உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • Paytm Share News: বিনিয়োগকাৰীসকলৰ বেদনা হ্ৰাস হোৱা নাই, আজি ষ্টকে নিম্নতমৰ অভিলেখ গঢ়িছে ...

    Paytm Share News: বিনিয়োগকাৰীসকলৰ বেদনা হ্ৰাস হোৱা নাই, আজি ষ্টকে নিম্নতমৰ অভিলেখ গঢ়িছে ...

    বুধবাৰে পেটিএমৰ ষ্টক পুনৰ হ্ৰাস পাইছে আৰু ই এটা নতুন নিম্নতম অভিলেখ কৰিছে। মূল কোম্পানী ৱান97 কমিউনিকেশ্বনে (One97 Communications) এক্সচেঞ্জ পৰিষ্কাৰ কৰাৰ পিছতো ষ্টকটো ইণ্ট্ৰাডেত ৫% লৈকে হ্ৰাস পাইছে।

    বুধবাৰে পেটিএমৰ ষ্টক পুনৰ হ্ৰাস পাইছে আৰু ই এটা নতুন নিম্নতম অভিলেখ কৰিছে। মূল কোম্পানী ৱান97 কমিউনিকেশ্বনে (One97 Communications) এক্সচেঞ্জ পৰিষ্কাৰ কৰাৰ পিছতো ষ্টকটো ইণ্ট্ৰাডেত ৫% লৈকে হ্ৰাস পাইছে।

    বুধবাৰে পেটিএমৰ ষ্টক পুনৰ হ্ৰাস পাইছে আৰু ই এটা নতুন নিম্নতম অভিলেখ কৰিছে। মূল কোম্পানী ৱান97 কমিউনিকেশ্বনে (One97 Communications) এক্সচেঞ্জ পৰিষ্কাৰ কৰাৰ পিছতো ষ্টকটো ইণ্ট্ৰাডেত ৫% লৈকে হ্ৰাস পাইছে।

    • Share this:
    বুধবাৰে পেটিএমৰ ষ্টক পুনৰ হ্ৰাস পাইছে আৰু ই এটা নতুন নিম্নতম অভিলেখ কৰিছে। মূল কোম্পানী ৱান97 কমিউনিকেশ্বনে (One97 Communications) এক্সচেঞ্জ পৰিষ্কাৰ কৰাৰ পিছতো ষ্টকটো ইণ্ট্ৰাডেত ৫% লৈকে হ্ৰাস পাইছে। বুধবাৰে, পেটিএমৰ ষ্টকে ৫৬২ টকাৰ উচ্চতা তৈয়াৰ কৰে আৰু তাৰ পৰা ই ৫২১.২০ টকাৰ অভিলেখ নিম্নতমলৈ হ্ৰাস পায়। ষ্টকটো এনএছইত ৫২৪.৩০ টকাত বন্ধ হৈছিল।

    ৱান97 কমিউনিকেশ্বনে ইয়াৰ শ্বেয়াৰৰ মূল্যৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰতম্য সম্পৰ্কে এক প্ৰশ্নৰ উত্তৰত এক্সচেঞ্জটোক কৈছে: "কোম্পানীটোৱে জনাব বিচাৰে যে ইয়াৰ বাণিজ্যিক আন্তঃগাঁথনি শক্তিশালী, যিটো আগৰ আৰ্নিং ৰিলিজত ৪ ফেব্ৰুৱাৰী, ২০২২ তাৰিখে দেখুওৱা হৈছিল।"

    কোম্পানীটোৱে কৈছে যে আজিৰ তাৰিখলৈকে, এনে কোনো তথ্য/ঘোষণা নাই যি, কোম্পানীৰ শ্বেয়াৰৰ মূল্য/ভলিউম আচৰণৰ ওপৰত প্ৰভাৱ পেলায় আৰু যিটো ষ্টক এক্সচেঞ্জক জনোৱা হোৱা নাই।

    যোৱা এমাহত, বি.এছ.ই. চেঞ্চেক্সত ১ শতাংশ বৃদ্ধিৰ তুলনাত ষ্টক ৩৫ শতাংশ হ্ৰাস পাইছে। ষ্টকটো ইয়াৰ প্ৰতি শ্বেয়াৰত ২,১৫০ টকাৰ ইছ্যু মূল্যৰ পৰা ৭৫ শতাংশ হ্ৰাস পাইছে। ই আন্তঃ-দিন বাণিজ্যত তালিকাভুক্ত হোৱাৰ দিনা অৰ্থাৎ ১৮ নৱেম্বৰ, ২০২১ তাৰিখে ১৯৬১.০৫ টকাৰ অভিলেখ উচ্চতাত উপনীত হৈছিল, কিন্তু তালিকাভুক্ত কৰাৰ পিছত ই ইয়াৰ ইছ্যু মূল্য স্পৰ্শ কৰাত ব্যৰ্থ হৈছে।

    নেতিবাচক বাতৰিবোৰে বেয়া প্ৰভাৱ পেলাইছে
    নিৰন্তৰ নেতিবাচক বাতৰিৰ বাবে, পেটিএমৰ বজাৰ মূল্য যথেষ্ট হ্ৰাস পাইছে। ভাৰতীয় ৰিজাৰ্ভ বেঙ্কে ১১ মাৰ্চ, ২০২২ তাৰিখে পেটিএম পেমেণ্টবেঙ্কক (পিপিবিএল) কিছুমান পৰ্যৱেক্ষক উদ্বেগৰ বাবে তাৎক্ষণিক ভাৱে নতুন গ্ৰাহক অন্তৰ্ভুক্ত কৰাত বাধা দিছিল। পিপিবিএলে ভাৰতৰ ডিজিটেল পেমেণ্ট জায়ান্ট পেটিএমৰ বাবে লেনদেন প্ৰক্ৰিয়া কৰে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: