• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • টাটা মটৰ ট্ৰাক শক্তিশালী, সুৰক্ষিত আৰু নিৰ্ভৰযোগ্য

টাটা মটৰ ট্ৰাক শক্তিশালী, সুৰক্ষিত আৰু নিৰ্ভৰযোগ্য

কোম্পানীটোৱে উৎকৃষ্ট কাৰিকৰী সামৰ্থ্যৰ সৈতে আই এণ্ড এলচিভি পৰিসৰত ৭টা নতুন মডেল মুকলি কৰিছে।

কোম্পানীটোৱে উৎকৃষ্ট কাৰিকৰী সামৰ্থ্যৰ সৈতে আই এণ্ড এলচিভি পৰিসৰত ৭টা নতুন মডেল মুকলি কৰিছে।

কোম্পানীটোৱে উৎকৃষ্ট কাৰিকৰী সামৰ্থ্যৰ সৈতে আই এণ্ড এলচিভি পৰিসৰত ৭টা নতুন মডেল মুকলি কৰিছে।

  • Share this:
টাটা মটৰৰ ট্ৰাকবোৰে বছৰ বছৰ ধৰি গ্ৰাহক আৰু চালকসকলৰ মাজত বিশ্বাস বজাই ৰাখিবলৈ সক্ষম হৈছে। ইয়াৰ বিশেষত্ব হৈছে শক্তি, সুৰক্ষিত ভ্ৰমণ আৰু সময়ৰ সৈতে উন্নত আৰু সুবিধাজনক হোৱা। শেহতীয়াকৈ, কোম্পানীটোৱে উৎকৃষ্ট কাৰিকৰী সামৰ্থ্যৰ সৈতে আই এণ্ড এলচিভি পৰিসৰত ৭ টা নতুন মডেল মুকলি কৰিছে। এই ট্ৰাকবোৰক বিভিন্ন ক্ষেত্ৰত তেওঁলোকৰ সুবিধা আৰু প্ৰয়োজন অনুসৰি ব্যৱহাৰ কৰিব পৰা যাব। বাজেট অনুকূল হোৱাৰ লগতে, এইবোৰ সুৰক্ষিত আৰু আৰামদায়ক বিকল্প।

নতুন প্ৰযুক্তি আৰু সুবিধাৰ সৈতে উৎকৃষ্ট সুৰক্ষা সুবিধা–

এই ট্ৰাকবোৰৰ জনপ্ৰিয়তা আৰু গ্ৰাহকসকলৰ মাজত শক্তিশালী বিশ্বাস ইয়াৰ পৰা বুজিব পাৰি যে ১৪০ টাতকৈও অধিক মডেল বিশ্ব-শ্ৰেণীৰ সুবিধাৰ সৈতে আছে। ভাৰতৰ সৰ্বাধিক বিক্ৰী হোৱা ট্ৰাক প্লেটফৰ্মবোৰ হৈছে প্ৰাইমা, চিগনা আৰু আল্ট্ৰা। সুৰক্ষাৰ ক্ষেত্ৰত এই ট্ৰাকবোৰ চমৎকাৰ। উন্নত ড্ৰাইভাৰ সহায়ক প্ৰণালী (এ.ডি.এ.এছ.) ৰে সজ্জিত হৈছে দুৰ্ঘটনা-পূৰ্ব প্ৰণালী, লেন প্ৰস্থানৰ বাবে সতৰ্কবাণী সুবিধা, আৰু চালকসকলৰ বাবে নিৰীক্ষণ প্ৰণালী। লগতে, সুৰক্ষিত গতিশীলতা প্ৰণালী আৰু পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেলৰ সৈতে বৈকল্পিক পাৱাৰট্ৰেইন্সৰ দৰে সুবিধা আছে।

এই বৈশিষ্ট্য আৰু সুবিধাবোৰে এই ট্ৰাকবোৰকে কেৱল চালকৰ বাবেই নহয় পথ পৰিবহনৰ ক্ষেত্ৰতো অতি সুৰক্ষিত কৰি তোলে।

এম এণ্ড এইচচিভি আৰু আইএলচিভি পৰিসৰৰ বৈশিষ্ট্য শক্তিৰ লগতে আৰামদায়ক

এম এণ্ড এইচ চি ভি আৰু আই এল চি ভি পৰিসৰৰ বিশেষত্ব হৈছে এই ট্ৰাকবোৰৰ শক্তি আৰু ইন্ধন দক্ষতা। লগতে, প্ৰয়োজনীয়তা অনুসৰি প্ৰস্তুত কৰা অন-চাইট সমৰ্থন আৰু আৰামদায়ক সুবিধাৰ দৰে সুবিধা, ব্ৰেকডাউন সুবিধাই এই ট্ৰাকবোৰ চালকসকলৰ বাবে নিৰ্ভৰযোগ্য কৰি তোলে। ইয়াৰ উপৰিও, দুৰ্ঘটনা ৰ ক্ষেত্ৰত বীমা আৰু মেৰামতি, ইয়াক জনপ্ৰিয় কৰাৰ বাবে সম্প্ৰসাৰিত ৱাৰেণ্টী সুবিধাও যথেষ্ট। ইয়াৰ উপৰিও, বাহন ৰক্ষণাবেক্ষণ আৰু জীৱনচক্ৰ ব্যৱস্থাপনাৰ বাবে বহুতো সুবিধা আছে।

এই ট্ৰাকবোৰ বিভিন্ন এলেকাৰ বাবে উপযোগী-

এই এম এণ্ড এইচ চি ভি আৰু আই এল চি ভি ট্ৰাকসমূহ বিভিন্ন খণ্ডৰ বাবে উপযোগী। এই ট্ৰাকবোৰ খেতিৰ পৰা আন ক্ষেত্ৰতো ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। ব্যৱসায়ৰ ক্ষেত্ৰত তেওঁলোকৰ উপযোগিতাই তেওঁলোকক ব্যৱসায়ীসকলৰ বাবে সঠিক আৰু জনপ্ৰিয় পছন্দ কৰি তোলে। এই ট্ৰাকবোৰ কৃষি, চিমেণ্ট, লো আৰু তীখা পৰিবহনৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি।

ইয়াৰ উপৰিও, সেইবোৰ কণ্টেইনাৰ, বাহন বাহক, পেট্ৰ'লিয়াম, ৰাসায়নিক পদাৰ্থ, পানীৰ টেংকাৰ হিচাপেও ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। এই ট্ৰাকৰ ব্যৱহাৰ এলপিজি, এফএমচিজি, খাদ্য সামগ্ৰী আৰু বগা সামগ্ৰীৰ বাবেও এক সুবিধাজনক বিকল্প। এই ট্ৰাকবোৰ নিৰ্মাণ, খনিজ সম্পদ আৰু পৌৰ নিগমৰ প্ৰয়োজনীয়তা অনুসৰিও ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। ব্যৱসায়ী হওঁক বা সাধাৰণ চালক হওঁক, তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ সুবিধা আৰু প্ৰয়োজনীয়তা অনুসৰি বিভিন্ন এলেকাত এই ট্ৰাকবোৰ ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে।
টাটা ট্ৰাকৰ আইএলচিভি শাখাত, আপুনি নতুনকৈ মুকলি কৰা ট্ৰাকবোৰত বহুতো মহান বৈশিষ্ট্য দেখিবলৈ পাব। শক্তিশালী বৈশিষ্ট্যবোৰে কেৱল এই ট্ৰাকবোৰক ভিৰৰ পৰা পৃথক কৰাই নহয় কিন্তু আপোনাৰ সুৰক্ষাও নিশ্চিত কৰে।

# এলপিটি ৫ বৰ্গফুট ৭০৯ গ্ৰাম এক্সডিৰ সৈতে। ডেক এলেকা আৰু ১০ শতাংশ লৈকে অধিক ইন্ধন দক্ষতা।

# এক নিৰ্ভৰযোগ্য এছ.এফ.চি. প্লেটফৰ্মত এছ.কে. ৭১০ টিপাৰ –৪ মিটাৰ বডী।

# আল্ট্ৰা টি.১২ গ্ৰামৰ সৈতে নিৰ্ভৰযোগ্য ৩.৮ লিটাৰ এছজিআই টাৰ্বোচাৰ্জড ইঞ্জিন।

# আল্ট্ৰা কে.১৪ত সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ কমফৰ্ট-ইন-ক্লাছ, এয়াৰ-কণ্ডিচনাৰ কেবিন আছে যাৰ সৰ্বাধিক ক্ষমতা ৩৭ শতাংশ লৈকে।

# সৰ্বাধিক চিএনজি ক্ষমতাৰ সৈতে ১০ শতাংশ লৈকে উন্নত ইন্ধন দক্ষতাৰ সৈতে এলপিটি ১৫১২ গ্ৰাম ইয়াক এক উৎকৃষ্ট ট্ৰাক হিচাপে গঢ়ি তুলিবলৈ যথেষ্ট।

# জনপ্ৰিয় ৩.৩ লিটাৰ ইঞ্জিন আৰু আল্ট্ৰা টি.১৬ চিএক্সৰ সৈতে ব্যৱহাৰ ত সুবিধাজনক আল্ট্ৰা কেবিন।

#এলপিকে ৬১০ ৰ সৈতে উচ্চ গ্ৰাউণ্ড ক্লিয়াৰেন্স আৰু এইচ২এলএছ ব্ৰেক আছে। এইবোৰৰ সহায়ত, এই ট্ৰাকবোৰ কম দূৰত্বৰ ষ্টপত ৰখাটো সুবিধাজনক আৰু সুৰক্ষিত।

এই সুবিধাবোৰ চিএনজি মডেলত উপলব্ধ হ'ব–

# ১,০০০ কিমি ড্ৰাইভিং পৰিসৰ লৈকে
#উন্নত সংযোগ সুবিধাসমূহ
#ডেক দৈৰ্ঘ্যৰ বাবে এটাতকৈ অধিক বিকল্প
#১৯ টন – ২০ ফুট আৰু ৩২ ফুট
#২৮ টন – ২৪ ফুট আৰু ৩২ ফুট
#ট্ৰাকত দুটা নজল থাকে, যাতে ফিলিংত কম সময় লাগে
#এই শাখাত কম মূল্যত উৎকৃষ্ট ইন্ধন-দক্ষ গেছ ইঞ্জিন

নতুন প্ৰাইমা আৰু নতুন চিগনাৰ বিশেষত্বসমূহ–

# ৭ ইঞ্চি উন্নত এইচএমআই টাচস্ক্ৰীণ ইণ্টিগ্ৰেটেডৰ সৈতে
উন্নত সংযোগ সুবিধা।
#সম্পূৰ্ণৰূপে নতুন ইনষ্ট্ৰুমেণ্ট কাল্টৰ
#সহজে উপলব্ধ চুইচ পেনেল
#তিনিটা স্পোক ষ্টিয়েৰিং হুইলৰ সৈতে মাউণ্টেড কণ্ট্ৰোল আৰু ব্লুটুথ সংযোগ।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি