• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Slurrp Farm And Anushka Sharma Rally: ভাৰতবৰ্ষৰ মাতৃসকলৰ বাবে দেশজুৰি Slurrp Farm আৰু অনুষ্কা শৰ্মাৰ ৰেলী

Slurrp Farm And Anushka Sharma Rally: ভাৰতবৰ্ষৰ মাতৃসকলৰ বাবে দেশজুৰি Slurrp Farm আৰু অনুষ্কা শৰ্মাৰ ৰেলী

মুম্বাইত অনুষ্ঠিত হোৱা হাই ডেচিবেল অনুষ্ঠানত Yes Moms ৰ আৰম্ভণি কৰিছিল বলীউডৰ অভিনেত্ৰী, এগৰাকী দায়িত্বশীল মাতৃ আৰু Slurrp Farm ৰ বিনিয়োগকাৰী অনুষ্কা শৰ্মাই।

মুম্বাইত অনুষ্ঠিত হোৱা হাই ডেচিবেল অনুষ্ঠানত Yes Moms ৰ আৰম্ভণি কৰিছিল বলীউডৰ অভিনেত্ৰী, এগৰাকী দায়িত্বশীল মাতৃ আৰু Slurrp Farm ৰ বিনিয়োগকাৰী অনুষ্কা শৰ্মাই।

অনুষ্কা শৰ্মাই কয়, “মই এগৰাকী মা আৰু মোৰ ছোৱালীৰ খাদ্যৰ প্ৰতি সচেতন হোৱাটো মোৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ।"

  • Share this:

বাজৰা ভিত্তিক শিশু খাদ্য ব্ৰেণ্ড Slurrp Farm এ কালি উন্মোচন কৰে “Yes Moms”, মাতৃসকলৰ ডিজিটেল-প্ৰথম সম্প্ৰদায় যিয়ে মাতৃসকলক এগৰাকীক আনগৰাকীৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰিবলৈ, এগৰাকীক আনগৰাকীৰ পৰা শিকিবলৈ আৰু সমৰ্থন কৰিবলৈ সক্ষম কৰে। মুম্বাইত অনুষ্ঠিত হোৱা হাই ডেচিবেল অনুষ্ঠানত Yes Moms ৰ আৰম্ভণি কৰিছিল বলীউডৰ অভিনেত্ৰী, এগৰাকী দায়িত্বশীল মাতৃ আৰু Slurrp Farm ৰ বিনিয়োগকাৰী অনুষ্কা শৰ্মাই। এই অনুষ্ঠানত দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা ১৫০ গৰাকীৰো অধিক মাতৃ উপস্থিত থাকে।


উল্লেখযোগ্য যে, ২০১৬ চনত প্ৰতিষ্ঠা হোৱা Slurrp Farm হৈছে দুগৰাকী মাতৃয়ে নিৰ্মাণ কৰা এটা ব্ৰেণ্ড যিয়ে সৰু ল’ৰা-ছোৱালী আৰু তেওঁলোকৰ পিতৃ-মাতৃৰ বাবে স্বাস্থ্যসন্মত, জুতিলগা আৰু প্ৰাকৃতিক জলপান আৰু খাদ্যৰ বিকল্প প্ৰদান কৰাৰ লক্ষ্য ৰাখিছে। Slurrp Farm ৰ সকলো সামগ্ৰীতে ৰাগি আৰু জোৱাৰৰ দৰে ছুপাৰগ্ৰেইনৰ শক্তি ব্যৱহাৰ কৰা হয় আৰু ই জিৰ’ জাংক প্ৰমিজৰ ওপৰত ভিত্তি কৰি তৈয়াৰ কৰা হয় - প্ৰডাক্টসমূহত কোনো ময়দা, ৰিফাইন চেনি, ট্ৰেন্স-ফেট, কলেষ্টেৰল বা কৃত্ৰিম ৰং বা সোৱাদ নাই।


বিশেষকৈ শিশুক খুওৱাৰ ক্ষেত্ৰত মাতৃসকলে নিজৰ ল’ৰা-ছোৱালীৰ কথা অহৰহ চিন্তা কৰি থাকে। কিন্তু এই যাত্ৰাক সহজ কৰি তোলা কথাটো হ’ল একে অভিজ্ঞতাৰ মাজেৰে পাৰ হৈ যোৱা আনৰ সংলাপ আৰু সমৰ্থন। মাতৃৰ ভগ্নীত্ব তেওঁলোকৰ বাবে ভৰ দিব পৰা শক্তিৰ অন্যতম ডাঙৰ স্তম্ভ আৰু এই অন্তৰ্দৃষ্টিই হৈছে Yes Moms ৰ মূল চালিকা শক্তি।


'য়েছ মামছ'এ মাতৃসকলৰ বাবে খাদ্য আৰু পুষ্টিৰ সৈতে জড়িত বিষয়সমূহৰ ওপৰত এগৰাকীয়ে আনগৰাকীৰ সৈতে আৱিষ্কাৰ, বিতৰ্ক আৰু জড়িত হ'বলৈ এক নিৰাপদ স্থান সৃষ্টি কৰিব যেতিয়া তেওঁলোকৰ সন্তানে শৈশৱৰ মাজেৰে শৈশৱ আৰু তাৰ পিছলৈকে যাত্ৰা কৰে। ই মাতৃসকলক মাতৃত্বৰ ভগ্নীত্বক সংযোগ, ভাগ-বতৰা আৰু উদযাপন কৰিবলৈ আৰু ইজনে সিজনৰ অভিজ্ঞতাৰ পৰা শিকিবলৈ সক্ষম কৰিব। পুষ্টিবিদ আৰু শিশু চিকিৎসকৰ এটা পেনেলেও মাতৃসকলক সঠিক তথ্যৰে সজ্জিত কৰাত সহায় কৰিব।


য়েছ মামছ সম্প্ৰদায়ৰ লক্ষ্য হৈছে পুষ্টিকৰ ঘন ছুপাৰফুডৰ ব্যৱহাৰৰ জৰিয়তে তেওঁলোকৰ স্বাস্থ্যৰ ওপৰত ইতিবাচক প্ৰভাৱ পেলাই তেওঁৰ বাবে আৰু সন্তানৰ জীৱনত সক্ষমক হৈ মাতৃসকলৰ জীৱনত পৰিৱৰ্তন আনিব পৰা।


ৰাষ্ট্ৰসংঘৰ দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বাজৰা বছৰৰ সৈতেও মিল আছে - এই সম্প্ৰদায়ে মাতৃসকলক ৰাগী, জোৱাৰ, অমৰন্থ, বজৰা আদিৰ দৰে ছুপাৰগ্ৰেইনৰ বিষয়ে অধিক জানিবলৈ এক মঞ্চ প্ৰদান কৰিব। গৱেষণাৰ পৰা দেখা গৈছে যে বাজৰাৰ দৰে নিউট্ৰিচিৰিয়ালে স্বাস্থ্য আৰু পুষ্টি উন্নত কৰাত বহুখিনি সহায় কৰে, বিশেষকৈ যদি কোনোবাই জীৱনৰ প্ৰথম বছৰবোৰত সেৱন কৰে। স্লাৰ্প ফাৰ্মৰ ব্ৰেণ্ড প্ৰস্তাৱৰ মূলতে হৈছে শিশুৰ প্লেটৰ কেন্দ্ৰলৈ বাজৰা লৈ যোৱা, যাতে ইয়াক সুস্থ আৰু সুখী ভৱিষ্যতৰ বাবে স্থাপন কৰাৰ প্ৰয়াস কৰা হয়।


স্বাস্থ্যসন্মত আৰু প্ৰাকৃতিক খাদ্যৰ দীৰ্ঘদিনীয়া সমৰ্থক অনুষ্কা শৰ্মাই অনুষ্ঠানত উপস্থিত মাতৃসকলৰ সৈতে নিজৰ অভিজ্ঞতা ব্যক্ত কৰে। তেওঁ কয়, “মই এগৰাকী মা আৰু মোৰ ছোৱালীৰ খাদ্যৰ প্ৰতি সচেতন হোৱাটো মোৰ বাবে গুৰুত্বপূৰ্ণ। মই আৱিষ্কাৰ কৰিছো যে আটাইতকৈ উত্তম উপায় হ’ল নিজকে সঠিক মিত্ৰৰ সৈতে ঘেৰি ৰখা৷ মোৰ মিত্ৰসকল হৈছে আন মাতৃ যিয়ে একে অভিজ্ঞতাৰ মাজেৰে পাৰ হৈ গৈছে, নিজৰ সন্তানক সুখী আৰু সুস্থ কৰি ৰখাৰ নতুন নতুন উপায় সৃষ্টি কৰি চেষ্টা কৰি আছে। ‘য়েছ মামছ’ হৈছে মোৰ দৰে মাতৃসকলক সংযোগ স্থাপন কৰিবলৈ আৰু চেষ্টা কৰা আৰু পৰীক্ষা কৰা টিপছ আৰু ট্ৰিক্সসমূহ শ্বেয়াৰ কৰিবলৈ সক্ষম কৰিবলৈ Slurrp Farm ৰ এক মাইলৰ খুঁটি পদক্ষেপ। তদুপৰি ই মাতৃসকলক ছুপাৰ গ্ৰেইন বাজৰাৰ উপকাৰিতাৰ বিষয়েও জ্ঞান দিব, যিটো শস্য মই ব্যক্তিগতভাৱে খাই ডাঙৰ হৈছো। মই জানো যে ই আমাৰ সামগ্ৰিক স্বাস্থ্য আৰু সুস্থতাত কিমান অপৰিসীম মূল্য যোগ কৰে। বিশেষকৈ যদি আমাৰ খাদ্য তালিকাত প্ৰথম বছৰবোৰৰ পৰাই অন্তৰ্ভুক্ত কৰা হয়। সমগ্ৰ ভাৰতৰ মাতৃসকলে Yes Moms ৰ জৰিয়তে এই আচৰিত শস্যসমূহৰ বিষয়ে অধিক আৱিষ্কাৰ কৰিবলৈ মই অপেক্ষা কৰি আছো”


স্লাৰ্প ফাৰ্মৰ মূল কোম্পানী হোলছম ফুডছৰ সহ-প্ৰতিষ্ঠাপক শৌৰৱী মালিক আৰু মেঘানা নাৰায়ণে কয়, “মাতৃ হিচাপে আমি নিজেই ল’ৰা-ছোৱালীক সঠিকভাৱে খুৱাই দিয়াৰ গুৰুত্ব আৰু লগতে এটা সহায়ক ব্যৱস্থা থকাৰ গুৰুত্বক চিনি পাওঁ, আৰু বহু পৰিমাণে গুৰুত্ব দিওঁ, আন মাতৃসকলৰ ক্ষেত্ৰত যিসকলে... আপোনাৰ অভিজ্ঞতাৰ সৈতে সম্পৰ্কিত হ’ব পাৰে। আমি দৃঢ় বিশ্বাসী যে কেৱল এগৰাকী মাতৃয়েহে সঁচাকৈয়ে বুজিব পাৰে আৰু আন এজনৰ যাত্ৰাত মূল্য যোগ কৰিব পাৰে৷ য়েছ মাতৃসকলৰ সৈতে, আমাৰ প্ৰচেষ্টা ঠিক সেইটোৱেই - আমাৰ দৰে মাতৃসকলক ইজনে সিজনক শিকিবলৈ, সহায় কৰিবলৈ আৰু সমৰ্থন কৰিবলৈ, শিশুক খুৱাই দিয়াৰ আশে-পাশে থকা সাধাৰণ অভিজ্ঞতাৰ ভিত্তিত সংযোগ স্থাপন কৰিবলৈ এখন মঞ্চ দিয়ক। খুৱাই দিয়াটো মাতৃ-শিশুৰ সম্পৰ্কৰ অন্যতম অন্তৰ্নিহিত অংশ আৰু ইয়াক সঠিকভাৱে লাভ কৰাৰ বাবে বহুত হেঁচা থাকে। আমি সকলো শিশুৰ বাবে সুস্থ, সুখী ভৱিষ্যতৰ সুবিধা দিবলৈ আচৰণ পৰিৱৰ্তনক আগুৱাই নিব বিচাৰো। একে সময়তে আমি মাতৃসকলক এক শক্তিশালী ভগ্নীত্বৰে ঘেৰি ৰাখি ইয়াৰ আনন্দ ঘূৰাই আনিব বিচাৰো। হয় মায়ে মাতৃসকলক শিক্ষিত কৰিব, মানসিক চাপ কম কৰিব, তেওঁলোকক শক্তিশালী কৰিব আৰু কেৱল খাদ্যৰ সময় সুখী, স্বাস্থ্যকৰ আৰু জুতিলগা হ’বলৈ সুযোগ দিব।”

Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি