உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • Hover Electric Scooter: পেট্ৰ'লৰ খৰছ নাই, চলাবলৈ নালাগে লাইচেঞ্চ ! নিশ্চিন্তমনে চলাব পাৰিব এই বিশেষ স্কুটাৰখন, দামো বেছি নহয় ...

    Hover Electric Scooter: পেট্ৰ'লৰ খৰছ নাই, চলাবলৈ নালাগে লাইচেঞ্চ ! নিশ্চিন্তমনে চলাব পাৰিব এই বিশেষ স্কুটাৰখন, দামো বেছি নহয় ...

    Korit Electric নামৰ এটা ষ্টাৰ্ট-আপে Hover ইলেক্ট্ৰিক স্কুটাৰ মুকলি কৰিছে। ইয়াক বিদ্যালয় আৰু মহাবিদ্যালয়ৰ শিক্ষাৰ্থীসকলক লক্ষ্য কৰি প্ৰস্তুত কৰা হৈছে। ইয়াক চলাবলৈ আপোনাক অনুজ্ঞাপত্ৰৰ প্ৰয়োজন নাই।

    Korit Electric নামৰ এটা ষ্টাৰ্ট-আপে Hover ইলেক্ট্ৰিক স্কুটাৰ মুকলি কৰিছে। ইয়াক বিদ্যালয় আৰু মহাবিদ্যালয়ৰ শিক্ষাৰ্থীসকলক লক্ষ্য কৰি প্ৰস্তুত কৰা হৈছে। ইয়াক চলাবলৈ আপোনাক অনুজ্ঞাপত্ৰৰ প্ৰয়োজন নাই।

    Korit Electric নামৰ এটা ষ্টাৰ্ট-আপে Hover ইলেক্ট্ৰিক স্কুটাৰ মুকলি কৰিছে। ইয়াক বিদ্যালয় আৰু মহাবিদ্যালয়ৰ শিক্ষাৰ্থীসকলক লক্ষ্য কৰি প্ৰস্তুত কৰা হৈছে। ইয়াক চলাবলৈ আপোনাক অনুজ্ঞাপত্ৰৰ প্ৰয়োজন নাই।

    • Share this:
    ভাৰতত বৈদ্যুতিক বাহনৰ চাহিদা যোৱা কেইবছৰমানত বহুগুণে বৃদ্ধি পাইছে। বহুলোকে অনুমান কৰিছে যে এই বাহনখন অনাগত সময়ত সকলোৰে বাবে প্ৰথম পছন্দ হ'ব। বৈদ্যুতিক বাহন ইতিমধ্যে ভাৰতত ট্ৰেণ্ডিং হৈ আছে। এই প্ৰৱণতাত যোগ দিয়া হৈছে আন এটা ট্ৰেণ্ডি বৈদ্যুতিক স্কুটাৰ।

    Korit Electric নামৰ এটা ষ্টাৰ্ট-আপে Hover ইলেক্ট্ৰিক স্কুটাৰ মুকলি কৰিছে। এই স্কুটাৰৰ চেহেৰা আনবোৰতকৈ বহুত বেলেগ। ইয়াক বিদ্যালয় আৰু মহাবিদ্যালয়ৰ শিক্ষাৰ্থীসকলক লক্ষ্য কৰি প্ৰস্তুত কৰা হৈছে। ইয়াক চলাবলৈ আপোনাক অনুজ্ঞাপত্ৰৰ প্ৰয়োজন নাই। এই স্কুটাৰখন কোনো ফ্ৰিল অবিহনে তৈয়াৰ কৰা হৈছে। কেৱল ফ্ৰেম ব্যৱহাৰ কৰা হৈছে। এই স্কুটাৰৰ টায়াৰ বহল। ফলস্বৰূপে, এক সম্পূৰ্ণ বেলেগ চেহেৰা প্ৰাপ্ত কৰিছে।

    শিক্ষাৰ্থীসকলৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ বিকল্প হ'ব পাৰে-

    হোভাৰ বৈদ্যুতিক স্কুটাৰখন প্ৰাথমিকভাৱে শিক্ষাৰ্থীসকলক লক্ষ্য কৰি মুকলি কৰা হৈছে। এই স্কুটিৰ সৰ্বাধিক গতি হৈছে ২৫ কিমি/ঘণ্টা। এই কাৰণে, ইয়াক চলাবলৈ কোনো অনুজ্ঞাপত্ৰৰ প্ৰয়োজন নাই। এই বৈদ্যুতিক স্কুটাৰখন ১৫-১৮ বছৰ বয়সৰ কিশোৰসকলৰ বাবে ডিজাইন কৰা হৈছে।



    স্কুটাৰখন 25 AH ৰিচাৰ্জেবল লিথিয়াম-আয়ন বেটাৰিৰ সৈতে আহিব। এই স্কুটাৰে ৩ ছেকেণ্ডত ০-২৫ কিমি/ঘণ্টাৰ গতি বৃদ্ধি কৰিব পাৰে। কোম্পানীটোৱে দাবী কৰে যে সম্পূৰ্ণ চাৰ্জ হোৱাৰ পিছত, ই-স্কুটাৰে ১১০ কিলোমিটাৰ পৰ্যন্ত পৰিসৰ আগবঢ়াব পাৰে।

    বৈশিষ্ট্য আৰু মূল্য -

    কোৰিট ইলেক্ট্ৰিককৈ কৈছে যে হোভাৰ ইলেক্ট্ৰিক স্কুটাৰৰ সৈতে স্মাৰ্টফোনটো সংযোগ কৰিব পাৰি। সন্মুখত টেলিস্কোপিক ফৰ্ক আৰু পিছফালে স্প্ৰিং চাচপেনশ্বন এটা আৰামদায়ক যাত্ৰাৰ বাবে দিয়া হৈছে। ব্ৰেকিং কৰাৰ ক্ষেত্ৰত, সন্মুখ আৰু পিছৰ চকাবোৰক ক্ৰমান্বয়ে ২০০ মিমি আৰু ১৮০ মিমি ডিস্ক ব্ৰেক দিয়া হৈছে। হোভাৰ ইভিৰ মূল্য ৮৪,৯৯৯ টকা আৰু গ্ৰাহকসকলে ইয়াক ১৫,০০০ টকাৰ টোকেন মানীৰে বুক কৰিব পাৰে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: