உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • FD Interest Rate: PNBএ FDৰ সুতৰ হাৰ সলনি কৰিছে, ইয়াতে জানক নতুন হাৰ ...

    FD Interest Rate: PNBএ FDৰ সুতৰ হাৰ সলনি কৰিছে, ইয়াতে জানক নতুন হাৰ ...

    ৰাজহুৱা খণ্ডৰ পঞ্জাৱ নেচনেল বেংকে (PNB) ২ কোটি টকাৰ কম ফিক্সড ডিপজিটৰ (FD) সুতৰ হাৰ সলনি ঘোষণা কৰিছে। বেঙ্কৰ এই সিদ্ধান্তৰ পিছত, আপুনি এতিয়া ৭ ৰ পৰা ৪৫ দিনত পৰিপক্ক হোৱা ফিক্সড ডিপজিটৰ ওপৰত ২.৯ শতাংশৰ পৰিৱৰ্তে ৩ শতাংশ সুতৰ হাৰ পাব।

    ৰাজহুৱা খণ্ডৰ পঞ্জাৱ নেচনেল বেংকে (PNB) ২ কোটি টকাৰ কম ফিক্সড ডিপজিটৰ (FD) সুতৰ হাৰ সলনি ঘোষণা কৰিছে। বেঙ্কৰ এই সিদ্ধান্তৰ পিছত, আপুনি এতিয়া ৭ ৰ পৰা ৪৫ দিনত পৰিপক্ক হোৱা ফিক্সড ডিপজিটৰ ওপৰত ২.৯ শতাংশৰ পৰিৱৰ্তে ৩ শতাংশ সুতৰ হাৰ পাব।

    ৰাজহুৱা খণ্ডৰ পঞ্জাৱ নেচনেল বেংকে (PNB) ২ কোটি টকাৰ কম ফিক্সড ডিপজিটৰ (FD) সুতৰ হাৰ সলনি ঘোষণা কৰিছে। বেঙ্কৰ এই সিদ্ধান্তৰ পিছত, আপুনি এতিয়া ৭ ৰ পৰা ৪৫ দিনত পৰিপক্ক হোৱা ফিক্সড ডিপজিটৰ ওপৰত ২.৯ শতাংশৰ পৰিৱৰ্তে ৩ শতাংশ সুতৰ হাৰ পাব।

    • Share this:
    ৰাজহুৱা খণ্ডৰ পঞ্জাৱ নেচনেল বেংকে (PNB) ২ কোটি টকাৰ কম ফিক্সড ডিপজিটৰ (FD) সুতৰ হাৰ সলনি ঘোষণা কৰিছে। বেঙ্কৰ এই সিদ্ধান্তৰ পিছত, আপুনি এতিয়া ৭ ৰ পৰা ৪৫ দিনত পৰিপক্ক হোৱা ফিক্সড ডিপজিটৰ ওপৰত ২.৯ শতাংশৰ পৰিৱৰ্তে ৩ শতাংশ সুতৰ হাৰ পাব। বেংকৰ নতুন হাৰ ৭ মে'ৰ পৰা কাৰ্যকৰী হৈছে।

    অৱশ্যে, ৪৬ ৰ পৰা ৯০ দিনত পৰিপক্ক হোৱা ফিক্সড ডিপজিটৰ সুতৰ হাৰত কোনো পৰিৱৰ্তন হোৱা নাই। এই সময়ছোৱাত, আপুনি কেৱল ৩.২৫% সুত পাব। একে সময়তে, ৯১ ৰ পৰা ১৭৯ দিনত পৰিপক্ক হোৱা ফিক্সড ডিপজিটে এতিয়া ৩.৮ শতাংশৰ পৰিৱৰ্তে ৪ শতাংশ সুতৰ হাৰ লাভ কৰিব।

    ১৮০ দিনৰ পৰা ১ বছৰতকৈ কম সময়ৰ বাবে পৰিপক্ক হোৱা স্থিৰ জমাৰ সুতৰ হাৰ ৪.৪ শতাংশৰ পৰা ৪.৫ শতাংশলৈ ১০ বেছিছ পইণ্ট বৃদ্ধি কৰা হৈছে। একেদৰে, ১ বছৰৰ পৰা ২ বছৰৰ ভিতৰত ম্যাদপুৰ্তিৰ বাকেটটোৱে এতিয়া ৫ শতাংশৰ পৰিৱৰ্তে  ৫.১শতাংশ হাৰত সুত পাব। ২ বছৰ আৰু ৩ বছৰতকৈ অধিক সময়ৰ বাবে পৰিপক্ক হোৱা বেংকত জমাৰ সুতৰ হাৰ ৫.১ শতাংশত স্থিৰ হৈ আছে। একেদৰে, ৩ ৰ পৰা ১০ বছৰৰ ভিতৰত পৰিপক্ক হোৱা স্থিৰ জমাৰ সূতৰ হাৰ ৫.২৫ শতাংশত স্থিৰ হৈ আছে। পিএনবিয়ে ৭ ৰ পৰা ১৪ দিনত পৰিপক্ক হোৱা স্থিৰ জমাৰ ওপৰত ৩ শতাংশ সুতৰ হাৰ আগবঢ়াইছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: