உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • business
    • »
    • Network18ৰ বিত্তীয় বৰ্ষৰ চতুৰ্থটো ত্ৰিমাসিকৰ ফলাফল, বাৰ্ষিক ভিত্তিত মুঠ লাভ ৫৮ শতাংশ বৃদ্ধি হৈ হৈছে ৬১.৬ কোটি টকা

    Network18ৰ বিত্তীয় বৰ্ষৰ চতুৰ্থটো ত্ৰিমাসিকৰ ফলাফল, বাৰ্ষিক ভিত্তিত মুঠ লাভ ৫৮ শতাংশ বৃদ্ধি হৈ হৈছে ৬১.৬ কোটি টকা

    Network18 Q4: ডিজিটেল সংবাদ ব্যৱসায়ৰ ক্ষেত্ৰখন মাৰ্চত সমাপ্ত হোৱা ত্ৰিমাসিকত নেটৱৰ্ক ১৮ মিডিয়াৰ বাবে আটাইতকৈ বিশেষ আছিল।

    Network18 Q4: ডিজিটেল সংবাদ ব্যৱসায়ৰ ক্ষেত্ৰখন মাৰ্চত সমাপ্ত হোৱা ত্ৰিমাসিকত নেটৱৰ্ক ১৮ মিডিয়াৰ বাবে আটাইতকৈ বিশেষ আছিল।

    Network18 Q4: ডিজিটেল সংবাদ ব্যৱসায়ৰ ক্ষেত্ৰখন মাৰ্চত সমাপ্ত হোৱা ত্ৰিমাসিকত নেটৱৰ্ক ১৮ মিডিয়াৰ বাবে আটাইতকৈ বিশেষ আছিল।

    • Share this:
    নেটৱৰ্ক ১৮ মিডিয়া এণ্ড ইনভেষ্টমেণ্টে ৩ মে'ত ২০২১-২২ বিত্তীয় বৰ্ষৰ চতুৰ্থটো ত্ৰিমাসিকৰ ফলাফল প্ৰকাশ কৰিছে। এই ফলাফল অনুসৰি, মাৰ্চ ২০২২ত সমাপ্ত হোৱা তিনি মাহত কোম্পানীৰ মুঠ লাভ ৬১.৬ কোটি টকাত উপনীত হৈছে। বছৰেকীয়া হিচাপত ই ৫৮ শতাংশলৈ বৃদ্ধি পাইছে।

    Moneycontrol.comৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, কোম্পানীটোৰ কাৰ্যকলাপৰ পৰা একত্ৰিত ৰাজহো বছৰি ১৪.৬ শতাংশ বৃদ্ধি হৈ ১,৬২১.১ কোটি টকা হৈছে।

    নতুন ব্যৱসায়ত কৰা বিনিয়োগৰ ইতিবাচক ফলাফল

    বাতৰি সম্প্ৰচাৰ আৰু ডিজিটেল কাৰ্যকলাপে কোম্পানীৰ ৰাজহত যথেষ্ট বৃদ্ধি দেখুৱাইছে। ইয়াত বিজ্ঞাপন আৰু ব্যৱহাৰকাৰীৰ বৰ্ধিত সংখ্যাৰ পৰা ৰাজহ বৃদ্ধি পাইছে। কোম্পানীটোৰ অধ্যক্ষ আদিল জয়নুলভায়ে এক প্ৰেছ বিবৃতিত কয়, "এই বিত্তীয় প্ৰদৰ্শনে কেইবছৰমান আগতে নতুন ব্যৱসায়ত বিনিয়োগ কৰাৰ আমাৰ সিদ্ধান্ত ন্যায়সঙ্গত কৰিছে, যিটোৱে ইতিবাচক ফলাফল দেখুৱাবলৈ আৰম্ভ কৰিছে।"

    ডিজিটেল সংবাদে ভাল ফলাফল দেখুৱাইছে

    কোম্পানীটোৱে ইয়াৰ তিনিওটা শাখা- টিভি নিউজ, ইণ্টাৰনেট আৰু ডিজিটেল নিউজ (TV news, entertainment and digital news)ৰ দ্বাৰা ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিছে। ২০২১-২২ বৰ্ষত ইয়াৰ ইতিহাসত সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ বিত্তীয় প্ৰদৰ্শন আগবঢ়াইছে। Network18 মিডিয়াৰ মতে, ডিজিটেল নিউজ শাখাটো ২০২১-২২ চনত লাভজনক স্থিতি লৈছিল, আৰু ই গোটটোৰ সামগ্ৰিক মাৰ্জিনৰ প্ৰায় সমান মাৰ্জিন দিয়া আৰম্ভ কৰিছিল, আনহাতে ই এবছৰ আগলৈকে ইয়াৰ ব্ৰেক-ইভেন পইণ্টৰ তলত আছিল।

    অৱশ্যে, উচ্চ মুদ্ৰাস্ফীতিৰ হাৰ আৰু ৰাছিয়া-ইউক্ৰেইন সংঘাতে ব্যৱসায়িক দিশটোৰ অৱনতি ঘটাইছিল, যাৰ ফলত গ্ৰাহকৰ চাহিদা আৰু ফলস্বৰূপে বিজ্ঞাপনব্যয় প্ৰভাৱিত হৈছিল।

    কোম্পানীটোৱে ব্ৰডকাষ্টিঙত ভাল ফলাফল পাইছিল

    ব্ৰডকাষ্টিঙত ব্যৱসায়ে মাৰ্চ ২০২২ত সমাপ্ত হোৱা ত্ৰিমাসিকত ভাল বিকাশ পঞ্জীয়ন কৰিছে, কিয়নো অপাৰেটিং ৰাজহ বছৰি ১০ শতাংশ বৃদ্ধি হৈ ৩৪৬ কোটি টকা হৈছে। Network18 মিডিয়াই কয় যে ব্যৱসায়, আঞ্চলিক আৰু ৰাষ্ট্ৰীয় বাতৰিৰ তিনিওটা শাখাত বিজ্ঞাপনৰ পৰা উপাৰ্জন বৃদ্ধি হোৱাৰ বাবে ২০২১-২২ বৰ্ষত ৰাজহ ১৪ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে।

    কোম্পানীটোৱে (Network18 Media & Investments ) লগতে কয় যে অপাৰেটিং মাৰ্জিন ২০২১-২২ বৰ্ষত ৪৭০ বেছিছ পইণ্ট বৃদ্ধি হৈ ২০.৭ শতাংশ হৈছে, যি এতিয়ালৈকে সৰ্বাধিক, কিয়নো নিৰন্তৰ ব্যয় নিয়ন্ত্ৰণৰ বাবে ব্যয়ত ৮ শতাংশ সীমিত বৃদ্ধি হৈছে, যি ব্যৱসায়টো চলাবলৈ সহায় কৰিছে।

    এণ্টাৰটেইনমেণ্ট: চলচ্চিত্ৰৰ পৰা উপাৰ্জন স্বাভাৱিক অৱস্থালৈ ঘূৰি আহিছে

    এই তিনিমাহত ইণ্টাৰনেট খণ্ডৰ প্ৰদৰ্শন শক্তিশালী হৈ আছে, কিয়নো অপাৰেটিং ৰাজহ বছৰি ১১ শতাংশ বৃদ্ধি হৈ ১,১৫০ কোটি টকা হৈছে। ইণ্টাৰনেট ব্যৱসায়ে ২০২১-২২ বৰ্ষত ইয়াৰ সৰ্বাধিক বাৰ্ষিক সঞ্চালন লাভ ৭৭৭ কোটি টকা দিছিল, যি ২৩ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছিল, আনহাতে ১৮.২ শতাংশৰ শক্তিশালী মাৰ্জিন বজাই ৰাখিছিল বুলি কোম্পানীটোৱে কয়।

    Network18 মিডিয়াই কয় যে ২০২১-২২ বৰ্ষত বিজ্ঞাপনৰ বৃদ্ধিত লৱাৰ বেছৰ দ্বাৰা সহায় হৈছিল, কিন্তু ২০১৯-২০ বৰ্ষৰ তুলনাত (প্ৰাক-কোভিড) ব্যৱসায়টোৱে এক শক্তিশালী বিকাশ দিছে। কোম্পানীটোৱে কয় যে এই শাখাত ছাবস্ক্ৰিপচনৰ পৰা উপাৰ্জন এই বছৰত স্বাভাৱিক আছিল, কিন্তু দ্বিতীয়াৰ্ধত চলচ্চিত্ৰৰ পৰা উপাৰ্জন স্বাভাৱিক অৱস্থালৈ ঘূৰি আহিছিল।

    ডিজিটেল সংবাদ, এই ত্ৰিমাসিকত ই আছিল বাহুবলী

    ডিজিটেল সংবাদ ব্যৱসায়ৰ ক্ষেত্ৰখন মাৰ্চত সমাপ্ত হোৱা ত্ৰিমাসিকত নেটৱৰ্ক ১৮ মিডিয়াৰ বাবে আটাইতকৈ বিশেষ আছিল। অপাৰেটিং ৰাজহ ৩২ শতাংশ বৃদ্ধি হৈ ৮০ কোটি টকা হৈছে আৰু অ'পাৰেটিং প্ৰফিট ৭৭ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে।

    Moneycontrol কোম্পানীটোৰ ডিজিটেল ব্যৱসায়িক বাতৰি পৰ্টেলৰ দিশত শেহতীয়াকৈ ভাৰতৰ আটাইতকৈ বেছি ছাৰ্চ কৰা ডিজিটেল ব্যৱসায়িক সংবাদ পৰ্টেল হৈ পৰিছে। ই ইয়াৰ নিকটতম প্ৰতিদ্বন্দ্বীক বহুত পিছ পেলাইছে। Network18 মিডিয়াই কয় যে Moneycontrol-এ ২০২১-২২ বৰ্ষত ইউনিক ভিজিটৰ (UV)ত ৮১ শতাংশ বৃদ্ধি পঞ্জীয়ন কৰিছিল আৰু প্লেটফৰ্মৰ প্ৰসাৰ (Reach) আৰু ব্যস্ততা (Engagement) যথেষ্ট বৃদ্ধি পাইছিল। ২০২১-২২ বৰ্ষৰ বাবে ডিজিটেল সংবাদ বিভাগে ৩৮ কোটি টকা প্ৰথম অপাৰেটিং প্ৰফিট দিয়াৰ লগতে বছৰেকীয়া হিচাপত ৪৯ শতাংশ উপাৰ্জন বৃদ্ধি পাইছে।
    Published by:Gautam Barman
    First published: