• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Tata Group will be the king at Delhi। দিল্লীত ৰজা হ'ব টাটা গ্ৰুপ !

Tata Group will be the king at Delhi। দিল্লীত ৰজা হ'ব টাটা গ্ৰুপ !

Air India Groupৰ সৈতে এতিয়া TATA দিল্লীত এয়াৰ ইণ্ডিয়া, ভিস্তাৰা, এয়াৰএছিয়া ইণ্ডিয়া আৰু এয়াৰ ইণ্ডিয়া এক্সপ্ৰেছৰ ক্ষমতাৰ অংশ ৪০.১৭ শতাংশ হ'ব, যি ইণ্ডিগ'তকৈ প্ৰায় তিনি শতাংশ অধিক। ডিঙিৰ পৰা ডিঙিলৈ প্ৰস্থানৰ সৈতে ই দিল্লীত দুই ভৰিৰ দৌৰত পৰিণত হ'ব।

Air India Groupৰ সৈতে এতিয়া TATA দিল্লীত এয়াৰ ইণ্ডিয়া, ভিস্তাৰা, এয়াৰএছিয়া ইণ্ডিয়া আৰু এয়াৰ ইণ্ডিয়া এক্সপ্ৰেছৰ ক্ষমতাৰ অংশ ৪০.১৭ শতাংশ হ'ব, যি ইণ্ডিগ'তকৈ প্ৰায় তিনি শতাংশ অধিক। ডিঙিৰ পৰা ডিঙিলৈ প্ৰস্থানৰ সৈতে ই দিল্লীত দুই ভৰিৰ দৌৰত পৰিণত হ'ব।

Air India Groupৰ সৈতে এতিয়া TATA দিল্লীত এয়াৰ ইণ্ডিয়া, ভিস্তাৰা, এয়াৰএছিয়া ইণ্ডিয়া আৰু এয়াৰ ইণ্ডিয়া এক্সপ্ৰেছৰ ক্ষমতাৰ অংশ ৪০.১৭ শতাংশ হ'ব, যি ইণ্ডিগ'তকৈ প্ৰায় তিনি শতাংশ অধিক। ডিঙিৰ পৰা ডিঙিলৈ প্ৰস্থানৰ সৈতে ই দিল্লীত দুই ভৰিৰ দৌৰত পৰিণত হ'ব।

  • Share this:
Covid-19-ৰ প্ৰথম ঢৌ হ্ৰাস হোৱাৰ লগে লগে, বিমান যাতায়তৰ স্পষ্ট বিজয়ী আছিল দ্বিতীয় আৰু তৃতীয় স্তৰৰ চহৰ, যিয়ে বিমান যাতায়ত দ্ৰুতগতিত মহামাৰীৰ পূৰ্বৰ স্তৰলৈ উভতি অহা দেখিছিল আৰু কিছুমান ক্ষেত্ৰত আনকি ইয়াক অতিক্ৰম কৰিছিল।

এইটো এটা নিম্ন আধাৰৰ পিছফালে আছিল, বৰ্ধিত RCS-UDAN কাৰ্যকলাপ আৰু ডাঙৰ চহৰবোৰত ঘৰৰ পৰা কাম কৰাটো নিয়ম হৈ পৰাৰ বাবে গৃহচহৰলৈ যোৱা লোকসকলৰ প্ৰস্থান দেখা গৈছিল।

অতি সোনকালেই, বন্ধৰ গন্তব্যস্থানলৈ যাতায়ত বৃদ্ধি হ'বলৈ ধৰিলে। অৱশ্যে, দ্বিতীয় ঢৌ আৰম্ভ হোৱাৰ লগে লগে, যান-বাহনৰ ওপৰত জোৰকৈ আঘাত কৰা হৈছিল। এয়াৰলাইনআৰু চৰকাৰে একেলগে কাম কৰি আছে যাতে অতি সোনকালে বিমান যাতায়াতক কেনেদৰে মহামাৰীৰ-পূৰ্ব স্তৰলৈ ঘূৰাই আনিব পাৰি।

যেতিয়া বিমান যাতায়ত মহামাৰীৰ পূৰ্বৰ স্তৰলৈ ঘূৰি আহে, যান-বাহন পুনৰ মেট্ৰ'ৰ দ্বাৰা পৰিচালিত হ'ব, দ্বিতীয় আৰু তৃতীয় স্তৰৰ চহৰৰ দ্বাৰা নহয়। ইয়াৰ কাৰণ হৈছে দেশৰ আন যিকোনো চহৰৰ তুলনাত মেট্ৰ' চহৰসমূহ, বিশেষকৈ দিল্লী, মুম্বাই আৰু বেংগালুৰু, তালিকাত আগলৈ যাব।

Air India গোটৰ সৈতে এতিয়া TATAৰ সৈতে, সংযুক্ত সংস্থাটোৰ বজাৰত বিভিন্ন গতিশীলতা থাকিব আৰু ই ইণ্ডিগো, টাটা গ্ৰুপ এয়াৰলাইনছ, স্পাইচজেট আৰু গো ফাৰ্ষ্টৰ মাজত চাৰি কোণীয়া প্ৰতিযোগিতা হ'ব।

কি পৰিৱৰ্তন হয়?

যদিও চাৰিটা এয়াৰ অপাৰেটিং পাৰ্মিট (AOPs) দুটা বা এটাত একত্ৰিত কৰিবলৈ দীঘলীয়া সময় লাগিব, এয়াৰ লাইনবোৰৰ মাজত ঘনিষ্ঠ সহযোগিতা সোনকালেই আৰম্ভ হ'ব বুলি আশা কৰা হৈছে। OAGয়ে ভাগ বতৰা কৰা তথ্যৰ আধাৰত কৰা এক বিশ্লেষণে দেখুৱায় যে দেশৰ সৰ্ববৃহৎ বিমানবন্দৰ দিল্লী হ'ব ক্ষমতাৰ নেতা।

দিল্লীত এয়াৰ ইণ্ডিয়া, ভিস্তাৰা, এয়াৰএছিয়া ইণ্ডিয়া আৰু এয়াৰ ইণ্ডিয়া এক্সপ্ৰেছৰ ক্ষমতাৰ অংশ 40.17 শতাংশ, ইণ্ডিগ'তকৈ প্ৰায় তিনি শতাংশ অধিক। এইবোৰ হৈছে কোভিড সময় আৰু ক্ষমতাৰ সীমা ৰখাৰ সৈতে, ই বস্তুবোৰ কেনেদৰে শেষ হ'ব তাৰ প্ৰকৃত সূচক নহ'ব পাৰে, কিন্তু ই ডিঙিৰ পৰা ডিঙিলৈ প্ৰস্থানৰ সৈতে দিল্লীত দুই ভৰিৰ দৌৰত পৰিণত হ'ব।

ইয়াৰ অৰ্থ এইটোও হ'ব যে ইণ্ডিগ'ই প্ৰথমবাৰৰ বাবে শক্তিশালী প্ৰতিযোগিতা দেখিব, আধিপত্যৰ পৰ্যায়ত উপনীত হোৱাৰ পিছত।

একেদৰে, বাগডোগ্ৰাই দেখিব যে টাটা গোটৰ ইণ্ডিগোতকৈ অধিক ক্ষমতা আছে। এইটো উত্তৰ বংগ আৰু ছিকিমৰ পূব প্ৰৱেশদ্বাৰ।

এই দুটাৰ উপৰিও, টাটা গোটটো তিৰুৱন্তপুৰম, গুৱাহাটী, কোচি আৰু ভুৱনেশ্বৰত ইণ্ডিগ'ৰ ক্ষমতাৰ ১০ শতাংশৰ ভিতৰত থাকিব। প্ৰথমবাৰৰ বাবে, ইণ্ডিগ'ই প্ৰতিযোগিতাৰ ৰূপত সমৰ্পিত শক্তি দেখিব। কিন্তু টাটা গোটে ঘনিষ্ঠ সমন্বয়ত থাকিব লাগিব, যদি তেওঁলোকে বজাৰখন শাসন কৰিব লগা হয়, এই চহৰবোৰৰ পৰা আৰম্ভ কৰি য'ত তেওঁলোক নিয়ন্ত্ৰণত আছে বা ইয়াৰ ওচৰত আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: