உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • Petrol-Diesel Price: পেট্ৰ'ল-ডিজেলৰ মূল্যই সাধাৰণ মানুহক আচৰিত কৰি তুলিব ! ৫ ৰাজ্যৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ পিছত ইন্ধন প্ৰতি লিটাৰত ৫-৬ টকা ব্যয়বহুল হ'ব ...

    Petrol-Diesel Price: পেট্ৰ'ল-ডিজেলৰ মূল্যই সাধাৰণ মানুহক আচৰিত কৰি তুলিব ! ৫ ৰাজ্যৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ পিছত ইন্ধন প্ৰতি লিটাৰত ৫-৬ টকা ব্যয়বহুল হ'ব ...

    বিশ্ববজাৰত খাৰুৱা তেলৰ (Crude Price Hike) মূল্য নিৰন্তৰ বৃদ্ধি হোৱা স্বত্বেও, দেশত পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেলৰ মূল্য (Petrol Diesel Price) বৃদ্ধি হোৱা নাই। এইটোৱে তেল কোম্পানীবোৰৰ উপাৰ্জন প্ৰভাৱিত কৰিছে। পাঁচ ৰাজ্যৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি কোম্পানীবোৰে মূল্য বৃদ্ধি কৰা নাই।

    বিশ্ববজাৰত খাৰুৱা তেলৰ (Crude Price Hike) মূল্য নিৰন্তৰ বৃদ্ধি হোৱা স্বত্বেও, দেশত পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেলৰ মূল্য (Petrol Diesel Price) বৃদ্ধি হোৱা নাই। এইটোৱে তেল কোম্পানীবোৰৰ উপাৰ্জন প্ৰভাৱিত কৰিছে। পাঁচ ৰাজ্যৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি কোম্পানীবোৰে মূল্য বৃদ্ধি কৰা নাই।

    বিশ্ববজাৰত খাৰুৱা তেলৰ (Crude Price Hike) মূল্য নিৰন্তৰ বৃদ্ধি হোৱা স্বত্বেও, দেশত পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেলৰ মূল্য (Petrol Diesel Price) বৃদ্ধি হোৱা নাই। এইটোৱে তেল কোম্পানীবোৰৰ উপাৰ্জন প্ৰভাৱিত কৰিছে। পাঁচ ৰাজ্যৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি কোম্পানীবোৰে মূল্য বৃদ্ধি কৰা নাই।

    • Share this:
    বিশ্ববজাৰত খাৰুৱা তেলৰ (Crude Price Hike) মূল্য নিৰন্তৰ বৃদ্ধি হোৱা স্বত্বেও, দেশত পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেলৰ মূল্য (Petrol Diesel Price) বৃদ্ধি হোৱা নাই। এইটোৱে তেল কোম্পানীবোৰৰ উপাৰ্জন প্ৰভাৱিত কৰিছে। পাঁচখন ৰাজ্যৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি, কোম্পানীবোৰে পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেলৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰা নাই। বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে নিৰ্বাচনৰ পিছত তেল কোম্পানীবোৰে পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেলৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ৫-৬ টকা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে।

    বিশেষজ্ঞসকলে কয় যে পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেলৰ মূল্য বৃদ্ধি নোহোৱাৰ বাবে কোম্পানীবোৰে বৃহৎ লোকচান ৰক্ষা কৰিছে। এনে পৰিস্থিতিত, সাধাৰণতে মাৰ্জিন বজাই ৰখাৰ বাবে তেওঁলোকৰ বাবে প্ৰতি লিটাৰত ৫-৬ টকা মূল্য বৃদ্ধি কৰাটো প্ৰয়োজনীয় হৈ পৰিছে। বিশেষজ্ঞসকলৰ মতে, যদি আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বজাৰত খাৰুৱা তেলৰ মূল্য উচ্চ স্তৰত থাকে, তেন্তে পাঁচখন ৰাজ্যৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ পিছত পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেলৰ মূল্য নিশ্চিতভাৱে বৃদ্ধি পাব।

    ICICI Securitiesৰ বিশ্লেষক প্ৰবাল সেনে কয় যে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বজাৰত খাৰুৱা তেলৰ মূল্যৰ অস্থিৰতাৰ প্ৰভাৱ ঘৰুৱা বজাৰতো দেখা গৈছে। বিশ্ববজাৰত, যদি খাৰুৱা তেল প্ৰতি বেৰেলত এক ডলাৰ ব্যয়বহুল হয়, তেন্তে ঘৰুৱা বজাৰত মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ৪৫-৪৭ পইচা বৃদ্ধি হয়। কিন্তু বিদেশী বজাৰত খাৰুৱা তেলৰ বৃদ্ধি হোৱা স্বত্বেও, দেৱালীৰ পৰা ঘৰুৱা বজাৰত পেট্ৰ'ল আৰু ডিজেলৰ মূল্য স্থিৰ হৈ আছে। নৱেম্বৰৰ পৰা, খাৰুৱা তেল প্ৰতি বেৰেলত ২৫ ডলাৰলৈ বৃদ্ধি হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: