• Home
  • »
  • News
  • »
  • business
  • »
  • Amul গাখীৰৰ মূল্য পুনৰ বাঢ়িব নেকি ? কোম্পানীৰ এমডি আৰ এছ সোধীয়ে কি ক'লে ?

Amul গাখীৰৰ মূল্য পুনৰ বাঢ়িব নেকি ? কোম্পানীৰ এমডি আৰ এছ সোধীয়ে কি ক'লে ?

Amul ব্ৰেণ্ডৰ অধীনত গাখীৰ মাৰ্কেটিং কৰা সংগঠন গুজৰাট সমবায় গাখীৰ বিপণন ফেডাৰেচনৰ (GCMMF), অদূৰ ভৱিষ্যতে দেশত গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ কোনো পৰিকল্পনা নাই।

Amul ব্ৰেণ্ডৰ অধীনত গাখীৰ মাৰ্কেটিং কৰা সংগঠন গুজৰাট সমবায় গাখীৰ বিপণন ফেডাৰেচনৰ (GCMMF), অদূৰ ভৱিষ্যতে দেশত গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ কোনো পৰিকল্পনা নাই।

Amul ব্ৰেণ্ডৰ অধীনত গাখীৰ মাৰ্কেটিং কৰা সংগঠন গুজৰাট সমবায় গাখীৰ বিপণন ফেডাৰেচনৰ (GCMMF), অদূৰ ভৱিষ্যতে দেশত গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ কোনো পৰিকল্পনা নাই।

  • Share this:
Amul ব্ৰেণ্ডৰ অধীনত গাখীৰ মাৰ্কেটিং কৰা সংগঠন গুজৰাট সমবায় গাখীৰ বিপণন ফেডাৰেচনৰ (GCMMF), অদূৰ ভৱিষ্যতে দেশত গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ কোনো পৰিকল্পনা নাই। জিচিএমএমএফৰ পৰিচালনা সঞ্চালক আৰ এছ সোধীয়ে কয়।

জিচিএমএমএফে মুখ্যতঃ গুজৰাট, দিল্লী-এনচিআৰ, পশ্চিম বংগ আৰু মুম্বাইৰ বজাৰত গাখীৰ বিক্ৰী কৰে। সমবায় প্ৰতিষ্ঠানটোৱে প্ৰতিদিনে ১৫০ লাখ লিটাৰৰ অধিক গাখীৰ বিক্ৰী কৰে, যাৰ ভিতৰত দিল্লী-এনচিআৰত প্ৰায় ৪০ লাখ লিটাৰ বিক্ৰী হয়।

শেহতীয়াকৈ, মাদাৰ ডেইৰীয়ে গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰিছে।
এই সপ্তাহৰ আৰম্ভণিতে, মাদাৰ ডেইৰীয়ে দিল্লী-এনচিআৰ বজাৰত ফুল-ক্ৰীম গাখীৰৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত ১ টকা আৰু টোকেন গাখীৰৰ মূল্য প্ৰতি লিটাৰত 2 টকা বৃদ্ধি কৰিছিল।

বৰ্তমান আমুল গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ কোনো পৰিকল্পনা নাই
মাদাৰ ডেইৰীয়ে গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ পিছত জিচিএমএমএফৰ গাখীৰৰ মূল্য বৃদ্ধি কৰাৰ কোনো পৰিকল্পনা আছে নেকি বুলি সোধাত সোধীয়ে কয় যে অদূৰ ভৱিষ্যতে কোনো পৰিকল্পনা নাই। তেওঁ আৰু কয় যে অক্টোবৰত খুচুৰা মূল্য বৃদ্ধিৰ পিছত ব্যয়ত বিশেষ বৃদ্ধি হোৱা নাই।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি