• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Network18: তৃতীয় ত্ৰৈমাসিকত সৰ্বাধিক লাভ অৰ্জনেৰে অভিলেখ নেটৱৰ্ক ১৮ মিডিয়াৰ

Network18: তৃতীয় ত্ৰৈমাসিকত সৰ্বাধিক লাভ অৰ্জনেৰে অভিলেখ নেটৱৰ্ক ১৮ মিডিয়াৰ

নেটৱৰ্ক ১৮ মিডিয়াৰ ৰাজহ প্ৰতিবছৰে ৪১ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে। যোৱা তিনি মাহৰ বাবে অপাৰেটিং মাৰ্জিন হৈছে ২১.২ শতাংশ।

নেটৱৰ্ক ১৮ মিডিয়াৰ ৰাজহ প্ৰতিবছৰে ৪১ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে। যোৱা তিনি মাহৰ বাবে অপাৰেটিং মাৰ্জিন হৈছে ২১.২ শতাংশ।

নেটৱৰ্ক ১৮ মিডিয়াৰ ৰাজহ প্ৰতিবছৰে ৪১ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে। যোৱা তিনি মাহৰ বাবে অপাৰেটিং মাৰ্জিন হৈছে ২১.২ শতাংশ।

  • Share this:
নেটৱৰ্ক ১৮ মিডিয়া এণ্ড ইনভেষ্টমেণ্টছে (Network 18) তৃতীয় কোৱাৰ্টাৰলী অপাৰেটিং প্ৰফিটেৰে অভিলেখ সৃষ্টি কৰিছে।  নেটৱৰ্ক ১৮ মিডিয়া এণ্ড ইনভেষ্টমেণ্টছে ৩১ ডিচেম্বৰ, ২০২১ তাৰিখে সমাপ্ত হোৱা তৃতীয় তিনি মাহৰ বাবে ত্ৰৈমাসিক ফলাফল (Quarterly Results) ঘোষণা কৰিছে। Network 18 মিডিয়াই টিভি, ডিজিটেল আৰু মনোৰঞ্জনত বৃহৎ উন্নতি কৰিছে। Network 18 মিডিয়া আৰু ইনভেষ্টমেণ্টৰ ত্ৰৈমাসিক ৰাজহৰ পৰিমাণ হৈছে ১৬৫৭ কোটি টকা, যি এক চতুৰ্থাংশত সৰ্বাধিক। উল্লেখ্য, Network 18 মিডিয়া আৰু বিনিয়োগ ৰাজহ প্ৰতি বছৰে প্ৰায় ১৬.৫ শতাংশ বৃদ্ধি হৈ আছে।

Network 18 মিডিয়া আৰু বিনিয়োগ কৰৰ বাহিৰে কোৱাৰ্টাৰলী অপাৰেটিং প্ৰফিট ৩৩৭ কোটি টকা। নেটৱৰ্ক ১৮ মিডিয়া আৰু ইনভেষ্টমেণ্টৰ কোৱাৰ্টাৰলী অপাৰেটিং টেক্সৰ পৰিমাণ প্ৰায় ৩১ শতাংশ। Network 18 মিডিয়াৰ ডিজিটেল বিজ্ঞাপন আৰু ডিজিটেল সংবাদ শাখা ধুমুহাৰ গতিত আগবাঢ়িছে, যাৰ ফলত ইয়াৰ লাভৰ পৰিমাণ বৃদ্ধি পাইছে। আৰ্থিক বৰ্ষ ২০২০ৰ তুলনাত ইয়াৰ ডিজিটেল এডৰ ৰেভিনিউ প্ৰায় দুগুণ হৈছে।

২০২১ বিত্তীয় বৰ্ষত নেটৱৰ্ক ১৮ মিডিয়াৰ বিজ্ঞাপন ৰাজহ বহুত ভাল। নেটৱৰ্ক ১৮ মিডিয়াৰ ডিজিটেল নিউজে এই ৰাজহ বৃদ্ধি কৰাত সহায় কৰিছে। নেটৱৰ্ক ১৮ মিডিয়াই প্ৰতিবেদন দিয়ে যে ই ইয়াৰ ডিজিটেল সংবাদ কভাৰেজ সম্প্ৰসাৰিত কৰিব বিচাৰে আৰু ইয়াক ডিজিটেল ইউনিভাৰ্ছ ৰূপে পৰিচিত কৰিব বিচাৰে। নেটৱৰ্ক ১৮ মিডিয়াৰ ৰাজহ প্ৰতিবছৰে ৪১ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে। যোৱা তিনি মাহৰ বাবে অপাৰেটিং মাৰ্জিন হৈছে ২১.২ শতাংশ। ইয়াৰ পৰা এইটো স্পষ্ট যে নেটৱৰ্ক ১৮ মিডিয়াৰ বিকাশৰ প্ৰক্ৰিয়াত আগবাঢ়ি আছে।

টিভি ১৮ৰ অধ্যক্ষ আদিল জয়নুলভায়ে (Adil Zainulbhai) কয়, "আমি এটা শক্তিশালী মিডিয়া ব্ৰেণ্ড সৃষ্টি কৰিছো। আমাৰ লক্ষ্য হৈছে ভাৰতৰ দৰ্শকসকলক উন্নত সমল প্ৰদান কৰা। যিটোৱে আমাক এটা উপযুক্ত মিডিয়া ব্ৰেণ্ড নিৰ্মাণত সহায় কৰিছে। একে সময়তে, আমাৰ লক্ষ্য হৈছে শ্বেয়াৰধাৰকসকলক গুৰুত্ব দিয়া। এই কথা মনত ৰাখি আমি ভৱিষ্যতৰ দিশে আগবাঢ়িম। আমাৰ মূল লক্ষ্য হৈছে ভাৰতত এক শক্তিশালী আৰু নিৰ্ভৰযোগ্য মাধ্যম হিচাপে নিজকে প্ৰতিষ্ঠা কৰা। "
Published by:Gautam Barman
First published: