• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • PNBএ ১ ডিচেম্বৰৰ পৰা ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন কৰিব ! গ্ৰাহকৰ পকেট প্ৰত্যক্ষভাৱে প্ৰভাৱিত হ'ব, সবিশেষ জানক...

PNBএ ১ ডিচেম্বৰৰ পৰা ডাঙৰ পৰিৱৰ্তন কৰিব ! গ্ৰাহকৰ পকেট প্ৰত্যক্ষভাৱে প্ৰভাৱিত হ'ব, সবিশেষ জানক...

পঞ্জাৱ নেচনেল বেংকে (PNB) ইয়াৰ একাউণ্ট ধাৰকসকলক এটা ডাঙৰ আঘাত দিবলৈ সাজু হৈছে। পঞ্জাৱ নেচনেল বেঙ্কে (Punjab National Bank) ১ ডিচেম্বৰৰ পৰা সঞ্চয় একাউণ্টৰ সুতৰ হাৰ হ্ৰাস কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে।

পঞ্জাৱ নেচনেল বেংকে (PNB) ইয়াৰ একাউণ্ট ধাৰকসকলক এটা ডাঙৰ আঘাত দিবলৈ সাজু হৈছে। পঞ্জাৱ নেচনেল বেঙ্কে (Punjab National Bank) ১ ডিচেম্বৰৰ পৰা সঞ্চয় একাউণ্টৰ সুতৰ হাৰ হ্ৰাস কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে।

পঞ্জাৱ নেচনেল বেংকে (PNB) ইয়াৰ একাউণ্ট ধাৰকসকলক এটা ডাঙৰ আঘাত দিবলৈ সাজু হৈছে। পঞ্জাৱ নেচনেল বেঙ্কে (Punjab National Bank) ১ ডিচেম্বৰৰ পৰা সঞ্চয় একাউণ্টৰ সুতৰ হাৰ হ্ৰাস কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে।

  • Share this:
পঞ্জাৱ নেচনেল বেংকে (PNB) ইয়াৰ একাউণ্ট ধাৰকসকলক এটা ডাঙৰ আঘাত দিবলৈ সাজু হৈছে। বেংকে সঞ্চয় একাউণ্টৰ সুতৰ হাৰ সলনি কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। পঞ্জাৱ নেচনেল বেঙ্কে (Punjab National Bank) ১ ডিচেম্বৰৰ পৰা সঞ্চয় একাউণ্টৰ সুতৰ হাৰ হ্ৰাস কৰাৰ সিদ্ধান্ত লৈছে। পিএনবিৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটত প্ৰকাশ কৰা তথ্য অনুসৰি, ১ ডিচেম্বৰৰ পৰা সঞ্চয় একাউণ্ট আছে, তেওঁলোকৰ সুতৰ হাৰ হ্ৰাস কৰা হ'ব।

Business News :

কিমান সুত হ'ব জানক
বেঙ্কৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটঅনুসৰি, সঞ্চয় একাউণ্টৰ সুতৰ হাৰ বাৰ্ষিক ২.৯০ শতাংশৰ পৰা ২.৮০ শতাংশলৈ হ্ৰাস কৰাৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছে। বেঙ্কৰ এই সিদ্ধান্তই নতুন আৰু পুৰণি গ্ৰাহক দুয়োৰে ওপৰত প্ৰভাৱ পেলাব।

কিমান বেলেন্সৰ ওপৰত কিমান সুত উপলব্ধ হ'ব?
পঞ্জাৱ নেচনেল বেঙ্কৰ মতে, সঞ্চয় একাউণ্টত ১০ লাখ টকাৰ তলৰ সঞ্চয় পুঁজি একাউণ্ট বেলেন্সৰ সূতৰ হাৰ ১ ডিচেম্বৰ, ২০২১-ৰ পৰা বছৰি ২.৮০ শতাংশ হ'ব। আনহাতে, ১০ লাখ টকা আৰু অধিক সুতৰ হাৰ বছৰি ২.৮৫ শতাংশ হ'ব।

পিএনবি হৈছে দেশৰ দ্বিতীয় সৰ্ববৃহৎ চৰকাৰী বেংক, ভাৰতীয় ষ্টেট বেংক আগত আছে যি এক নম্বৰ। এছবিআইৰ সঞ্চয় একাউণ্টে বছৰি ২.৭০ শতাংশ সুত আকৰ্ষণ কৰে। আনহাতে, কোটাক মহিন্দ্ৰা বেংক আৰু ইণ্ডাছইণ্ড বেঙ্কৰ সঞ্চয় একাউণ্টৰ বাৰ্ষিক ৪-৬% সুতৰ হাৰ আছে।

ৰাজহুৱা খণ্ডৰ বেংকবোৰত কিমান সুতৰ হাৰ আছে
আইডিবিআই বেঙ্ক – ৩ ৰ পৰা ৩.২৫ শতাংশ
কানাৰা বেঙ্ক – ২.৯০ শতাংশৰ পৰা ৩.২০ শতাংশলৈ
বেংক অফ বৰোদা – ২.৭৫ শতাংশৰ পৰা ৩.২০ শতাংশ
পঞ্জাৱ আৰু সিন্ধু বেঙ্ক – ৩.১০ শতাংশ সুত

ব্যক্তিগত বেঙ্কবোৰে ৩ ৰ পৰা ৫ শতাংশ সূত আগবঢ়ায়
এইচ.ডি.এফ.চি. বেঙ্ক – ৩ ৰ পৰা ৩.৫ শতাংশ
আইচিআইচিআই বেঙ্ক –৩ ৰ পৰা ৩.৫ শতাংশ
কোটাক মহিন্দ্ৰা বেঙ্ক – ৩.৫ শতাংশ
সিন্ধু সিন্ধু বেঙ্ক – ৪ ৰ পৰা ৫ শতাংশ
Published by:Kokil Sarma
First published: