• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Business Idea: মাত্ৰ ৫০ হাজাৰ টকাৰে এই ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰক, এবছৰৰ ভিতৰতে আপুনি প্ৰতি মাহে ১ কোটি টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব ! কেনেকৈ আৰম্ভ কৰিব, কি কৰিব, বিশদ জানি লওক...

Business Idea: মাত্ৰ ৫০ হাজাৰ টকাৰে এই ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰক, এবছৰৰ ভিতৰতে আপুনি প্ৰতি মাহে ১ কোটি টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব ! কেনেকৈ আৰম্ভ কৰিব, কি কৰিব, বিশদ জানি লওক...

যদি আপুনি ঘৰত বহি আপোনাৰ ব্যৱসায় ((Starting own business) আৰম্ভ কৰিব বিচাৰে, আজি আমি আপোনাক এক ভাল ব্যৱসায়িক ধাৰণা (Business Idea)ৰ বিষয়ে কৈছোঁ। আপুনি মাত্ৰ ৫০ হাজাৰ টকা ৰাখি এই ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব পাৰে আৰু কোটি টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে (earn money)।

যদি আপুনি ঘৰত বহি আপোনাৰ ব্যৱসায় ((Starting own business) আৰম্ভ কৰিব বিচাৰে, আজি আমি আপোনাক এক ভাল ব্যৱসায়িক ধাৰণা (Business Idea)ৰ বিষয়ে কৈছোঁ। আপুনি মাত্ৰ ৫০ হাজাৰ টকা ৰাখি এই ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব পাৰে আৰু কোটি টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে (earn money)।

যদি আপুনি ঘৰত বহি আপোনাৰ ব্যৱসায় ((Starting own business) আৰম্ভ কৰিব বিচাৰে, আজি আমি আপোনাক এক ভাল ব্যৱসায়িক ধাৰণা (Business Idea)ৰ বিষয়ে কৈছোঁ। আপুনি মাত্ৰ ৫০ হাজাৰ টকা ৰাখি এই ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব পাৰে আৰু কোটি টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে (earn money)।

  • Share this:
যদি আপুনি ঘৰত বহি আপোনাৰ ব্যৱসায় ((Starting own business) আৰম্ভ কৰিব বিচাৰে, আজি আমি আপোনাক এক ভাল ব্যৱসায়িক ধাৰণা (Business Idea)ৰ বিষয়ে কৈছোঁ। আপুনি মাত্ৰ ৫০ হাজাৰ টকা ৰাখি এই ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব পাৰে আৰু কোটি টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে (earn money)। আমি অনলাইন হৰ্ডিং (Online Hoardings Business) ব্যৱসায়ৰ বিষয়ে কথা পাতি আছো। ডিজিটেলৰ এই যুগত, অনলাইন হৰ্ডিঙৰ ব্যৱসায় আপোনাৰ বাবে লাভজনক চুক্তি হিচাপে প্ৰমাণিত হ'ব পাৰে।

ইয়াৰ বাবে নিউজ18-এ বাহিৰৰ বিজ্ঞাপন ষ্টাৰ্টআপ কোম্পানী Gohoardings.comৰ প্ৰতিষ্ঠাপক দীপ্তি অৱস্থী শৰ্মাৰ সৈতে কথা পাতিছিল। দীপ্তিয়ে এই ব্যৱসায়ৰ পৰা প্ৰতি মাহে ১ কোটি টকাতকৈ অধিক উপাৰ্জন কৰিছে। গতিকে আপুনি ভাৰতত কেনেকৈ অনলাইন হৰ্ডিং ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব পাৰে কেনেকৈ ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব লাগে আৰু আপুনি কিমান উপাৰ্জন কৰিব পাৰে জনাও আহক।

এবছৰত কোটি টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰিব
দীপ্তি অৱস্থী শৰ্মাৰ বয়স মাত্ৰ ২৭ বছৰ আছিল যেতিয়া তেওঁ ২০১৬ চনত অনলাইন হৰ্ডিং ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিছিল। বেছি টকা নোহোৱাকৈ দীপ্তিয়ে মাত্ৰ ৫০,০০০ টকা ৰাখি অনলাইনত হৰ্ডিং ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিলে। পৰৱৰ্তী বছৰৰ পৰাই, ১২ কোটি উপাৰ্জন হৈছিল আৰু এবছৰ পিছত দীপ্তিৰ কোম্পানীৰ টাৰ্ণ অ'ভাৰ ২০ কোটি টকাতকৈ ওপৰলৈ বৃদ্ধি হৈছিল। মই ২০১৬ চনত অতি কম পৰিমাণৰ ৫০,০০০ টকাৰে ডিজিটেল হৰ্ডিং ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিছিলো, দীপ্তিয়ে কয়। ধাৰণাটো সফল হৈছিল আৰু কম সময়ৰ ভিতৰতে উপাৰ্জন কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিলো।

এই ব্যৱসায় কেনেদৰে আৰম্ভ কৰিব?
এই কামটো বিপণন আৰু প্ৰযুক্তিৰ সহায়ত আৰম্ভ কৰিব পাৰি। আপুনি কেৱল আপোনাৰ ডমিন নামৰ এটা ৱেবছাইট সৃষ্টি কৰিব লাগিব। তেওঁক নিজে পদোন্নতি দিব লাগিব। আৰম্ভণিতে, আপুনি চাব পাৰে যে মানুহে বিজ্ঞাপন দিবলৈ ক'ত আৰু কেনেদৰে ঠাই বিচাৰি আছে। এই ব্যৱসায় দ্ৰুতগতিত আগবাঢ়ে। কাৰণ বহুতে ঘৰত বহি বিজ্ঞাপন দিব বিচাৰে।

এই কোম্পানীটোৱে কেনেদৰে কাম কৰে শিকক?
প্ৰথমে, গ্ৰাহকে হৰ্ডিং.কমৰ ৱেবছাইটলৈ যাবলৈ লগইন কৰিব লাগিব। তাৰ পিছত আপুনি ৱেবছাইটলৈ যাব লাগিব আৰু অনুসন্ধান কৰিব লাগিব আৰু আপোনাৰ অৱস্থান বাছনি কৰিব লাগিব (য'ত ই হৰ্ডিং লগাব লাগিব)। অৱস্থান বাছনি কৰাৰ পিছত কোম্পানীলৈ এটা মেইল যায়। ইয়াৰ পিছত কোম্পানীৰ দ্বাৰা ছাইট আৰু অৱস্থানৰ উপলব্ধতা নিশ্চিত কৰা হয়, তাৰ পিছত গ্ৰাহকৰ পৰা শিল্পকৰ্ম আৰু অৰ্ডাৰ দিয়া হয়। অৱস্থান ছাইটটোৱে লাইভ হ'বলৈ এটা আইডি আৰু পাছৱৰ্ড প্ৰদান কৰে। এই কোম্পানীটোৱে এমাহৰ বাবে এটা হৰ্ডিং স্থাপন কৰিবলৈ প্ৰায় ১ লাখ টকা লয়।

দীপ্তিৰ মতে, দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে দিল্লী, মুম্বাইৰ দৰে চহৰত এখন হাই প্ৰফাইল স্থানত হৰ্ডিং স্থাপন কৰাৰ বাবে আপুনি ১০ লাখ টকালৈকে লাভ কৰিব পাৰে, সেয়েহে যদি আপোনাৰ মাহে ১০ খন হৰ্ডিঙৰ অৰ্ডাৰ থাকে, আপুনি ১ কোটি টকালৈকে উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। এয়া সাধাৰণতে উৎসৱৰ বতৰত সম্ভৱ হয়, যেতিয়া গোটেই মাহত ১০-১২ খন হৰ্ডিঙৰ অৰ্ডাৰ পোৱা যায়। এনে পৰিস্থিতিত, এই ব্যৱসায়টো যথেষ্ট লাভজনক চুক্তি হ'ব পাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: