உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • Paytmৰ শ্বেয়াৰ ইমান নিম্ন, মঙলবাৰেও নহ'ল মংগল ! বিনিয়োগকাৰীসকলে সপোনতো ভবা নাছিল এনে হ'ব বুলি ...

    Paytmৰ শ্বেয়াৰ ইমান নিম্ন, মঙলবাৰেও নহ'ল মংগল ! বিনিয়োগকাৰীসকলে সপোনতো ভবা নাছিল এনে হ'ব বুলি ...

    Paytm Share Price :মঙলবাৰে পেটিএমৰ ষ্টকৰ বাবে এটা অশুভ দিন হিচাপে প্ৰমাণিত হৈছিল। আজি, ষ্টকটো প্ৰথমবাৰৰ বাবে ৬০০ টকাৰ তললৈ হ্ৰাস পাইছে আৰু নেচনেল ষ্টক এক্সচেঞ্জত ৫৯২.৪৫ টকাত বন্ধ হৈছে।

    Paytm Share Price :মঙলবাৰে পেটিএমৰ ষ্টকৰ বাবে এটা অশুভ দিন হিচাপে প্ৰমাণিত হৈছিল। আজি, ষ্টকটো প্ৰথমবাৰৰ বাবে ৬০০ টকাৰ তললৈ হ্ৰাস পাইছে আৰু নেচনেল ষ্টক এক্সচেঞ্জত ৫৯২.৪৫ টকাত বন্ধ হৈছে।

    Paytm Share Price :মঙলবাৰে পেটিএমৰ ষ্টকৰ বাবে এটা অশুভ দিন হিচাপে প্ৰমাণিত হৈছিল। আজি, ষ্টকটো প্ৰথমবাৰৰ বাবে ৬০০ টকাৰ তললৈ হ্ৰাস পাইছে আৰু নেচনেল ষ্টক এক্সচেঞ্জত ৫৯২.৪৫ টকাত বন্ধ হৈছে।

    • Share this:
    মঙলবাৰে পেটিএমৰ ষ্টকৰ বাবে এটা অশুভ দিন হিচাপে প্ৰমাণিত হৈছিল। আজি, ষ্টকটো প্ৰথমবাৰৰ বাবে ৬০০ টকাৰ তললৈ হ্ৰাস পাইছে আৰু নেচনেল ষ্টক এক্সচেঞ্জত ৫৯২.৪৫ টকাত বন্ধ হৈছে। কোনো বিনিয়োগকাৰীয়ে ভাবিব নোৱাৰিলে যে পেটিএমৰ ষ্টক ইমান হ্ৰাস পাব।

    ডিজিটেল পেমেণ্ট ফাৰ্ম পেটিএমৰ মূল কোম্পানী ৱান৯৭ কমিউনিকেশ্বনছৰ শ্বেয়াৰ মঙলবাৰে ১২ শতাংশতকৈও অধিক হ্ৰাস পাইছে। যদি আমি এতিয়ালৈকে ইয়াৰ তালিকাভুক্তিৰ পৰা হ্ৰাস হোৱাৰ কথা কওঁ, তেনেহ'লে ই বিনিয়োগকাৰীসকলক এক ভয়ংকৰ ধৰণে অসুবিধাত পেলাইছে। নেচনেল ষ্টক এক্সচেঞ্জত ১৯৫৫ টকাত তালিকাভুক্ত ষ্টকবৰ্তমান ৫৯২ টকাত আছে। প্ৰতিদিনে ই ইয়াৰ নতুন নিম্নতা সৃষ্টি কৰি আছে।

    Paytm কৈছে যে ই ব্যৱসায়ক প্ৰভাৱিত নকৰিব
    পেটিএমৰ শ্বেয়াৰত নিৰন্তৰ বিক্ৰীৰ চাপ এনে এটা সময়ত আহিছে যেতিয়া আৰবিআইয়ে পেটিএম পেমেণ্ট বেংকক নতুন গ্ৰাহক লোৱাৰ পৰা বাধা দিছে। বেংকিং নিয়ন্ত্ৰকে ইয়াৰ আইটি প্ৰণালীৰ এক ব্যাপক অডিটৰ নিৰ্দেশ দিছে। আৰবিআইয়ে ৱান৯৭ কমিউনিকেশ্বনৰ পেমেণ্ট বেংকত লক্ষ্য কৰা "ভৌতিক" পৰ্যৱেক্ষক উদ্বেগৰ বিষয়ে (Supervisory Concerns) বিৱৰণ নিদিয়াকৈ উল্লেখ কৰিছে।

    পেটিএমে কৈছে যে কোম্পানীটোৱে আৰ.বি.আই.-ৰ নিৰ্দেশনা পালন কৰিবলৈ তাৎক্ষণিক পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰি আছে, যাৰ ভিতৰত আছে এজন আই.টি. অডিটৰ নিযুক্ত কৰা। ডিজিটেল পৰিশোধ কোম্পানীটোৱে বিশ্বাস কৰে যে নিষেধাজ্ঞাটোৱে ইয়াৰ সামগ্ৰিক ব্যৱসায়ত কোনো গুৰুত্বপূৰ্ণ প্ৰভাৱ পেলাব নোৱাৰে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: