• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • ড্ৰোনৰ জৰিয়তে আৰম্ভ হ'ব গ্ৰোচাৰী বিতৰণ, ছুইগীৰ পাইলট প্ৰজেক্ট আৰম্ভ !

ড্ৰোনৰ জৰিয়তে আৰম্ভ হ'ব গ্ৰোচাৰী বিতৰণ, ছুইগীৰ পাইলট প্ৰজেক্ট আৰম্ভ !

অনলাইন খাদ্য বিতৰণ কোম্পানী ছুইগীয়ে (Swiggy) ইয়াৰ বিতৰণ সেৱা আৰু উন্নত কৰিবলৈ ড্ৰোন ব্যৱহাৰ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। কোম্পানীটোৱে কৈছে যে ই শীঘ্ৰেই ইয়াৰ তাৎক্ষণিক গ্ৰোচাৰী ডেলিভাৰী সেৱা Instamartৰ বাবে ড্ৰোন ব্যৱহাৰ কৰা আৰম্ভ কৰিব।

অনলাইন খাদ্য বিতৰণ কোম্পানী ছুইগীয়ে (Swiggy) ইয়াৰ বিতৰণ সেৱা আৰু উন্নত কৰিবলৈ ড্ৰোন ব্যৱহাৰ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। কোম্পানীটোৱে কৈছে যে ই শীঘ্ৰেই ইয়াৰ তাৎক্ষণিক গ্ৰোচাৰী ডেলিভাৰী সেৱা Instamartৰ বাবে ড্ৰোন ব্যৱহাৰ কৰা আৰম্ভ কৰিব।

অনলাইন খাদ্য বিতৰণ কোম্পানী ছুইগীয়ে (Swiggy) ইয়াৰ বিতৰণ সেৱা আৰু উন্নত কৰিবলৈ ড্ৰোন ব্যৱহাৰ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। কোম্পানীটোৱে কৈছে যে ই শীঘ্ৰেই ইয়াৰ তাৎক্ষণিক গ্ৰোচাৰী ডেলিভাৰী সেৱা Instamartৰ বাবে ড্ৰোন ব্যৱহাৰ কৰা আৰম্ভ কৰিব।

  • Share this:
অনলাইন খাদ্য বিতৰণ কোম্পানী ছুইগীয়ে (Swiggy) ইয়াৰ বিতৰণ সেৱা আৰু উন্নত কৰিবলৈ ড্ৰোন ব্যৱহাৰ কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। কোম্পানীটোৱে কৈছে যে ই শীঘ্ৰেই ইয়াৰ তাৎক্ষণিক গ্ৰোচাৰী ডেলিভাৰী সেৱা Instamartৰ বাবে ড্ৰোন ব্যৱহাৰ কৰা আৰম্ভ কৰিব। ছুইগীয়ে এইবোৰৰ জৰিয়তে ইয়াৰ বিতৰণ প্ৰণালীৰ মাজৰ অংশটো শক্তিশালী কৰিব। এই মুহূৰ্তত, সামগ্ৰীবোৰ ড্ৰোনৰ পৰা কেৱল বিতৰণ কেন্দ্ৰলৈ হে বিতৰণ কৰা হ'ব।

এই ব্যৱস্থাৰ অধীনত, ছুইগীয়ে ইয়াৰ ডাৰ্ক ষ্ট'ৰলৈ সামগ্ৰী বিতৰণ কৰিবলৈ ড্ৰোন ব্যৱহাৰ কৰিব। দৰাচলতে, ডেলিভাৰী সমৰ্থন কৰিবলৈ ডাৰ্ক ষ্ট'ৰ হৈছে দোকান বা বিতৰণ কেন্দ্ৰ। এনেকুৱা দোকানৰ পৰাই সামগ্ৰীবোৰ গ্ৰাহকৰ ওচৰলৈ যায়। অৰ্থাৎ, ডাৰ্ক ষ্ট'ৰ হৈছে এক সৰু পূৰ্ণতা কেন্দ্ৰ, যাক অতি-দ্ৰুত বিতৰণৰ সুবিধাৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা হয়। ছুইগীয়ে এটা ব্লগপোষ্টত স্পষ্ট কৰি দিছে যে এই ডাৰ্ক ষ্ট'ৰৰ পৰা গ্ৰাহকক সামগ্ৰী বিতৰণ কৰাৰ কাম এতিয়া যিদৰে হৈ আছে একে হ'ব।

ইয়াৰ অৰ্থ হৈছে যে এই মুহূৰ্তত ড্ৰোনৰ পৰা আপোনাৰ ঘৰলৈ সামগ্ৰী বিতৰণ কৰা নহ'ব, কিন্তু ই ডেলিভাৰী অংশীদাৰৰ জৰিয়তে আপোনাৰ ওচৰলৈ যাব। ব্লগটোৰ মতে, এই পাইলট প্ৰকল্পটো বেংগালুৰু আৰু দিল্লী এনচিআৰত আৰম্ভ কৰা হৈছে। ছুইগীয়ে কৈছে যে গ্ৰাহকৰ সৈতে পোনপটীয়াকৈ সংযোজিত নোহোৱা ডেলিভাৰী প্ৰক্ৰিয়াৰ মাজভাগত ড্ৰোনটো কিমান কাৰ্যকৰী হ'ব সেয়া চাবলৈ পাইলট প্ৰকল্পটো আৰম্ভ কৰা হৈছে। লগতে ইয়াক কিমান দূৰ লৈ সম্প্ৰসাৰিত কৰিব পাৰি।
Published by:Kokil Sarma
First published: