• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Paytm Postpaid: উৎসৱৰ বতৰত হাত খুলি বজাৰ কৰক, পেমেণ্ট কৰক এমাহ পিছত

Paytm Postpaid: উৎসৱৰ বতৰত হাত খুলি বজাৰ কৰক, পেমেণ্ট কৰক এমাহ পিছত

ডিজিটেল পেমেণ্ট আৰু বিত্তীয় সেৱা কোম্পানী Paytmএও এতিয়া 'বাই নাও পে লেটাৰ' সুবিধা আগবঢ়াইছে। কোম্পানীটোৱে সেৱাটোৰ নাম পেটিএম পোষ্টপেইড (Paytm Postpaid) দিছে।

ডিজিটেল পেমেণ্ট আৰু বিত্তীয় সেৱা কোম্পানী Paytmএও এতিয়া 'বাই নাও পে লেটাৰ' সুবিধা আগবঢ়াইছে। কোম্পানীটোৱে সেৱাটোৰ নাম পেটিএম পোষ্টপেইড (Paytm Postpaid) দিছে।

ডিজিটেল পেমেণ্ট আৰু বিত্তীয় সেৱা কোম্পানী Paytmএও এতিয়া 'বাই নাও পে লেটাৰ' সুবিধা আগবঢ়াইছে। কোম্পানীটোৱে সেৱাটোৰ নাম পেটিএম পোষ্টপেইড (Paytm Postpaid) দিছে।

  • Share this:
দেশৰ বহু কোম্পানীয়ে 'বাই নাও পে লেটাৰ' (Buy Now Pay Later) সেৱা আগবঢ়াই আছে। এই ধাৰণাটো ক্ৰমান্বয়ে জনপ্ৰিয় হৈ পৰিছে। এই সূত মুক্ত ঋণ সুবিধাৰ অধীনত আপুনি যিকোনো সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰিব পাৰে আৰু কেইদিনমানৰ পিছত মূল্য পৰিশোধ কৰিব পাৰে। ডিজিটেল পেমেণ্ট আৰু বিত্তীয় সেৱা কোম্পানী Paytmএও এতিয়া 'বাই নাও পে লেটাৰ' সুবিধা আগবঢ়াইছে। কোম্পানীটোৱে সেৱাটোৰ নাম পেটিএম পোষ্টপেইড (Paytm Postpaid) দিছে। পেটিএম পোষ্টপেইডে ইয়াৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলক প্ৰ'ফাইল অনুসৰি ক্ৰেডিট সীমা প্ৰদান কৰে। ব্যৱহাৰকাৰীসকলে ক্ৰেডিট সীমাৰ ভিতৰত ব্যয় কৰিব পাৰে আৰু এমাহত পৰিশোধ কৰিব পাৰে।

আপুনি ৰিচাৰ্জ, বিল পৰিশোধ বা বজাৰ আদিৰ বাবে পেটিএম এপত Paytm পোষ্টপেইড সেৱা ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে। তাৎপৰ্যপূৰ্ণভাৱে, Paytm পোষ্টপেইড ব্যৱহাৰকাৰীসকলে  গ্ৰোচাৰী দোকানতো ক্ৰয় কৰিব পাৰে।

Paytm Postpaid কেনেকৈ সক্ৰিয় কৰিব

যদি আপুনি পেটিএম পোষ্টপেইড সেৱাৰ বাবে যোগ্য, আপুনি তলৰ প্ৰক্ৰিয়াটো অনুসৰণ কৰি পেটিএম পোষ্টপেইড সেৱা সক্ৰিয় কৰিব পাৰে।

> Paytm এপটো আপডেট কৰক আৰু একাউণ্টত লগ ইন কৰক।

>> হোম পেজে ঋণ আৰু ক্ৰেডিট কাৰ্ড শাখাত Paytm Postpaidৰ বিকল্প দেখুৱাইছে। এপটো অনুসন্ধান কৰিলে আপোনাক Paytm Postpaidৰ বিকল্পও দিয়ে।
>> তাৰ পিছত Paytm Postpaidৰ আইকনত ক্লিক কৰক।
>> তাৰ পিছত কেৱাইচি (KYC) সম্পূৰ্ণ কৰক। কেৱাইচিৰ সমগ্ৰ প্ৰক্ৰিয়াটো ডিজিটেল।
>> কেৱাইচি প্ৰক্ৰিয়া সম্পূৰ্ণ কৰাৰ পিছত আপোনাৰ Paytm Postpaidৰ সেৱা সক্ৰিয় কৰা হ'ব।
Published by:Manjumoni Borah
First published: