• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • ফেশ্বন ডিজাইনাৰ ৰিতু কুমাৰৰ সৈতে চামিল ৰিলায়েন্স ৰিটেইল, ৫২ শতাংশ অংশীদাৰিত্ব ক্ৰয়

ফেশ্বন ডিজাইনাৰ ৰিতু কুমাৰৰ সৈতে চামিল ৰিলায়েন্স ৰিটেইল, ৫২ শতাংশ অংশীদাৰিত্ব ক্ৰয়

ৰিলায়েন্স ৰিটেইল ভেঞ্চাৰছ লিমিটেডৰ সঞ্চালক ঈশা আম্বানিয়ে কয়– দেশৰ শিল্পক আন্তৰ্জাতিক সন্মান প্ৰদান কৰা হ'ব

ৰিলায়েন্স ৰিটেইল ভেঞ্চাৰছ লিমিটেডৰ সঞ্চালক ঈশা আম্বানিয়ে কয়– দেশৰ শিল্পক আন্তৰ্জাতিক সন্মান প্ৰদান কৰা হ'ব

ৰিলায়েন্স ৰিটেইল ভেঞ্চাৰছ লিমিটেডৰ সঞ্চালক ঈশা আম্বানিয়ে কয়– দেশৰ শিল্পক আন্তৰ্জাতিক সন্মান প্ৰদান কৰা হ'ব

  • Share this:

ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ (RIL)ৰ সহায়ক সংস্থা ৰিলায়েন্স ৰিটেইল ভেঞ্চাৰছ লিমিটেডে (RRVL) ফেশ্বন ডিজাইনাৰ ৰিতু কুমাৰ (Ritu Kumar)ৰ কোম্পানী ৰিতিকা প্ৰাইভেট লিমিটেড (RPL) অধিগ্ৰহণৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। ৰিলায়েন্স ৰিটেইলে আৰপিএলৰ ৫২ শতাংশ ইকুইটি শ্বেয়াৰ ক্ৰয় কৰিছে। আৰপিএলৰ অধীনত ৰিতু কুমাৰ, লেবেল ৰিতু কুমাৰ, আৰ আই ৰিতু কুমাৰ, আৰ্কে আৰু ৰিতু কুমাৰ হোম এণ্ড লিভিং ব্ৰেণ্ডৰ মালিকানা আছে। ৰিলায়েন্স ৰিটেইলে কোম্পানীটোত সম্পূৰ্ণ অধিকাৰ প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ ব্যক্তিগত ইকুইটি ফাৰ্ম এভাৰষ্টোন গ্ৰুপৰ (Everstone Group) পৰা সম্পূৰ্ণ ৩৫ শতাংশ অংশ ক্ৰয় কৰিছে।


ৰিতু কুমাৰ ব্ৰেণ্ডৰ ১৯৭০ৰ দশকত ১৫১খন দোকান আৰম্ভ হৈছিল
ৰিতু কুমাৰৰ ব্যৱসায়ত চাৰিটা ফেশ্বন ব্ৰেণ্ড আছে, যাৰ বিশ্বব্যাপী ১৫১খন দোকান আছে। ৰিতু কুমাৰ ব্ৰেণ্ডে ১৯৭০ৰ দশকৰ পৰা মানুহৰ বাবে ডিজাইনাৰ কাপোৰ তৈয়াৰ কৰি আহিছে। লেবেল ৰিতু কুমাৰ ২০০২ চনত মুকলি কৰা হৈছিল। এই ব্ৰেণ্ডৰ অধীনত যুৱ আৰু বিশ্বব্যাপী গ্ৰাহকসকলৰ কথা মনত ৰাখি ডিজাইনাৰ কাপোৰ তৈয়াৰ কৰা হৈছে। আনহাতে, আৰ আই ৰিতু কুমাৰ ব্ৰেণ্ডে বিশেষ অনুষ্ঠানৰ বাবে দৰাৰ পোছাকৰ লগতে কাপোৰ ডিজাইন কৰে। এইবোৰ দেশৰ শ্ৰেষ্ঠ শিল্পী আৰু হস্তশিল্পীৰ দ্বাৰা প্ৰস্তুত কৰা হয়। আৰ্কে তেওঁলোকৰ আটাইতকৈ নতুন ব্ৰেণ্ড পৰ্টফলিঅ'।


দেশৰ শিল্পক আন্তৰ্জাতিক সন্মান প্ৰদান কৰা হ'ব
ৰিলায়েন্স ৰিটেইল ভেঞ্চাৰছ লিমিটেডৰ সঞ্চালক ঈশা আম্বানীয়ে (Isha Amban) কয়– ''আমি ৰিতু কুমাৰৰ সৈতে অংশীদাৰী ত্বৰান্বিত কৰি অত্যন্ত সুখী। ৰিতু কুমাৰে তেওঁলোকৰ ব্ৰেণ্ডক এটা শক্তিশালী পৰিচয় দিছে। ইয়াৰ সম্প্ৰসাৰণৰ সম্ভাৱনা আছে। ফেশ্বন আৰু খুচুৰা ব্যৱসায়ত ইয়াৰ এক নতুনত্ব আছে। একেলগে আমি আমাৰ থলুৱা বস্ত্ৰ আৰু হস্তশিল্পৰ বাবে ভাৰত আৰু সমগ্ৰ বিশ্বতে এক শক্তিশালী মঞ্চ আৰু গ্ৰাহক পৰিৱেশ তন্ত্ৰ গঢ়ি তুলিব বিচাৰোঁ, যাতে আমাৰ শিল্পকলাই আন্তৰ্জাতিক স্বীকৃতি লাভ কৰিব পাৰে। একে সময়তে, তেওঁলোকৰ প্ৰাপ্য আন্তৰ্জাতিক সন্মানো থাকিব লাগে। তেওঁ কয় যে ভাৰতীয় বস্ত্ৰ আৰু হস্ততাঁত উদ্যোগত মুদ্ৰণ আৰু চিত্ৰকলাৰ শৈলী, ডিজাইনৰ সৈতে মিলাব পৰা খুব কম দেশ আছে।''


শিল্পীসকলৰ সুৰক্ষাৰ জৰিয়তে ব্যৱসায় গঢ়িব লাগিব
দেশৰ আটাইতকৈ পুৰণি ফেশ্বন হাউচৰ প্ৰতিষ্ঠাপক পদ্মশ্ৰী ৰিতু কুমাৰে কয়– ''এই অতি আশাবাদী সহযোগিতাই মই ভাৰতৰ বস্ত্ৰ ইতিহাসৰ গৱেষণা আৰু পুনৰুজ্জীৱিত কৰাৰ বাবে আৰম্ভ কৰা কামক আগুৱাই নিব। এইটোৱে আমাৰ ডিজাইনৰ সামৰ্থ্য আলোকপাত কৰিছিল। এইটো এটা কাহিনী যিটো সকলোৱে জনা উচিত।'' তেওঁ কৈছিল যে এটা সময় আছিল যেতিয়া বিশ্বৰ জিডিপিৰ ৫৭ শতাংশ কেৱল ভাৰতৰ বস্ত্ৰ উদ্যোগৰ ওপৰত নিৰ্ভৰশীল আছিল। আৰআৰভিএল আৰু আৰপিএলৰ মাজৰ অংশীদাৰীত্বই ভাৰতীয় শিল্পীসকলৰ সুৰক্ষাৰ জৰিয়তে ব্যৱসায় গঢ়ি তোলা অব্যাহত ৰাখিব। এইটো দক্ষতা বৃদ্ধি আৰু কাৰিকৰী দক্ষতাৰ জৰিয়তে প্ৰাপ্ত কৰা হ'ব।

Published by:Gautam Barman
First published: