্ৰত, ইয়াত বিনিয়োগ কৰিব পাৰি।
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: