• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • RIL Q2 Result: ৪৬ শতাংশলৈ বৃদ্ধি লাভৰ পৰিমাণ, চলিত বিত্তীয় বৰ্ষৰ দ্বিতীয় ত্ৰৈমাসিকত ৰিলায়েন্সে প্ৰতিটো ব্যৱসায়তে দেখিছে ব্যাপক লাভৰ মুখ

RIL Q2 Result: ৪৬ শতাংশলৈ বৃদ্ধি লাভৰ পৰিমাণ, চলিত বিত্তীয় বৰ্ষৰ দ্বিতীয় ত্ৰৈমাসিকত ৰিলায়েন্সে প্ৰতিটো ব্যৱসায়তে দেখিছে ব্যাপক লাভৰ মুখ

ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰীজৰ বাবে আহিছে ভালখবৰ। চলিত বিত্তীয় বৰ্ষৰ দ্বিতীয় ত্ৰৈমাসিকত ব্যাপক লাভৰ মুখ দেখিছে আগশাৰীৰ ব্যৱসায়িক প্ৰতিষ্ঠানটোৱে।

ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰীজৰ বাবে আহিছে ভালখবৰ। চলিত বিত্তীয় বৰ্ষৰ দ্বিতীয় ত্ৰৈমাসিকত ব্যাপক লাভৰ মুখ দেখিছে আগশাৰীৰ ব্যৱসায়িক প্ৰতিষ্ঠানটোৱে।

ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰীজৰ বাবে আহিছে ভালখবৰ। চলিত বিত্তীয় বৰ্ষৰ দ্বিতীয় ত্ৰৈমাসিকত ব্যাপক লাভৰ মুখ দেখিছে আগশাৰীৰ ব্যৱসায়িক প্ৰতিষ্ঠানটোৱে।

  • Share this:
ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰীজৰ বাবে আহিছে ভালখবৰ। চলিত বিত্তীয় বৰ্ষৰ দ্বিতীয় ত্ৰৈমাসিকত ব্যাপক লাভৰ মুখ দেখিছে আগশাৰীৰ ব্যৱসায়িক প্ৰতিষ্ঠানটোৱে। প্ৰায় ৪৬ শতাংশ লাভৰ পৰিমাণ বৃদ্ধি পাইছে সংস্থাৰ। যাৰ লাভৰ পৰিমাণ হৈছেগৈ ১৫,৪৭৯ কোটি টকা। সেইদৰে প্ৰতিষ্ঠানটোৰ প্ৰতিটো ব্যৱসায়ে বিত্তীয় বৰ্ষটোৰ দ্বিতীয় ত্ৰৈমাসিকত লাভৰ মুখ দেখিছে।

ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজে ছেপ্টেম্বৰ শেষলৈকে দ্বিতীয় ত্ৰৈমাসিকত 15,479 কোটি টকাৰ অভিলেখ সংখ্যক প্ৰফিট পাইছে। খুচুৰা ব্যৱসায়ত পুনৰুদ্ধাৰৰ দ্বাৰা পূৰ্বতকৈ  ৪৬ শতাংশ বৃহৎ বৃদ্ধি পঞ্জীয়ন কৰিছে। ডিজিটেল আৰু তেলৰ পৰা ৰাসায়নিক (ও2চি) শাখাতো উত্তৰণ লাভ কৰিছে। সকলো ব্যৱসায়েই প্ৰি-কোভিড স্তৰতকৈ অধিক লাভ দেখুৱাইছে আৰু ডিজিটেল সেৱা খণ্ডৰ কিউ 2-ত অভিলেখ ত্ৰৈমাসিক ব্যৱসায় আছে।

২০২১ চনৰ জুন মাহত পূৰ্বে লাভ আছিল ১০,৬০২ কোটি টকা আৰু ১৩,৮০৬ কোটি টকা। লাভৰ ক্ৰমিক বৃদ্ধি আছিল ১২.১ শতাংশ। তিনিমাহৰ বাবে একত্ৰিত ৰাজহ ১.৭৪ লাখ কোটি টকাত আহিছিল, যি বছৰৰ আগৰ সময়ছোৱাত প্ৰতিবেদিত ১.১৬ লাখ কোটি টকাৰ তুলনাত ৪৯.৮ শতাংশ অধিক আছিল।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: