• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • ৰিলায়েন্সে ক্ৰয় কৰিলে আৰু এটা ফেশ্বন ব্ৰেণ্ড, ৩৫ বছৰ পুৰণি আবু জানি সন্দীপ খোচলাৰ ফেশ্বন হাউচৰ ৫১ শতাংশ অংশীদাৰিত্ব ক্ৰয়

ৰিলায়েন্সে ক্ৰয় কৰিলে আৰু এটা ফেশ্বন ব্ৰেণ্ড, ৩৫ বছৰ পুৰণি আবু জানি সন্দীপ খোচলাৰ ফেশ্বন হাউচৰ ৫১ শতাংশ অংশীদাৰিত্ব ক্ৰয়

মুম্বাইত অৱস্থিত, আবু জানি আৰু সন্দীপ খোচলা হৈছে ভাৰতৰ মুখ্য couturiersৰ ভিতৰত অন্যতম।

মুম্বাইত অৱস্থিত, আবু জানি আৰু সন্দীপ খোচলা হৈছে ভাৰতৰ মুখ্য couturiersৰ ভিতৰত অন্যতম।

মুম্বাইত অৱস্থিত, আবু জানি আৰু সন্দীপ খোচলা হৈছে ভাৰতৰ মুখ্য couturiersৰ ভিতৰত অন্যতম।

  • Share this:
মুকেশ আম্বানীৰ ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰিজ লিমিটেডে (আৰআইএল) এবছৰৰ ভিতৰত তৃতীয় সৰ্ববৃহৎ ফেশ্বন ব্ৰেণ্ডৰ এটা মুখ্য অংশ ক্ৰয় কৰিছে। RILৰ সহায়ক সংস্থা ৰিলায়েন্স ব্ৰেণ্ডছ লিমিটেডে মঙলবাৰে কৈছিল যে, তেওঁলোকে শীঘ্ৰেই ফেশ্বন হাউচ আবু জানি সন্দীপ খোচলাৰ ৫১ শতাংশ অংশীদাৰিত্ব অংশ ক্ৰয় কৰিব। কৌশলগত অংশীদাৰিত্বৰ উদ্দেশ্য হৈছে ভাৰত আৰু সমগ্ৰ বিশ্বত ৩৫ বছৰ পুৰণি Couture Houseৰ বিকাশৰ পৰিকল্পনা ত্বৰান্বিত কৰা।

মুম্বাইত অৱস্থিত, আবু জানি আৰু সন্দীপ খোচলা হৈছে ভাৰতৰ মুখ্য couturiersৰ ভিতৰত অন্যতম। তেওঁলোকৰ ডিজাইনৰ উত্তৰাধিকাৰ ১৯৮৬ চনত আৰম্ভ হৈছিল আৰু তেওঁলোকৰ কাউচাৰ লেবেল আবু জানি সন্দীপ খোচলাক ইয়াৰ অত্যাধুনিক মানদণ্ড আৰু সুন্দৰ শৈলীৰ বাবে আন্তৰ্জাতিকভাৱে প্ৰশংসিত কৰা হয়।

ভাৰতৰ ঐতিহ্যৰ সমৃদ্ধি ঐশ্বৰিক, পথপ্ৰদৰ্শক ডিজাইনৰ দ্বাৰা নিমজ্জিত হৈ প্ৰতিটো এজেএছকে পোছাকক এক আধুনিক উৎকৃষ্ট কৃতি তৈয়াৰ কৰে। যোৱা তিনিটা দশকত তেওঁলোকে অতীতৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠপুনৰুত্থান আৰু ভৱিষ্যতৰ বাবে ইয়াক প্ৰস্তুত কৰাত অগ্ৰগামী হিচাপে এক ঈৰ্ষণীয় খ্যাতি প্ৰতিষ্ঠা কৰা দেখা গৈছে। উচ্চ ফেশ্বনৰ বাবে ট্ৰেণ্ডছেটাৰ, তেওঁলোকক মিৰ'ৰৱৰ্ক, ক্ৰাছড কটন আৰু চিল্ক, চিকানকাৰী আৰু খাদীক কাউচাৰ হিচাপে পৰিচয় দিয়াৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ।

আবু জানি আৰু সন্দীপ খোচলাৰ তিনিটা ফেশ্বন লেবেলে সমগ্ৰ বিশ্বতে সুনাম অৰ্জন কৰিছে। এই ব্ৰেণ্ডটো ইয়াৰ আধুনিক শৈলী আৰু মানদণ্ডৰ বাবে জনাজাত। ইয়াৰ এএছএএল লেবেলৰ এক অনন্য পৰিচয় আছে, যি মহিলাৰ বাবে বিবাহ, মহিলাৰ বাবে আনুষ্ঠানিক লেবেল গুলাবো, আৰু পুৰুষৰ বাবে আনুষ্ঠানিক আৰু বিবাহৰ অনুষ্ঠানৰ বাবে।

এই লেবেলৰ অৰ্থ হৈছে উৎকৃষ্টতা। উৎকৃষ্ট কাপোৰেৰে আটাইতকৈ সুন্দৰ এম্ব্ৰইডাৰী আৰু জটিল অলংকাৰৰ সৈতে একত্ৰিত হৈ অতুলনীয় মানদণ্ড আৰু নান্দনিক আকৰ্ষণ সৃষ্টি কৰে। ক্ষণস্থায়ী প্ৰৱণতাৰ সলনি কালজয়ী শৈলীৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়া হৈছে। আপোচহীন মানদণ্ড আৰু চিৰন্তন সুন্দৰতাৰ ওপৰত এই একাগ্ৰতাৰ ফলত গ্ৰাহকসকলে এক দশক আগতে ক্ৰয় কৰা পোছাক পিন্ধি আজিৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ অনুষ্ঠানবোৰলৈ যায়। এজেএছকে ৰ সজ্জা এটাইয়াৰ পুনৰাবৃত্তি মূল্যৰ বাবে এক জ্ঞানী বিনিয়োগ বুলি গণ্য কৰা হয়।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published:

শেহতীয়া বাতৰি