• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • চৰকাৰৰ হস্তক্ষেপৰ প্ৰভাৱ, ৰন্ধন তেল ১৫ টকাৰ পৰা ২৫ টকালৈ সস্তা হৈছে ...

চৰকাৰৰ হস্তক্ষেপৰ প্ৰভাৱ, ৰন্ধন তেল ১৫ টকাৰ পৰা ২৫ টকালৈ সস্তা হৈছে ...

মূল্যবৃদ্ধিৰ মাজতে সাধাৰণ মানুহৰ বাবে সকাহৰ খবৰ। খোৱা তেলৰ মূল্য নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ চৰকাৰে যথেষ্ট প্ৰচেষ্টা চলাই আছে আৰু ইয়াৰ ফলত খোৱা তেলৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ১৫-২৫ টকা হ্ৰাস কৰা হৈছে।

মূল্যবৃদ্ধিৰ মাজতে সাধাৰণ মানুহৰ বাবে সকাহৰ খবৰ। খোৱা তেলৰ মূল্য নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ চৰকাৰে যথেষ্ট প্ৰচেষ্টা চলাই আছে আৰু ইয়াৰ ফলত খোৱা তেলৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ১৫-২৫ টকা হ্ৰাস কৰা হৈছে।

মূল্যবৃদ্ধিৰ মাজতে সাধাৰণ মানুহৰ বাবে সকাহৰ খবৰ। খোৱা তেলৰ মূল্য নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ চৰকাৰে যথেষ্ট প্ৰচেষ্টা চলাই আছে আৰু ইয়াৰ ফলত খোৱা তেলৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ১৫-২৫ টকা হ্ৰাস কৰা হৈছে।

  • Share this:
মূল্যবৃদ্ধিৰ মাজতে সাধাৰণ মানুহৰ বাবে সকাহৰ খবৰ। খোৱা তেলৰ মূল্য নিয়ন্ত্ৰণ কৰিবলৈ চৰকাৰে যথেষ্ট প্ৰচেষ্টা চলাই আছে আৰু ইয়াৰ ফলত খোৱা তেলৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ১৫-২৫ টকা হ্ৰাস কৰা হৈছে।

খোৱা তেলৰ গড় মাহিলী খুচুৰা মূল্যত গুৰুত্বপূৰ্ণ হ্ৰাস
পি.আই.বি.-ৰ মতে, মুখ্য পেকেটযুক্ত খোৱা তেলৰ গড় মাহিলী খুচুৰা মূল্য যোৱা কেইমাহমানত যথেষ্ট হ্ৰাস পাইছে। মাৰ্চ 2022-ত, পেকেট যুক্ত সৰিয়হ তেলৰ খুচুৰা মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ২০০ টকাৰ ওপৰত আছিল আৰু এতিয়া ১৭ জুলাই, ২০২২ তাৰিখে, ইয়াৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত প্ৰায় ১৮৪ টকাত উপনীত হৈছে।

পেক কৰা চয়া আৰু পাম তেলৰ মূল্যও হ্ৰাস পায়
একেদৰে, মাৰ্চ মাহত প্ৰতি লিটাৰত প্ৰায় ১৮০ টকা আৰু মে ২০২২ ত প্ৰতি লিটাৰত প্ৰায় ২০০ টকা হোৱা পেকেটযুক্ত চয়া তেলৰ মূল্য ১৭ জুলাই, ২০২২ তাৰিখে প্ৰতি লিটাৰত ১৬৬ টকালৈ হ্ৰাস পাইছিল। একে সময়তে, পেকেটযুক্ত পাম তেলৰ খুচুৰা মূল্য, যি মাৰ্চত প্ৰতি লিটাৰত প্ৰায় ১৬৫ টকা আৰু মে ২০২২ ত প্ৰতি লিটাৰত ১৭৫ টকা আছিল, ১৭ জুলাই, ২০২২ তাৰিখে প্ৰতি লিটাৰত ১৫০ টকালৈ হ্ৰাস পাইছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি