• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Pension পাবলৈ ৬০ বছৰ বা বৃদ্ধ বয়সলৈ অপেক্ষা কৰিব নালাগে ! ৪০ বছৰ বয়সৰ পৰা পাব প্ৰতিমাহে Pension !

Pension পাবলৈ ৬০ বছৰ বা বৃদ্ধ বয়সলৈ অপেক্ষা কৰিব নালাগে ! ৪০ বছৰ বয়সৰ পৰা পাব প্ৰতিমাহে Pension !

পেঞ্চন পাবলৈ আপুনি আৰু ৬০ বছৰ অপেক্ষা কৰিব নালাগে। দৰাচলতে, ভাৰতীয় জীৱন বীমা নিগমে শেহতীয়াকৈ এক বৃহৎ আঁচনি সৰল পেঞ্চন যোজনা (Saral Pension Yojana) আৰম্ভ কৰিছে।

পেঞ্চন পাবলৈ আপুনি আৰু ৬০ বছৰ অপেক্ষা কৰিব নালাগে। দৰাচলতে, ভাৰতীয় জীৱন বীমা নিগমে শেহতীয়াকৈ এক বৃহৎ আঁচনি সৰল পেঞ্চন যোজনা (Saral Pension Yojana) আৰম্ভ কৰিছে।

পেঞ্চন পাবলৈ আপুনি আৰু ৬০ বছৰ অপেক্ষা কৰিব নালাগে। দৰাচলতে, ভাৰতীয় জীৱন বীমা নিগমে শেহতীয়াকৈ এক বৃহৎ আঁচনি সৰল পেঞ্চন যোজনা (Saral Pension Yojana) আৰম্ভ কৰিছে।

  • Share this:
পেঞ্চন পাবলৈ আপুনি আৰু ৬০ বছৰ অপেক্ষা কৰিব নালাগে। দৰাচলতে, ভাৰতীয় জীৱন বীমা নিগমে শেহতীয়াকৈ এক বৃহৎ আঁচনি সৰল পেঞ্চন যোজনা (Saral Pension Yojana) আৰম্ভ কৰিছে। এইটো এটা একক প্ৰিমিয়াম আঁচনি। এই আঁচনিখন গ্ৰহণ কৰোঁতে, আপুনি কেৱল এবাৰহে প্ৰিমিয়াম পৰিশোধ কৰিব লাগিব আৰু তাৰ পিছত আপুনি আপোনাৰ বাকী জীৱনৰ বাবে পেঞ্চন প্ৰাপ্ত কৰা অব্যাহত ৰাখিব। আঁচনিখন ১ জুলাইৰ পৰা আৰম্ভ হৈছে।

সৰল পেঞ্চন আঁচনি লোৱাৰ ২ টা উপায়

একক জীৱন - আঁচনিখন এজন ব্যক্তিৰ নামত হ'ব, অৰ্থাৎ, এই পেঞ্চন আঁচনিখন এজন ব্যক্তিৰ সৈতে সংযুক্ত কৰা হ'ব। পেঞ্চনাৰসকলে জীয়াই থকালৈকে পেঞ্চন লাভ কৰি থাকিব। তাৰ পিছত নমিনীয়ে আধাৰ প্ৰিমিয়াম লাভ কৰিব।

যুটীয়া জীৱন - আঁচনিখনত স্বামী আৰু পত্নী দুয়োৰে কভাৰেজ আছে। ইয়াত, যি দীঘলীয়া সময়ৰ বাবে জীয়াই থাকে, তেওঁ পেঞ্চন লাভ কৰে। যেতিয়া দুয়োজন নাথাকে, মনোনীত ব্যক্তিয়ে আধাৰ মূল্য পাব।



সৰল পেঞ্চন যোজনাৰ বিশেষত্বসমূহ
>> বীমা কৰোতাজনে আঁচনিখন লোৱাৰ লগে লগে তেওঁৰ পেঞ্চন আৰম্ভ কৰিব।
>> এতিয়া এইটো আপোনাৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰিব যে পেঞ্চনৰ প্ৰয়োজন প্ৰতি মাহে বা তিনিমাহত, আধা বাৰ্ষিক বা বাৰ্ষিক। আপুনি নিজেই এই বিকল্পবোৰ বাছনি কৰিব লাগিব।
>> এই পেঞ্চন আঁচনিবোৰ অনলাইন আৰু অফলাইন দুয়োধৰণে লাভ কৰিব পাৰে।
>> আঁচনিখন বছৰি নিম্নতম ১২ হাজাৰ টকা হ'ব লাগিব। সৰ্বাধিক বিনিয়োগৰ কোনো সীমা নাই।
>> এই আঁচনিখন ৪০ ৰ পৰা ৮০ বছৰলৈকে মানুহৰ বাবে।
>> আঁচনিৰ গ্ৰাহকে এই আঁচনিত আঁচনিখন আৰম্ভ হোৱাৰ তাৰিখৰ পৰা ৬ মাহৰ পিছত যিকোনো সময়তে ঋণ লাভ কৰিব।
Published by:Kokil Sarma
First published: