• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Tata Motorsৰ ট্ৰাকৰ সৈতে কেইবা দশকৰ বিশ্বাস জড়িত হৈ আছে। ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ সুবিধাজনক, সুৰক্ষিত আৰু নিৰ্ভৰযোগ্য, এই বিশেষত্বসমুহেৰে নিৰ্মিত এই ট্ৰাকসমুহ ব্যৱসায় হওক বা কৃষি প্ৰতিটো ক্ষেত্ৰৰ বাবে নিৰ্ভৰযোগ্য হয়

Tata Motorsৰ ট্ৰাকৰ সৈতে কেইবা দশকৰ বিশ্বাস জড়িত হৈ আছে। ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ সুবিধাজনক, সুৰক্ষিত আৰু নিৰ্ভৰযোগ্য, এই বিশেষত্বসমুহেৰে নিৰ্মিত এই ট্ৰাকসমুহ ব্যৱসায় হওক বা কৃষি প্ৰতিটো ক্ষেত্ৰৰ বাবে নিৰ্ভৰযোগ্য হয়

Tata Motors ৰ ট্ৰাকসমূহে বছৰ বছৰ ধৰি গ্ৰাহক আৰু চালকসকলৰ মাজত বিশ্বাস বজাই ৰাখিবলৈ সক্ষম হৈছে।

Tata Motors ৰ ট্ৰাকসমূহে বছৰ বছৰ ধৰি গ্ৰাহক আৰু চালকসকলৰ মাজত বিশ্বাস বজাই ৰাখিবলৈ সক্ষম হৈছে।

Tata Motors ৰ ট্ৰাকসমূহে বছৰ বছৰ ধৰি গ্ৰাহক আৰু চালকসকলৰ মাজত বিশ্বাস বজাই ৰাখিবলৈ সক্ষম হৈছে।

  • Share this:
Tata Motors ট্ৰাক শক্তিশালী, সুৰক্ষিত আৰু নিৰ্ভৰযোগ্য

Tata Motors ৰ ট্ৰাকসমূহে বছৰ বছৰ ধৰি গ্ৰাহক আৰু চালকসকলৰ মাজত বিশ্বাস বজাই ৰাখিবলৈ সক্ষম হৈছে। ইয়াৰ বিশেষত্ব হৈছে শক্তিশালী, সুৰক্ষিত ভ্ৰমণ আৰু সময়ৰ লগে লগে অধিক উন্নত আৰু সুবিধাজনক হৈ পৰা। শেহতীয়াকৈ Tata Motors য়ে উৎকৃষ্ট কাৰিকৰী সামৰ্থ্যৰ সৈতে আই এণ্ড এলচিভি পৰিসৰত 7 টা নতুন মডেল মুকলি কৰিছে। এই ট্ৰাকসমুহ ইয়াৰ সুবিধা আৰু প্ৰয়োজন অনুসৰি বিভিন্ন ক্ষেত্ৰত ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। বাজেট অনুকূল হোৱাৰ লগতে এই ট্ৰাকসমুহ সুৰক্ষিত হয় আৰু লগতে আৰামদায়ক বিকল্প হয়।

নতুন প্ৰযুক্তি আৰু সুবিধাৰ সৈতে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সুৰক্ষাৰ সুবিধা
এই ট্ৰাকসমুহৰ জনপ্ৰিয়তা আৰু গ্ৰাহকসকলৰ মাজত ইয়াৰ প্ৰতি থকা শক্তিশালী বিশ্বাস এই কথাটোৰ পৰা বুজিব পাৰি যে বিশ্ব-শ্ৰেণীৰ সুবিধাযুক্ত 140 টাতকৈও অধিক ট্ৰাকৰ মডেল বৰ্তমান বজাৰত উপলব্ধ আছে। ভাৰতৰ সৰ্বাধিক বিক্ৰী হোৱা ট্ৰাকৰ প্লেটফৰ্ম Prima, Signa আৰু Ultra বিদ্যমান। সুৰক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত এই ট্ৰাকসমুহ চমকপ্ৰদ হয়। এই ট্ৰাকসমুহ উন্নত ড্ৰাইভাৰ সহায়ক প্ৰণালী (ADAS) - প্ৰি ক্ৰেছ চিষ্টেম, লেন ডিপাৰচাৰৰ বাবে সতৰ্কবাণীৰ সুবিধা আৰু চালকসকলৰ বাবে নিৰীক্ষণ প্ৰণালীৰে সজ্জিত হয়। লগতে সুৰক্ষিত গতিশীলতা প্ৰণালী আৰু পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেলৰ সৈতে বৈকল্পিক পাৱাৰট্ৰেইনৰ দৰে সুবিধাসমূহ উপলব্ধ আছে। এই বৈশিষ্ট্য আৰু সুবিধাবোৰে এই ট্ৰাকসমূহক কেৱল চালকসকলৰ বাবেই নহয় পথ পৰিবহনৰ ক্ষেত্ৰতো অতি সুৰক্ষিত কৰি তোলে।

এমএণ্ডএইচচিভি আৰু আইএলচিভি পৰিসৰৰ ট্ৰাকসমুহৰ বিশেষত্ব হৈছে শক্তিৰ সৈতে আৰাম
এমএণ্ডএইচচিভি আৰু আইএলচিভি পৰিসৰৰ ট্ৰাকসমুহৰ বিশেষত্ব হৈছে এই ট্ৰাকসমুহৰ শক্তি আৰু কম ইন্ধন খৰছ কৰা দক্ষতা। লগতে অন-চাইট সহযোগিতা আৰু প্ৰয়োজনীয়তা অনুসৰি প্ৰস্তুত কৰা আৰামদায়ক সুবিধাসমূহ, ব্ৰেকডাউনৰ সুবিধাৰ দৰে সুবিধাসমূহে এই ট্ৰাকসমুহ চালকসকলৰ বাবে নিৰ্ভৰযোগ্য কৰি তোলে। ইয়াৰ উপৰিও, দুৰ্ঘটনাৰ ক্ষেত্ৰত বীমা আৰু মেৰামতি আৰু সম্প্ৰসাৰিত ৱাৰেণ্টিৰ সুবিধাও ইয়াক জনপ্ৰিয় কৰি তোলাৰ বাবে যথেষ্ট হয়। ইয়াৰ উপৰিও বাহনৰ তত্বাৱধান আৰু জীৱনচক্ৰ ব্যৱস্থাপনাৰ বাবেও বহুতো সুবিধা উপলব্ধ আছে।

এই ট্ৰাকসমুহ ভিন ভিন অঞ্চলৰ বাবে উপযোগী হয়
এই এমএণ্ডএইচচিভি আৰু আইএলচিভি ট্ৰাকসমূহ ভিন ভিন অঞ্চল অনুসৰি উপযোগী হয়। এই ট্ৰাকসমুহ কৃষিকে ধৰি আন আন ক্ষেত্ৰত ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। ব্যৱসায়ৰ ক্ষেত্ৰত ট্ৰাকসমুহৰ উপযোগিতাই ট্ৰাকসমুহক ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে সঠিক আৰু জনপ্ৰিয় পছন্দ কৰি তোলে। এই ট্ৰাকসমুহ কৃষি, চিমেণ্ট লো আৰু তীখা পৰিবহনৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। ইয়াৰ উপৰিও এই ট্ৰাকসমুহ কণ্টেইনাৰ, বাহন বাহক, পেট্ৰ'লিয়াম, ৰাসায়নিক পদাৰ্থ, পানীৰ টেংকাৰ হিচাপেও ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। এলপিজি, এফএমচিজি, খাদ্য সামগ্ৰী আৰু মুখ্য ঘৰুৱা সঁজুলিৰ বাবেও এই ট্ৰাকৰ ব্যৱহাৰ এক সুবিধাজনক বিকল্প হয়। নিৰ্মাণ, খনিজ সম্পদ আৰু পৌৰ নিগমৰ প্ৰয়োজনীয়তা অনুসৰিও এই ট্ৰাকসমুহ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। ব্যৱসায়ীয়ে হওঁক বা সাধাৰণ চালক হওঁক, তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ সুবিধা আৰু প্ৰয়োজনীয়তা অনুসৰি বিভিন্ন ক্ষেত্ৰত এই ট্ৰাকসমুহ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।
Tata Truck ৰ আইএলচিভি খণ্ডত নতুনকৈ মুকলি কৰা ট্ৰাকসমুহত আপুনি বহুতো উচ্চমানৰ বৈশিষ্ট্য দেখিবলৈ পাব। শক্তিশালী বৈশিষ্ট্যসমুহে এই ট্ৰাকসমুহক কেৱল আন ট্ৰাকসমুহৰ পৰা পৃথক কৰাই নহয়, কিন্তু লগতে আপোনাৰ সুৰক্ষাও নিশ্চিত কৰিব:

LPT 709G XD যাৰ আছে 5 বৰ্গফুট ডেক এলেকা আৰু 10% লৈকে অধিক ইন্ধন দক্ষতা
SK 710 টিপাৰ – 4 মি² বডী, এক নিৰ্ভৰযোগ্য SFC প্লেটফৰ্মত
Ultra T।12G ৰ সৈতে নিৰ্ভৰযোগ্য 3।8-লিটাৰ এছজিআই টাৰ্বোচাৰ্জ ইঞ্জিন
Ultra K।14 হৈছে ইয়াৰ শ্ৰেণীত আৰামৰ ক্ষেত্ৰত সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ, এয়াৰ-কণ্ডিচনাৰ থকা কেবিনৰ সৈতে 37% লৈকে সৰ্বাধিক ক্ষমতা
সৰ্বাধিক চিএনজি ক্ষমতাৰ সৈতে 10% লৈকে উন্নত ইন্ধন দক্ষতাৰ সৈতে LPT 1512G ইয়াক এক মহান ট্ৰাক হিচাপে গঢ়ি তুলিবলৈ যথেষ্ট
Ultra T।16 Cx ৰ সৈতে ব্যৱহাৰত জনপ্ৰিয় 3।3-লিটাৰ ইঞ্জিন আৰু সুবিধাজনক আল্ট্ৰা কেবিন
LPK 610 ৰ সৈতে উচ্চ গ্ৰাউণ্ড ক্লিয়াৰেন্স আৰু H2LS ব্ৰেক আছে। এইবোৰৰ সহায়ত এই ট্ৰাকসমুহে কম দূৰত্বৰ ভিতৰত ৰখোৱাটো সুবিধাজনক আৰু সুৰক্ষিত হয়

চিএনজি মডেলত এই সুবিধাসমুহ উপলব্ধ হ'ব:
1,000 কিলোমিটাৰলৈকে চলাব পৰা পৰিসৰ
সংযোগৰ উন্নত সুবিধাসমূহ
ডেকৰ দৈৰ্ঘ্যৰ বাবে একাধিক বিকল্প:
19 টন - 20 ফুট আৰু 32 ফুট
28 টন - 24 ফুট আৰু 32 ফুট
ট্ৰাকত দুটা নলী থাকে যাতে ইন্ধন ভৰাওঁতে কম সময় লাগে
এইটো শাখাত কম মূল্যত সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ইন্ধন-দক্ষ গেছ ইঞ্জিন

নতুন Prima আৰু নতুন Signa ৰ প্ৰধান বৈশিষ্ট্যসমূহ:
7" ৰ উন্নত এইচএমআই টাচস্ক্ৰীণ ইণ্টিগ্ৰেটেডৰ সৈতে সংযোগৰ উন্নত সুবিধাসমূহ
সম্পূৰ্ণৰূপে নতুন ইনষ্ট্ৰুমেণ্ট ক্লাষ্টাৰ
সহজে পৰিচালনা কৰিব পৰা চুইচ পেনেল
তিনিডাল স্প'কৰ ষ্টিয়েৰিং হুইলৰ সৈতে মাউণ্টেড কনট্ৰ’ল আৰু ব্লুটুথ সংযোগ
First published:

শেহতীয়া বাতৰি