• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • ৰাছ গেমিং ইউনিভাৰ্ছ (Rush Gaming Universe)-ৰ "জীতনে কী আজাদী" অভিযান ঘোষণা; লক্ষ্য India@75 আকাংক্ষা শক্তিশালী কৰাৰ

ৰাছ গেমিং ইউনিভাৰ্ছ (Rush Gaming Universe)-ৰ "জীতনে কী আজাদী" অভিযান ঘোষণা; লক্ষ্য India@75 আকাংক্ষা শক্তিশালী কৰাৰ

ৰাছ গেমিং ইউনিভাৰ্ছে (RGU) গেমিঙক মনোৰঞ্জনৰ দ্ৰুততম বিকাশশীল খণ্ডবোৰৰ ভিতৰত অন্যতম হিচাপে গ্ৰহণ কৰিছে আৰু ইয়াক অৰ্থনৈতিক সুযোগৰ এক সম্পূৰ্ণ নতুন উৎসলৈ ৰূপান্তৰ কৰিছে।

ৰাছ গেমিং ইউনিভাৰ্ছে (RGU) গেমিঙক মনোৰঞ্জনৰ দ্ৰুততম বিকাশশীল খণ্ডবোৰৰ ভিতৰত অন্যতম হিচাপে গ্ৰহণ কৰিছে আৰু ইয়াক অৰ্থনৈতিক সুযোগৰ এক সম্পূৰ্ণ নতুন উৎসলৈ ৰূপান্তৰ কৰিছে।

ৰাছ গেমিং ইউনিভাৰ্ছে (RGU) ইয়াৰ #JeetneKiAazaadi অভিযান উন্মোচন কৰি উৎসাহিত কিয়নো ই India@75 আশা-আকাংক্ষা উদযাপন কৰে আৰু ৱেব-3 গেমিংৰ জৰিয়তে নতুন অৰ্থনৈতিক সুযোগ সৃষ্টি কৰি পৰৱৰ্তী ২৫ বছৰ শক্তিশালী কৰাৰ বাবে আশাবাদী।

  • Share this:
ভাৰতৰ ৭৫ তম স্বাধীনতা দিৱস উপলক্ষে ৰাছ গেমিং ইউনিভাৰ্ছে (Rush Gaming Universe) ইয়াৰ #JeetneKiAazaadi অভিযান আৰম্ভ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। নতুন অৰ্থনৈতিক সুযোগ সৃষ্টিৰ বাবে গেমিঙক এক পথ হিচাপে ব্যৱহাৰ কৰাৰ দৰ্শনৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি, আৰজিইউয়ে একাধিক প্ৰতিযোগিতাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে য'ত খেলুৱৈসকলে ১০ ৰ পৰা ১৬ আগষ্ট, ২০২২ লৈ এসপ্তাহৰ ভিতৰত ৭৫ লাখ টকাতকৈও অধিক পুৰস্কাৰ জিকিব পাৰে।


ৰাছ গেমিং ইউনিভাৰ্ছে তেওঁলোকৰ প্ৰেছ বিবৃত্তিত উল্লেখ কৰা অনুসৰি, খেলুৱৈসকলে মিছন, দৈনিক বাউণ্টিত প্ৰতিযোগিতা কৰি, আৰু আৰজিইউৰ ১০ টা AAA-মানদণ্ডৰ যিকোনো গেম খেলি, আৰজিইউৰ খেলুৱৈসকলে টাটা পাঞ্চ, কেটিএম ২০০ ডিউক, ৫০ ইঞ্চি টিভি, লেপটপ, ফোন আৰু ৬০ লাখ টকালৈকে নগদ পুৰস্কাৰ জিকাৰ সুযোগ লাভ কৰিব পাৰে।


#JeetneKiAazaadi কেৱল ব্যৱহাৰকাৰীসকলৰ বাবে মনোৰঞ্জনৰ এটা নতুন পথ অন্বেষণ কৰাৰ এক উত্তম সুযোগেই নহয়, তদুপৰি তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ ফোনত অনলাইন গেমিঙত কটোৱা সময়ৰ আৰ্থিক মূল্য লাভ কৰিব। আৰজিইউ হৈছে ভাৰতৰ প্ৰথম মোবাইল তথা একমাত্ৰ গেমিং প্লেটফৰ্ম যিয়ে ৱেব-3-ৰ পৃথিৱীখন ইয়াৰ আকাৰৰ নৈমিত্তিক গেমৰ দ্বাৰা যিমান সম্ভৱ সিমান লোকৰ বাবে সহজে উপলব্ধ কৰি তোলে।


ৰাছ গেমিং ইউনিভাৰ্ছৰ বিষয়েঃ


ৰাছ গেমিং ইউনিভাৰ্ছে (RGU) গেমিঙক মনোৰঞ্জনৰ দ্ৰুততম বিকাশশীল খণ্ডবোৰৰ ভিতৰত অন্যতম হিচাপে গ্ৰহণ কৰিছে আৰু ইয়াক অৰ্থনৈতিক সুযোগৰ এক সম্পূৰ্ণ নতুন উৎসলৈ ৰূপান্তৰ কৰিছে। বিগত ২০২১ বৰ্ষৰ মাৰ্চ মাহত আৰম্ভ কৰা আৰজিইউ হৈছে এক নতুন ধৰণৰ খেল অৰ্থনীতি য'ত খেলুৱৈসকলে খেলিব পাৰে আৰু তেওঁলোকে অৰ্থনীতিত প্ৰকৃত মালিক হ'বলৈ উপাৰ্জন সৃষ্টি তথা বৃদ্ধি কৰিব পাৰে।
Published by:Subham Goswami
First published: