உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • মহিলাসকলৰ অনলাইন সুৰক্ষাৰ বাবে Network18 আৰু Truecallerৰ বিশেষ অনুষ্ঠান, উপস্থিত থাকিব দেশৰ কেইবাগৰাকীও বিশেষ ব্যক্তি ...

    মহিলাসকলৰ অনলাইন সুৰক্ষাৰ বাবে Network18 আৰু Truecallerৰ বিশেষ অনুষ্ঠান, উপস্থিত থাকিব দেশৰ কেইবাগৰাকীও বিশেষ ব্যক্তি ...

    মহিলাৰ নিৰ্যাতনৰ বিষয়ে সজাগতা সৃষ্টিৰ বাবে মহিলা দিৱসত ItsNotOk অভিযান আৰম্ভ কৰাৰ পিছত, Network18 আৰু Truecallerএ এতিয়া ২৯ মাৰ্চত নতুন দিল্লীত ‘The Call It Out Conclave’ অনুষ্ঠান আয়োজন কৰাৰ কথা আছে।

    মহিলাৰ নিৰ্যাতনৰ বিষয়ে সজাগতা সৃষ্টিৰ বাবে মহিলা দিৱসত ItsNotOk অভিযান আৰম্ভ কৰাৰ পিছত, Network18 আৰু Truecallerএ এতিয়া ২৯ মাৰ্চত নতুন দিল্লীত ‘The Call It Out Conclave’ অনুষ্ঠান আয়োজন কৰাৰ কথা আছে।

    মহিলাৰ নিৰ্যাতনৰ বিষয়ে সজাগতা সৃষ্টিৰ বাবে মহিলা দিৱসত ItsNotOk অভিযান আৰম্ভ কৰাৰ পিছত, Network18 আৰু Truecallerএ এতিয়া ২৯ মাৰ্চত নতুন দিল্লীত ‘The Call It Out Conclave’ অনুষ্ঠান আয়োজন কৰাৰ কথা আছে।

    • Share this:
    মহিলাৰ নিৰ্যাতনৰ বিষয়ে সজাগতা সৃষ্টিৰ বাবে মহিলা দিৱসত ItsNotOk অভিযান আৰম্ভ কৰাৰ পিছত, Network18 আৰু Truecallerএ এতিয়া ২৯ মাৰ্চত নতুন দিল্লীত ‘The Call It Out Conclave’ অনুষ্ঠান আয়োজন কৰাৰ কথা আছে।

    অনুষ্ঠানটো অবেৰয় হোটেলত অনুষ্ঠিত হ'ব আৰু আজিৰ ডিজিটেল পৃথিৱীত অনলাইন সুৰক্ষা আৰু নিৰাপত্তা সম্পৰ্কীয় সমস্যাসমূহ সমাধান কৰিব। একে সময়তে, মহিলাসকলৰ বাবে অনলাইন স্থান সুৰক্ষিত কৰাৰ দিশত লোৱা পদক্ষেপবোৰ মনত ৰাখি, এক সুৰক্ষিত পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰাৰ ওপৰতো আলোচনা হ'ব য'ত মহিলাসকলে তেওঁলোকক কৰা নিৰ্যাতনৰ বিষয়ে অভিযোগ কৰিব পাৰে।

    কেন্দ্ৰীয় ইলেক্ট্ৰনিক্স আৰু তথ্য প্ৰযুক্তি ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী ৰাজীৱ চন্দ্ৰশেখৰ, বলীউড অভিনেত্ৰী ৰবীনা টেণ্ডন, দিল্লী আৰক্ষীৰ বিশেষ আয়ুক্ত শালিনী সিং আৰু আন কেইবাগৰাকীও বিশেষ লোক উপস্থিত থাকিব। যোগাযোগ ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী দেবু সিং চৌহানে অনুষ্ঠানটোত এক বিশেষ ভাষণ প্ৰদান কৰিব। দিল্লীৰ আৰক্ষী আয়ুক্ত ৰাকেশ আস্থানাও এটা বিশেষ সম্বোধনৰ বাবে উপস্থিত হ'ব।

    চাইবাৰ নিৰাপত্তা সজাগতা সৃষ্টিৰ পৰামৰ্শৰ বিষয়ে দৰ্শকসকলক অৱগত কৰাৰ উপৰিও, বক্তাসকলে চাইবাৰ আইন (মহিলাৰ নিৰ্যাতনৰ বিৰুদ্ধে) আৰু মহিলাৰ সুৰক্ষা সম্পৰ্কে নিৰ্যাতনৰ ঘটনাৰ প্ৰতিবেদন দিয়াৰ বাবে বিদ্যমান উপায় আৰু বিকল্পৰ বিষয়েও কথা পাতিব।

    মহিলাসকলৰ বাবে এক সুৰক্ষিত পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰা
    অংশগ্ৰহণকাৰীসকলে CNBC-TV18-ৰ মেনেজিং এডিটৰ শ্বেৰেন ভান (Shereen Bhan) আৰু Truecallerৰ সহ-প্ৰতিষ্ঠাপক আৰু মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া এলান মামেদিৰ (Alan Mamedi) মাজত এই অভিযানৰ কাৰণ কি আৰু তেওঁলোকে কেনেদৰে সমাজৰ সকলো অংশীদাৰক একত্ৰিত কৰি মহিলাসকলৰ বাবে এক সুৰক্ষিত পৰিৱেশ সৃষ্টি কৰিছে সেই বিষয়ে এক বিতং আলোচনা চাব পাৰিব, য'ত তেওঁলোকে কোনো চিন্তা নকৰাকৈ তেওঁলোকৰ সমস্যাবোৰ উত্থাপন কৰিব পাৰে। চুইডিছ ৰাষ্ট্ৰদূত ক্লাছ মলিন আৰু Truecallerৰ পৰিচালক মণ্ডলী আনিকা পুটিয়ানেনে সমগ্ৰ বিশ্বৰ ব্যক্তিগত কাহিনী আৰু পাঠৰ বিষয়ে আলোচনা কৰিব।

    অনুষ্ঠানটো সন্ধিয়া ৬ বজাত আৰম্ভ হ'ব আৰু CNN- News18 আৰু CNBC-TV18  ছাইট আৰু ছ'চিয়েল মিডিয়া চেনেল ইউটিউব, ফেচবুক আৰু টুইটাৰত পোনপটীয়াকৈ সম্প্ৰচাৰ কৰা হ'ব।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: