உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • Post Office Scheme| পোষ্ট অফিচৰ এই আঁচনিৰে এনেকৈ পতি–পত্নীয়ে প্ৰতিমাহে পাব ৫হাজাৰ টকা!

    Post Office Scheme| পোষ্ট অফিচৰ এই আঁচনিৰে এনেকৈ পতি–পত্নীয়ে প্ৰতিমাহে পাব ৫হাজাৰ টকা!

     Post Office ৰ এই আঁচনিত ১০হাজাৰ টকাৰে একাউণ্ট খোলা হয় আৰু প্ৰতিমাহে উপাৰ্জনৰ বাবে আপুনি চিংগল একাউণ্টত ৪.৫ লাখ টকা আৰু জইণ্ট একাউণ্টত ৯লাখ টকা বিনিয়োগ কৰিব লাগিব। ইয়াত আপুনি বাৰ্ষিক ৬.৬ শতাংশ হাৰত সুত লাভ কৰিব।

    Post Office ৰ এই আঁচনিত ১০হাজাৰ টকাৰে একাউণ্ট খোলা হয় আৰু প্ৰতিমাহে উপাৰ্জনৰ বাবে আপুনি চিংগল একাউণ্টত ৪.৫ লাখ টকা আৰু জইণ্ট একাউণ্টত ৯লাখ টকা বিনিয়োগ কৰিব লাগিব। ইয়াত আপুনি বাৰ্ষিক ৬.৬ শতাংশ হাৰত সুত লাভ কৰিব।

    Post Office ৰ এই আঁচনিত ১০হাজাৰ টকাৰে একাউণ্ট খোলা হয় আৰু প্ৰতিমাহে উপাৰ্জনৰ বাবে আপুনি চিংগল একাউণ্টত ৪.৫ লাখ টকা আৰু জইণ্ট একাউণ্টত ৯লাখ টকা বিনিয়োগ কৰিব লাগিব। ইয়াত আপুনি বাৰ্ষিক ৬.৬ শতাংশ হাৰত সুত লাভ কৰিব।

    • Share this:
    Post Office monthly income scheme| ডাকঘৰত বিনিয়োগ কৰাটো সুৰক্ষিত বুলি গণ্য কৰা হয়। মানুহে ইয়াৰ সঞ্চয় আঁচনিত বিনিয়োগ কৰি ভাল লাভ আহৰণ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ মাহেকীয়া উপাৰ্জন আঁচনিৰ অধীনত, স্বামী আৰু পত্নীয়ে যুটীয়া একাউণ্টৰ জৰিয়তে প্ৰতি মাহে নিশ্চিত উপাৰ্জন প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে। কিন্তু তাৰ বাবে, আপুনি এই আঁচনিত এককালীন পৰিমাণ জমা কৰিব লাগিব। ই যুটীয়া একাউণ্ট খোলাত সহায় কৰে য'ত একক আৰু যুটীয়া (3 জনলৈকে) একাউণ্ট খুলিব পাৰি। যাৰ পৰিপক্কতা পাঁচ বছৰৰ বাবে।

    Post Office ৰ এই আঁচনিত ১০হাজাৰ টকাৰে একাউণ্ট খোলা হয় আৰু প্ৰতিমাহে উপাৰ্জনৰ বাবে আপুনি চিংগল একাউণ্টত ৪.৫ লাখ টকা আৰু জইণ্ট একাউণ্টত ৯লাখ টকা বিনিয়োগ কৰিব লাগিব। ইয়াত আপুনি বাৰ্ষিক ৬.৬ শতাংশ হাৰত সুত লাভ কৰিব। আপোনাক পাঁচ বছৰৰ পিছত এটা বিকল্প দিয়া হয় য’ত আপুনি প্ৰিমিয়ামৰ ধন উলিয়াব পাৰে বা এই আঁচনিখন আগুৱাই নিব পাৰে।

    পতি–পত্নীয়ে এনেকৈ প্ৰতি মাহে প্ৰায় ৫,০০০ টকা উপাৰ্জন কৰিব পাৰে
    ডাকঘৰ ৰ মাহিলী উপাৰ্জন আঁচনি আপুনি প্ৰতি মাহে টকা পোৱাৰ নিশ্চয়তা থাকে। যদি স্বামী আৰু পত্নীয়ে এটা যুটীয়া একাউণ্ট খুলিছে আৰু ইয়াত একমুঠ ৯ লাখ টকা জমা কৰিছে, বছৰি ৫৯,৪০০ টকাৰ সুত ৬.৬ শতাংশ হাৰত যোগ হ’ব। এই পৰিমাণ প্ৰতিমাহে হ’ব ৪৯৫০ টকা।

    যেতিয়া সময়তকৈ আগতে একাউণ্টটো বন্ধ কৰা হয়
    যদি একাউণ্টটো খোলাৰ তাৰিখৰ পৰা ১ বছৰৰ পিছত আৰু ৩ বছৰৰ আগতে একাউণ্টটো বন্ধ কৰা হয়, মূলধনৰ ২% ৰ সমান কৰ্তন কৰা হ'ব আৰু বাকী খিনি পৰিশোধ কৰা হ'ব। যদি একাউণ্টটো খোলাৰ তাৰিখৰ ৩ বছৰ পিছত আৰু ৫ বছৰ আগতে একাউণ্টটো বন্ধ কৰা হয়, মূলধনৰ ১ শতাংশৰ সমান কৰ্তন কৰা হ'ব আৰু বাকী খিনি পৰিশোধ কৰা হ'ব।

    এই আঁচনিৰ বাবে কোন যোগ্য
    কেৱল যিকোনো ভাৰতীয় বাসিন্দাই ডাকঘৰ মাহিলী উপাৰ্জন আঁচনিত একাউণ্ট খুলিব পাৰে। ই লগতে সহায় কৰে যে ১০ বছৰৰ অধিক বয়সৰ এজন নাবালকে তেওঁৰ নামত এই একাউণ্টটো খুলিব পাৰে। আপুনি একাউণ্ট এটা খুলিবলৈ নিকটতম ডাকঘৰৰ যিকোনো এটা শাখালৈ যাব পাৰে।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    First published: