• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • JIOৰ 5G সেৱা দেৱালীৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব, বিশ্বৰ আটাইতকৈ উন্নত আৰু দ্ৰুততম নেটৱৰ্ক হ'ব: মুকেশ আম্বানী

JIOৰ 5G সেৱা দেৱালীৰ পৰা আৰম্ভ হ'ব, বিশ্বৰ আটাইতকৈ উন্নত আৰু দ্ৰুততম নেটৱৰ্ক হ'ব: মুকেশ আম্বানী

মুকেশ আম্বানীয়ে সোমবাৰে কোম্পানীৰ বাৰ্ষিক সভাত (AGM) জিঅ' 5G নেটৱৰ্কৰ ওপৰত সৰ্বাধিক গুৰুত্ব আৰোপ কৰে। তেওঁ কয় যে এই বছৰ দেৱালীত দেশৰ মহানগৰসমূহকে ধৰি বহুতো মুখ্য চহৰত ৫জি নেটৱৰ্ক সুবিধা উপলব্ধ হ'ব।

মুকেশ আম্বানীয়ে সোমবাৰে কোম্পানীৰ বাৰ্ষিক সভাত (AGM) জিঅ' 5G নেটৱৰ্কৰ ওপৰত সৰ্বাধিক গুৰুত্ব আৰোপ কৰে। তেওঁ কয় যে এই বছৰ দেৱালীত দেশৰ মহানগৰসমূহকে ধৰি বহুতো মুখ্য চহৰত ৫জি নেটৱৰ্ক সুবিধা উপলব্ধ হ'ব।

মুকেশ আম্বানীয়ে সোমবাৰে কোম্পানীৰ বাৰ্ষিক সভাত (AGM) জিঅ' 5G নেটৱৰ্কৰ ওপৰত সৰ্বাধিক গুৰুত্ব আৰোপ কৰে। তেওঁ কয় যে এই বছৰ দেৱালীত দেশৰ মহানগৰসমূহকে ধৰি বহুতো মুখ্য চহৰত ৫জি নেটৱৰ্ক সুবিধা উপলব্ধ হ'ব।

  • Share this:
ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডৰ (RIL) অধ্যক্ষ আৰু পৰিচালনা সঞ্চালক মুকেশ আম্বানীয়ে সোমবাৰে কোম্পানীৰ বাৰ্ষিক সভাত (AGM) জিঅ' 5G নেটৱৰ্কৰ ওপৰত সৰ্বাধিক গুৰুত্ব আৰোপ কৰে। তেওঁ কয় যে এই বছৰ দেৱালীত দেশৰ মহানগৰসমূহকে ধৰি বহুতো মুখ্য চহৰত ৫জি নেটৱৰ্ক সুবিধা উপলব্ধ হ'ব।

মুকেশ আম্বানীয়ে কয় যে দুমাহৰ পিছত অহা দেৱালী উপলক্ষে জিঅ'ই দিল্লী, মুম্বাই, কলকাতা আৰু চেন্নাইৰ দৰে মহানগৰৰ উপৰিও দেশৰ বহুতো মুখ্য চহৰত ৫জি সেৱা আৰম্ভ কৰিব। ইয়াৰ পিছত, পৰ্যায়ক্ৰমে, দেশৰ অন্যান্য চহৰসমূহো দ্ৰুতগতিত সম্প্ৰসাৰিত হ'ব আৰু মাত্ৰ 18 মাহত অৰ্থাৎ ডিচেম্বৰ 2023-ৰ ভিতৰত, জিঅ'ৰ 5জি সেৱা দেশৰ সকলো তালুক আৰু তহচিল স্তৰত উপনীত হ'ব।

মুকেশ আম্বানীয়ে কয়, "জিঅ'ই আগবঢ়োৱা 5জি নেটৱৰ্ক টো এটা অ-ষ্টেণ্ডএলোন 5জি নেটৱৰ্ক হ'ব, যিটো ইয়াৰ শেহতীয়া সংস্কৰণ আৰু ই বিশ্বৰ দ্ৰুততম নেটৱৰ্কও প্ৰদান কৰিব।" ই কেৱল আটাইতকৈ উন্নত 5জি নেটৱৰ্ক নহয়, লগতে সৰ্ববৃহৎ ও হ'ব। বিশেষ কথাটো হ'ল সমগ্ৰ নেটৱৰ্কটো কেৱল 5জি ৰ বেণ্ডৰ পৰা উপলব্ধ কৰা হ'ব, ইয়াত 4জিৰ কোনো সহায় লোৱা নহ'ব।

ব্যৱহাৰকাৰীসকলে তিনিগুণ লাভালাভ লাভ কৰিব

ৰিল চিএমডিয়ে কৈছিল যে জিঅ'ৰ এই উন্নত 5জি নেটৱৰ্কে ইয়াৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলক এনে বহুতো অভিজ্ঞতা প্ৰদান কৰিব, যি আন মানদণ্ডতকৈ বহু ততোধিক হ'ব। ইয়াৰ জৰিয়তে, উন্নত কভাৰেজ, ক্ষমতা, মানদণ্ড আৰু সুলভ নেটৱৰ্ক প্ৰদান কৰা হ'ব। এই ৫জি নেটৱৰ্কৰ জৰিয়তে যন্ত্ৰৰ পৰা যন্ত্ৰযোগাযোগ বহুত সহজ হ'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি