• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • LIC: আপোনাৰ LIC পলিচী বহুদিন ধৰি বন্ধ হৈ আছে নেকি, LICয়ে এইবাৰ দিছে সুৱৰ্ণ সুযোগ, ৰিভাইভ কৰক আপোনাৰ পলিচী

LIC: আপোনাৰ LIC পলিচী বহুদিন ধৰি বন্ধ হৈ আছে নেকি, LICয়ে এইবাৰ দিছে সুৱৰ্ণ সুযোগ, ৰিভাইভ কৰক আপোনাৰ পলিচী

অনাদায় হৈ থকা প্ৰথম প্ৰিমিয়ামৰ তাৰিখৰ পৰা আৰম্ভ কৰি ৫ বছৰৰ ভিতৰৰ পলিচীসমূহ ৰিভাইভ কৰিব পৰা হ'ব।

অনাদায় হৈ থকা প্ৰথম প্ৰিমিয়ামৰ তাৰিখৰ পৰা আৰম্ভ কৰি ৫ বছৰৰ ভিতৰৰ পলিচীসমূহ ৰিভাইভ কৰিব পৰা হ'ব।

অনাদায় হৈ থকা প্ৰথম প্ৰিমিয়ামৰ তাৰিখৰ পৰা আৰম্ভ কৰি ৫ বছৰৰ ভিতৰৰ পলিচীসমূহ ৰিভাইভ কৰিব পৰা হ'ব।

  • Share this:
যদি আপুনি ভাৰতীয় জীৱন বীমা নিগম (LIC)ত পলিচী কৰিব বিচাৰিছে তেন্তে আপোনাৰ ওচৰত এক অভূতপূৰ্ব সুবিধা আছে, য'ত আপুনি বন্ধ হৈ থকা এল আই চি (LIC Policy) পলিচী ৰেহাই লৈ পুনৰ নিয়মিত কৰিব পাৰিব। আচলতে LICয়ে ৰিভাইভেল কেম্পেইন আৰম্ভ কৰিছে, যাৰ দ্বাৰা ২৩ আগষ্টৰ পৰা ২২অক্টোবৰ, ২০২১ৰ ভিতৰত নিজৰ লেপছ এলআইচি পলিচী পুনৰ আৰম্ভ কৰিব পাৰিব। ইয়াৰ বাবে LICয়ে গ্ৰাহকক ৰেহাই পৰ্যন্ত দিছে।

LICৰ ৰিভাইভেল কেম্পেইনে কেনেকৈ কাম কৰিব

LICৰ দ্বাৰা প্ৰকাশিত প্ৰেছ বিবৃতিত কোৱা হৈছে যে বিশেষভাবে যোগ্য প্লেনৰ পলিচীসমূহ কিছু নিয়ম আৰু চৰ্তৰ সহায়ত পুনৰ আৰম্ভ কৰিব পাৰিব। অনাদায় হৈ থকা প্ৰথম প্ৰিমিয়ামৰ তাৰিখৰ পৰা আৰম্ভ কৰি ৫ বছৰৰ ভিতৰৰ পলিচীসমূহ ৰিভাইভ কৰিব পৰা হ'ব। যি পলিচী প্ৰিমিয়াম পেয়িং টাৰ্মৰ সময়ত শেষ হৈছে আৰু পলিচীৰ সময় শেষ হোৱা নাই তেনে পলিচীসমূহ এই কেম্পেইনৰ অধীনত ৰিভাইভ কৰিব পৰা যাব। কিন্তু টাৰ্ম ইঞ্চিওৰেন্স আৰু হাই ৰিস্ক পলিচীসমূহ এই কেম্পেইনৰ ভিতৰত নপৰিব।

এই অভিযানৰ অংশস্বৰূপে বৰ্তমানৰ আৰ্থিক পৰিস্থিতিলৈ চাই টাৰ্ম ইঞ্চিওৰেন্স আৰু হাই ৰিস্ক পলিচীসমূহক বাদ দি অন্য প্লেনসমূহত লেট ফাইনত ৰেহাই দিয়া হৈছে। কিন্তু মেডিকেল প্ৰয়োজনীয়তাসমূহত কোনো ৰেহাই নাই।

এক লাখ টকালৈ প্ৰিমিয়াম বাকী থকা পলিচীসমূহত ২০ শতাংশহ লেট ফাইন ৰেহাই দিয়া হ'ব, কিন্তু সৰ্বোচ্চ ২০০০ টকালৈহে লেট ফাইন ৰেহাই পাব। ১ লাখৰ পৰা ৩ লাখলৈ প্ৰিমিয়াম অনাদায় হৈ থকা পলিচীত, য'ত লেটা ফাইন ২৫০০ টকাৰ অধিক হয় তাত ২৫ শতাংশ ৰেহাই দিয়া হ'ব। একেদৰে অনাদায় প্ৰিমিয়াম ৩ লাখৰ অধিক থকা পলিচীসমূহত লেট ফাইন ৩০ শতাংশ ৰেহাই দিয়া হ'ব কিন্তু এই ৰেহাই ৩০০০ টকাৰ অধিক হ'ব নোৱাৰিব।
Published by:Manjumoni Borah
First published: