• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Reliance Industries and Future Group: ফিউচাৰ গ্ৰুপৰ ষ্টোৰসমূহৰ দায়িত্ব ল'লে ৰিলায়েন্সে, আনন্দিত হৈ পৰিল কৰ্মচাৰীৰসকলৰ লগতে সমগ্ৰ ইণ্ডাষ্ট্ৰী

Reliance Industries and Future Group: ফিউচাৰ গ্ৰুপৰ ষ্টোৰসমূহৰ দায়িত্ব ল'লে ৰিলায়েন্সে, আনন্দিত হৈ পৰিল কৰ্মচাৰীৰসকলৰ লগতে সমগ্ৰ ইণ্ডাষ্ট্ৰী

ফিউচাৰ গ্ৰুপত এইবাৰ লাগিব ৰিলায়েন্স ৰিটেল ব্ৰেণ্ডৰ লোগো। আৰু নতুনকৈ এই পথক স্বাগতম জনাইছে চাপ্লায়াৰৰ পৰা আৰম্ভ কৰি সকলো কৰ্মচাৰীয়ে।

ফিউচাৰ গ্ৰুপত এইবাৰ লাগিব ৰিলায়েন্স ৰিটেল ব্ৰেণ্ডৰ লোগো। আৰু নতুনকৈ এই পথক স্বাগতম জনাইছে চাপ্লায়াৰৰ পৰা আৰম্ভ কৰি সকলো কৰ্মচাৰীয়ে।

ফিউচাৰ গ্ৰুপত এইবাৰ লাগিব ৰিলায়েন্স ৰিটেল ব্ৰেণ্ডৰ লোগো। আৰু নতুনকৈ এই পথক স্বাগতম জনাইছে চাপ্লায়াৰৰ পৰা আৰম্ভ কৰি সকলো কৰ্মচাৰীয়ে।

  • Share this:
ফিউচাৰ গোষ্ঠীৰ খুচুৰা, পাইকাৰী আৰু পণ্য পৰিবহণ, গুদামৰ ব্যৱসায় এতিয়া নিজৰ হাতলৈ আনিছে ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰীজে। এইবাৰ সম্পূৰ্ণ ফিউচাৰ গ্ৰুপৰ কৰ্ম পৰিচালনাত হাত দিলে ৰিলায়েন্সে। আৰু ইয়াৰ ফলত আনন্দত আত্মহাৰা হৈ পৰিছে ফিউচাৰ গ্ৰুপৰ ভেণ্ডৰ, কৰ্মচাৰীমহলে। ফিউচাৰ গ্ৰুপত এইবাৰ লাগিব ৰিলায়েন্স ৰিটেল ব্ৰেণ্ডৰ লোগো।

ফিউচাৰ গোষ্ঠী যিয়ে পেণ্টালুন্স আৰু বিগ বজাৰৰ দৰে ব্ৰেণ্ডৰ হাতত ধৰি ভাৰতৰ খুচুৰা বিপণীৰ মানচিত্ৰত খোজ পেলাইছিল। এইবাৰ ৰিলায়েন্সৰ শাখা ৰিলায়েন্স ৰিটেলৰ এই ভেঞ্চাৰ্ছৰ ফলত অনুমান কৰা হৈছে যে, ব্যৱসায় বৃদ্ধিত ই সুফল লাভ কৰিব।

দেওবাৰে, ফিউচাৰ ৰিটেইলৰ বেছিভাগ অনলাইন আৰু অফলাইন সেৱা বন্ধ আছিল। সূত্ৰ অনুসৰি, ফিউচাৰ গ্ৰুপে বিত্তীয় সংকটৰ বাবে তেওঁৰ লীজ পৰিশোধ কৰিব নোৱাৰিলে। সেয়েহে, ফিউচাৰ গ্ৰুপৰ মালিকানাধীন বিভিন্ন দোকান চলোৱাটো কঠিন আছিল। এই দোকানবোৰৰ নামাকৰণ কৰিব ৰিলায়েন্সে। মুকেশ আম্বানীৰ ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজে ভৱিষ্যত গোটৰ খুচুৰা আৰু পাইকাৰী ব্যৱসায় আৰু লজিষ্টিক আৰু ৱেৰহাউচিং ব্যৱসায় মুঠ ২৪,৭১৩ কোটি টকাত ক্ৰয় কৰিছিল।

দৰাচলতে, ফিউচাৰৰ মুঠ বিক্ৰীৰ সংখ্যা ১৭০০তকৈ অধিক। কিন্তু বিগ বজাৰৰ নামত থকা ২০০ খন দোকানৰ নাম ৰিলায়েন্স গ্ৰুপৰ নামেৰে ৰখা হ'ব। ৰিলায়েন্সে ইতিমধ্যে এই দোকানবোৰৰ ৩০,০০০ কৰ্মচাৰীক কাম অব্যাহত ৰাখিবলৈ কৈছে। অৰ্থাৎ, এয়া স্পষ্ট যে, ৰিলায়েন্সে কৰ্মচাৰীসকলৰ চাকৰিৰ প্ৰতি বিশেষ মনোযোগ দি আছে। ক্ষেত্ৰখনৰ সৈতে জড়িত সকলোৱে এই পদক্ষেপক প্ৰশংসা কৰিছিল। ইয়াৰ পৰিৱৰ্তে, তেওঁলোকে বিশ্বাস কৰে যে, ৰিলায়েন্সৰ অধীনত কৰ্মচাৰীসকলৰ চাকৰি অধিক সুৰক্ষিত হ'ব।

ইজি ডে মাৰ্টৰ প্ৰাক্তন সঞ্চালক পংকজ বনশানে কয়, "কাম কৰিলেও বেতন নোপোৱাটো অতি দুখজনক। আগতে, কৰ্মচাৰীসকলে আংশিকভাৱে দৰমহা পাইছিল। তেওঁলোকৰ সমস্যা আছিল। ৰিলায়েন্সৰ দৰে শক্তিশালী গোটে এতিয়া দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰাৰ বাবে কৰ্মচাৰীসকলে এইবাৰ সময়মতে দৰমহা পাব। মই আশা কৰো দৰমহাৰ ক্ষেত্ৰত আৰু কোনো সমস্যা নহ'ব। আমি দুবছৰধৰি ভাড়া পোৱা নাছিলো। কোভিডৰ সময়ত পৰিস্থিতি আৰু অধিক ভয়ংকৰ হৈ পৰিছিল। কিন্তু এইবাৰ আমি আত্মবিশ্বাসী যে ৰিলায়েন্সে দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰিছে। আমি পৃথিৱীৰ সৰ্ববৃহৎ গোটটোৰ সৈতে কাম কৰি সুখী। ''

একেদৰে, বিক্ৰেতা আৰু যোগানকৰ্তাসকলেও এই পদক্ষেপত সুখী। এম্বেষ্টেন মাৰ্কেটিং ছলিউশ্বনৰ মেনেজিং পাৰ্টনাৰ শ্বামী ঠাকুৰে লগতে কয়, "এই পদক্ষেপটো কৰ্মচাৰীসহ খুচুৰা খণ্ডৰ বাবে অতি উপযোগী হ'ব। নতুন সুযোগ সৃষ্টি কৰা হ'ব। পৰিশোধৰ সমস্যা সমাধান কৰা হ'ব।''
Published by:Himangshu Bhuyan
First published:

শেহতীয়া বাতৰি