உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • Legal Metrology: গ্ৰাহকক প্ৰৱঞ্চনা কৰা অসাধু ব্যৱসায়ীৰ বিৰুদ্ধে "লিগেল মেট্ৰ'লজী"ৰ বহু গোচৰ ৰুজু 

    Legal Metrology: গ্ৰাহকক প্ৰৱঞ্চনা কৰা অসাধু ব্যৱসায়ীৰ বিৰুদ্ধে "লিগেল মেট্ৰ'লজী"ৰ বহু গোচৰ ৰুজু 

    দুৰ্নীতি অনিময় ৰোধৰ বাবে খাদ্য, অসামৰিক যোগান আৰু গ্ৰাহক পৰিক্ৰমা বিভাগৰ অধীনৰ 'লিগেল মেট্ৰ'লজী' বিভাগে অভিযান চলালে ভিন্ন স্থানত 

    দুৰ্নীতি অনিময় ৰোধৰ বাবে খাদ্য, অসামৰিক যোগান আৰু গ্ৰাহক পৰিক্ৰমা বিভাগৰ অধীনৰ 'লিগেল মেট্ৰ'লজী' বিভাগে অভিযান চলালে ভিন্ন স্থানত 

    দুৰ্নীতি অনিময় ৰোধৰ বাবে খাদ্য, অসামৰিক যোগান আৰু গ্ৰাহক পৰিক্ৰমা বিভাগৰ অধীনৰ 'লিগেল মেট্ৰ'লজী' বিভাগে অভিযান চলালে ভিন্ন স্থানত 

    • Share this:

    দুৰ্নীতি-অনিয়ম ৰোধৰ বাবে খাদ্য, অসামৰিক যোগান আৰু গ্ৰাহক পৰিক্ৰমা বিভাগৰ অধীনৰ 'লিগেল মেট্ৰ'লজী' (Legal Metrology) বিভাগে অসমৰ বিভিন্ন স্থানত নিজ অভিযান অব্যাহত ৰাখিছে ৷ এই অভিযানত অসাধু ব্যৱসায়ীসকলে দীৰ্ঘদিন ধৰি গ্ৰাহকক কৰা প্ৰৱঞ্চনাৰ কথা পোহৰলৈ আহে ৷ বিভিন্ন উপায়েৰে গ্ৰাহকক প্ৰৱঞ্চনা কৰি দুৰ্নীতিৰ পোহাৰ মেলা এইসকল অসাধু ব্যৱসায়ীৰ (unscrupulous traders) বিৰুদ্ধে বিভাগে আইনী ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিছে আৰু বহুকেইটা গোচৰ ৰুজু কৰিছে৷


    ইতিমধ্যেই লিগেল মেট্ৰ'লজী বিভাগে মঙলদৈত ৭টা, ধেমাজিত ৬টা, বিশ্বনাথ চাৰিআলিত ৩টা, তেজপুৰত ৭টা, মৰিগাঁৱত ২টা আৰু নগাঁৱত ৪টা গোচৰ ৰুজু কৰিছে (Several cases registered by Legal Metrology)৷ "ৰাজ্য চৰকাৰে দুৰ্নীতিক কেতিয়াও প্ৰশয় নিদিয়ে ৷ বিভাগৰ এই দুৰ্নীতিবিৰোধী অভিযান আগন্তুক দিনত অধিক তীব্ৰতৰ হ'ব ৷ ৰাজ্যৰ আৰ্থ-সামাজিক উন্নয়নত অন্তৰায় সৃষ্টি কৰা অথবা গ্ৰাহকক প্ৰৱঞ্চনা কৰা প্ৰতিজন ব্যৱসায়ীৰ প্ৰতি কঠোৰ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হ'ব ৷"—বিভাগীয় মন্ত্ৰী ৰণজিৎ কুমাৰ দাসে (Ranjeet Kumar Dass) এইদৰে কয়।


    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Gautam Barman
    First published: