உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • Relianceএ বেটাৰী নিৰ্মাতা কোম্পানী Lithium Werks অধিগ্ৰহণ কৰিছে, ৬.১ কোটি ডলাৰৰ চুক্তি !

    Relianceএ বেটাৰী নিৰ্মাতা কোম্পানী Lithium Werks অধিগ্ৰহণ কৰিছে, ৬.১ কোটি ডলাৰৰ চুক্তি !

    Reliance Industries Ltd- RILৰ সম্পূৰ্ণ মালিকানাধীন সহায়ক কোম্পানী ৰিলায়েন্স নিউ এনাৰ্জি লিমিটেড (Reliance New Energy Ltd.- RNEL)এ ৬.১ কোটি ডলাৰত কোবাল্ট-মুক্ত লিথিয়াম বেটাৰী প্ৰযুক্তি আৰু নিৰ্মাণ কোম্পানী লিথিয়াম ৰেক্স (Lithium Werks) অধিগ্ৰহণ কৰিছে।

    Reliance Industries Ltd- RILৰ সম্পূৰ্ণ মালিকানাধীন সহায়ক কোম্পানী ৰিলায়েন্স নিউ এনাৰ্জি লিমিটেড (Reliance New Energy Ltd.- RNEL)এ ৬.১ কোটি ডলাৰত কোবাল্ট-মুক্ত লিথিয়াম বেটাৰী প্ৰযুক্তি আৰু নিৰ্মাণ কোম্পানী লিথিয়াম ৰেক্স (Lithium Werks) অধিগ্ৰহণ কৰিছে।

    Reliance Industries Ltd- RILৰ সম্পূৰ্ণ মালিকানাধীন সহায়ক কোম্পানী ৰিলায়েন্স নিউ এনাৰ্জি লিমিটেড (Reliance New Energy Ltd.- RNEL)এ ৬.১ কোটি ডলাৰত কোবাল্ট-মুক্ত লিথিয়াম বেটাৰী প্ৰযুক্তি আৰু নিৰ্মাণ কোম্পানী লিথিয়াম ৰেক্স (Lithium Werks) অধিগ্ৰহণ কৰিছে।

    • Share this:
    ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেড (Reliance Industries Ltd- RIL)ৰ সম্পূৰ্ণ মালিকানাধীন সহায়ক কোম্পানী ৰিলায়েন্স নিউ এনাৰ্জি লিমিটেড (Reliance New Energy Ltd.- RNEL)এ ৬.১ কোটি ডলাৰত কোবাল্ট-মুক্ত লিথিয়াম বেটাৰী প্ৰযুক্তি আৰু নিৰ্মাণ কোম্পানী লিথিয়াম ৰেক্স (Lithium Werks) অধিগ্ৰহণ কৰিছে।

    অধিগ্ৰহণ কৰা সম্পত্তিবোৰৰ ভিতৰত, লিথিয়াম ৰেক্স, চীনৰ নিৰ্মাণ কাৰখানা আৰু গুৰুত্বপূৰ্ণ ব্যৱসায়িক চুক্তিৰ দ্বাৰা পেটেন্ট কৰা সকলো সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰা হৈছে। বিদ্যমান কৰ্মচাৰীসকলক নিয়োগ কৰাৰ বিষয়ে চিন্তা আছে।

    লিথিয়াম ৰেক্স ২০১৭ চনত মুকলি কৰা হৈছিল।
    লিথিয়াম ৰেক্স ২০১৭ চনত মুকলি কৰা হৈছিল। এইটো এটা কোবাল্ট মুক্ত লিথিয়াম বেটাৰী প্ৰযুক্তি আৰু নিৰ্মাণ কোম্পানী। ইয়াৰ আমেৰিকা যুক্তৰাজ্য, ইউৰোপ আৰু চীনত ব্যৱসায় আছে। ইয়াৰ গ্ৰাহকসকল সমগ্ৰ বিশ্বতে আছে। ইয়াৰ বেটাৰী ঔদ্যোগিক, চিকিৎসা, সামুদ্ৰিক, শক্তি সঞ্চয়, বাণিজ্যিক পৰিবহন আৰু অন্যান্য এপ্লিকেচনত ব্যৱহাৰ কৰা হয়।

    ৰিলায়েন্সৰ উদ্দেশ্য হৈছে বিশ্বব্যাপী চাহিদা পূৰণ কৰা
    লিথিয়াম আইৰণ ফছফেট বেটাৰি আৰু লিথিয়াম ৰেক্সৰ চাহিদা বৃদ্ধি হোৱাৰ লগে লগে ৰিলায়েন্সৰ এলএফপি সমাধানৰ এক সংহত পৰ্টফলিঅ' থকাৰ সৈতে এই চুক্তিটো আহিছে। ইয়াৰ সৈতে, ৰিলায়েন্সৰ লক্ষ্য হৈছে বিশ্বব্যাপী চাহিদাৰ সুবিধা লোৱা।

    ৰিলায়েন্সে কয়, "লিথিয়াম ৰেক্স আৰু ফাৰাডিয়ন লিমিটেডে একেলগে ৰিলায়েন্সৰ প্ৰযুক্তি পৰ্টফলিঅ' শক্তিশালী কৰিব। ইয়াৰ লগতে, ৰিলায়েন্সৰ এলএফপিৰ পেটেন্ট আৰু অভিজ্ঞ পৰিচালনা দল থাকিব। দলটোৰ কোষ ৰসায়ন, কাষ্টম মডিউল, পেকিং আৰু বৃহৎ পৰিমাণৰ বেটাৰী নিৰ্মাণ কাৰখানা চলোৱাৰ অভিজ্ঞতা আছে।"

    শেহতীয়াকৈ অধিগ্ৰহণ কৰা ফাৰাডিয়ন লিমিটেড
    ছডিয়াম-আয়ন কোষ ৰসায়নৰ বিশ্বব্যাপী নেতা ফাৰাডিয়ন লিমিটেডক শেহতীয়াকৈ ৰিলায়েন্সে অধিগ্ৰহণ কৰিছিল। ৰিলায়েন্সে কৈছে যে লিথিয়াম ৱেৰ্কছৰ জ্যেষ্ঠ ব্যৱস্থাপনা অভিজ্ঞতাৰ সৈতে প্ৰযুক্তি আৰু ফেৰাডিয়নৰ অধিগ্ৰহণে এক এণ্ড-টু-এণ্ড পৰিস্থিতি তন্ত্ৰ সৃষ্টি কৰিছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: